[ casper.link @ 25.08.2011. 11:07 ] @
Juče sam dobio IPTV i slika na svim kanalima mi je tamna. Kada prebacima na zemaljske kanale sve je normalno.

IPTV STB je Amino 125, a TV je neki praistorijski EV (Elektro Velenje) iz davne 2002. godine koji ima samo antenski i scart ulaz.

STB i TV su povezani "S-video na Scart" kablom.

Moja pretpostavka je da je najvjerovatnije problem do TVa pa ne podržava ovakvo povezivanje ili je možda do kabla.

Čitao sam negdje da se može scart konektor okrenuti za 180 stepeni i da će da radi, ali se bojim da nešto ne zeznem.

Da li bi možda rješenje bilo da pomoću sledećih kablova i adaptera povežem sve ovo jer ovaj adapter imam ali je kabal malo teže naći?
P.S. Da li su S-video konektori medjusobno kompatibilni, jer sam uspio naći sa 4 pina, a na STBu ih je 10?


[ Fac Ut Vivas @ 26.08.2011. 23:19 ] @
Za početak probaj da povežeš neki DVD ili šta god drugo na taj TV da vidiš da li ti je SCART ulaz ispravan.

Taj kabl koji ti ide iz STB-a nije "S-video na SCART" kabl nego je taj konektor na STB-u izveden drugačije zbog prostora i zato ima više pinova u odnosu na S-Video. U suštini to je SCART na SCART kabl isto.

Kažem ti probaj da povežeš nešto drugo na taj TV ili STB poveži na drugi TV da vidiš u čemu je problem pa ako se ispostavi da je do STB-a (kabla) traži od operatera da ti zameni kabl. Teško ćeš naći u prodaji odgovarajući kabl...

Poz.
[ casper.link @ 27.08.2011. 23:04 ] @
Probao sam fotoaparat i slika je normalna, nije tamna.

Pošto sam na drugom podforumu postavio istu temu malo kasnije i tamo se spominjao RF izlaz, možete li mi objasniti kako tačno povezati jer ne znam u čemu griješim.

Pozdrav.
[ Fac Ut Vivas @ 27.08.2011. 23:16 ] @
Da li imaš negde u opcijama na STB-u podešavanje za SCART? Pogledaj da li možeš da biraš između RGB i CVBS. Ako ti je izabran RGB stavi CVBS ili nešto slično što imaš pa vidi kako će ti biti.

Što se tiče povezivanja preko antenskog kabla, poveži kabl iz STB-a direktno u TV a kabl do antene otkači iz TV-a ili ubodi u ulaz STB-a i uradi automatsko skeniranje kanala na TV-u.

Ako si lepo napravio kabl trebalo bi da nađeš STB na nekom od kanala. Ne mora da znači da je kod tebe 38. kanal ili je kod tebe drugačije obeleženo...
[ casper.link @ 28.08.2011. 09:33 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: Da li imaš negde u opcijama na STB-u podešavanje za SCART? Pogledaj da li možeš da biraš izmedu RGB i CVBS. Ako ti je izabran RGB stavi CVBS ili nešto slicno što imaš pa vidi kako ce ti biti.

Prvo šta je i meni palo na pamet ali nema. Telekom je to vjerovatno zabranio.
Citat:
Što se tice povezivanja preko antenskog kabla, poveži kabl iz STB-a direktno u TV a kabl do antene otkaci iz TV-a ili ubodi u ulaz STB-a i uradi automatsko skeniranje kanala na TV-u.

Ako si lepo napravio kabl trebalo bi da nadeš STB na nekom od kanala. Ne mora da znaci da je kod tebe 38. kanal ili je kod tebe drugacije obeleženo...

Sve sam dobro povezao, ali kljucnu stvar nisam uradio. Skenirao kanale. Ja sam ručno tražio. Sad sve radi i slika je normalna nije tamna.

Hvala.

Pozdrav.