[ djole172001 @ 28.08.2011. 11:17 ] @
Radio sam neki sajt za mali dzudo klub u norveskoj i bila mi je brzo potrebna galerija koja uzima slike sa googlevog servisa Picasa, nasao sam bas takvu (http://plugins.jquery.com/project/EmbedPicasaGallery), ali ona ima GNu licencu (http://www.gnu.org/licenses/gpl-howto.html). Pod kojim uslovima mogu da koristim taj kod, da li na sajtu moze da ostane copyright (c) "ime kluba"? O samoj licenci sam citao, ali ima toliko odredbi da vise ne znam kad sta sme, na forumima je drugacije tumace... pa ako neko zna nesto sa njom nek mi kaze

hvala
[ Nedeljko @ 28.08.2011. 16:10 ] @
GPL biblioteke možeš koristiti za pravljenje programa koji su ili za unutrašnju upotrebu, tj. ne isporučuju se nikome (što kod tebe nije slučaj, jer se javascript kod učitava u računar posetioca sajta) ili za pisanje programa koji je takođe pod GPL kompatibilnim uslovima. Jedna varijanta je da tvoj kod ne bude uopšte pod kopirajto, tj. public domainm, a druga da ga staviš pod kopirajt i neku GPL kompatibilnu licencu, kada će nekmo biti nosilac tog kopirajta (npr. ti ili džudo klub).
[ Goran Rakić @ 28.08.2011. 16:42 ] @
Pitanje je šta želiš da bude pravo kluba. Tekstovi, slike i sadržaj prezentacije ili JavaScript kod koji je na stranici?
[ djole172001 @ 28.08.2011. 17:03 ] @
tekstovi i slike da klub zadrzava pravo na njih

Da li neko moze da mi kaze kako ovo da odradim a da sve strane budu zadovoljne
[ Nedeljko @ 28.08.2011. 17:27 ] @
JavaScript kod mora da se isporuči pod GPL kompatibilnim uslovima, a tekst i slike su podaci, koji nisu predmet GPL-a, pa klub može da zadrži sva prava nad tim.
[ djole172001 @ 28.08.2011. 18:00 ] @
hoces da mi kazes, da koristim sve kao da sam ja radio, stim da ne diram js fajlove (jer mi ne trabaju izmene). Ako te nisam razumeo mozes li malo detaljno sta bi ti radio na mom mestu?
[ Nedeljko @ 28.08.2011. 18:15 ] @
Ako te javascript biblioteke pozivaš iz svog javascript koda, onda i tvoj javascript kod mora biti pod GPL. Sa podacima, kao što su tekst i slike, radi šta ti je volja. Podaci nisu predmet GPL-a.
[ mulaz @ 28.08.2011. 18:18 ] @
Mozes i .js da diras i da menjas, ali moras kupcu (znaci klubu, onome ko to placa), da das i izvorni kod (sto ga ionako dajes, zato sto je to javascript). Naravno kupac, moze posle sa tvojim .js-om (sa svim tvojim izmenama) da radi sta hoce (naravno pod GPL licencom), i da prodaje daljei/ili naplacuje (naravno i oni moraju da daju izvorni kod kupcima).
[ Nedeljko @ 28.08.2011. 19:04 ] @
Ne samo klubu.

Javascript kod se učitava u internet čitač, tj. isporučuje se posetiocu. Stoga ta isporuka mora biti pod GPL.