[ ksrele @ 28.08.2011. 16:01 ] @
Prvo da naglasim da je jako tesko traziti po forumu ovo sto meni treba, jer obicno dobijem rezultate tipa: "Ja ne znam kako da iz baze ispisem nasa slova na stranicu", ili "kako da ubacim custom font na stranicu". Medju svim tim temama nisam nasao da iko ima problema sa nasim slovima i custom fontovima.

Naime, pravim neki sajt i potrebno mi je da se ubace nestandardni (custom) fontovi preko CSS-a.
Prvo sto sam uradio je da sam te fontove instalirao na sistem i prvo tako poceo da pravim stramicu, dakle, nisam se odmah na pocetku mucio sa CSS-om. Kada sam napravio stranicu, i sve izgleda OK, svugde se normalno vide nasa slova, onda sam otisao na http://www.fontsquirrel.com i tamo prekonvertovao TTF fontove u sve ostale tipove (da ugodim svim browserima) i ubacio CSS i prekopirao fontove na sajt.
Problem je nastao sto sada vise nemam nasih slova. Znaci nema ŠĐĆČ itd. Umesto tih slova iz tog fonta, browser koristi alternativni font.

Da li neko zna kako da prekonvertujem originalne fontove u ove ostale tipove fontova ali da mi ostanu nasa slova?
[ plus_minus @ 28.08.2011. 16:14 ] @
Jesi li probao sa ovim konverterom?

http://www.kirsle.net/wizards/ttf2eot.cgi

Ako sam dobro razumeo, font koji si odabrao, ima podršku za naša slova, međutim, nakon konvertovanja - mrka kapa?
[ ksrele @ 28.08.2011. 21:17 ] @
Probao sam i sa tim ali isto radi.
Mada, sada kada sam probao u PhotoShop-u, izgleda da i u originalu u nekim fontovima nema svih nasih slova.

Naime, koristim 3 fonta u dizajnu (Estrangelo Edessa, Aller i Bebas Neue) i u jednom imaju sva nasa slova (ali ih je konvertor sve izbacio) u drugom rade samo Š i Đ u PS-u a u trecem radi samo Š. Znaci tako je u originalu, u samom Windows-u.
E sad, nasao sam koji konvertor pretvori tako da sva nasa slova (koja inace rade u PS-u) rade i na Web-u http://www.font2web.com/

Ali, eto, ni u originalu ne rade sva slova. Bzv.
[ plus_minus @ 28.08.2011. 21:34 ] @
Aller koristim i ja. Mnogo jak font. Ne znam šta da ti kažem.. :S Jedina opcija izgleda jeste da izvučeš neki font koji ima podršku za central european iz OS-a, pa njega konvertuješ u .ttf, onda iz ttf-a u eot.
[ Aleksandar Ružičić @ 28.08.2011. 22:57 ] @
Mislim da je problem to sto u EOT -u ne zavrse svi glifovi iz originalnog fonta, poenta tog EOT formata je bila da se dobije sto manji fajl jer je u to vreme (IE 4, '90 godine..) net bio mnogo sporiji (manje razvijen) nego danas. Koliko se secam WEFT (microsoftov alat za kreiranje eot fontova) ima mogucnost da mu se navede koje karaktere da ukljuci u izlazni font fajl, ali mozda gresim.. u svakom slucaju, proveri da nije do toga.
[ plus_minus @ 04.09.2011. 17:26 ] @
Kako god okrenes, bole narod uvo za nasa slova, IE trazi eot i nista drugo, dok ostala braca konzumiraju ttf i ne fali im nista. A u vecini slucajeva, webkit ne sljivi ni 2% za neke prelepe fontove kada treba da se bolduje pojedini deo teksta sa @font-face tehnikom. :/
[ plus_minus @ 04.09.2011. 17:43 ] @
Pardon, (da ispravim samog sebe, da ne dodje do zabune) ne bolduje se sa @font-face tehnikom vec webkit ne prihvata recimo <b> ako je font uvezen pomocu @font-face tehnike.
[ Aleksandar Ružičić @ 04.09.2011. 23:11 ] @
dodaj font-weight u @font-face definiciju i onda ce ga i webkit koristiti (sto je po standardu), isto vazi i za font-style (ako hoces italic verziju fonta da koristis)
[ plus_minus @ 02.10.2011. 06:45 ] @
^^

Tek sad sam video da si se nadovezao ..
Mislio si na ovako nešto?
define font-weight and font-style

I misliš da će se primeniti samo na <b>text</b> ?

Pitam jer sam već isprobavao svašta i čini mi se da to što ja hoću ... pa, moram da sačekam još malo.

Daj neki lični primer kako naterati Webkit da renderuje samo određene, naznačene delove teksta kroz <b> tag.