[ Impaler @ 29.08.2011. 18:03 ] @
http://blogs.msdn.com/b/b8/arc...ments-in-windows-explorer.aspx




aaaaaaaargh shajze. (a i ovaj sidebar je poprilicno iritantan, nemozes ga maknut iirc)
[ bachi @ 30.08.2011. 17:02 ] @
Ja od Windowsa 3.11 koristim (Windows)Total Commander za baratanje sa fajlovima, tako da mi je lično sve jedno. :D
[ Marcus Naissus @ 08.10.2011. 12:12 ] @
Ne znam ko može da misli da je taj 'Ribon' na bilo koji način praktičniji od normalnog Menu Bara (ono File Edit View...) koji su odlučili da maknu.

Čak i ako bismo zanemarili to što će ljudi morati da se navikavaju da su opcije koje su im ranije bile na jednom mestu, sada na nekom drugom mestu, normalan Menu Bar mi opet izgleda mnogo praktičnije od tog 'Ribona', a i ljudima koji koriste laptopove može dosta da smeta što taj 'Ribon' toliko mesta zauzima (na nekom laptopu sa ekranom od, na primer, 11 inča, svaki cm ekrana znači) prikazivajući velike ikonice, ispod kojih je još i napisano za šta služe, za stvari kao što su copy, paste, delete, rename, new folder i slično.
[ plus_minus @ 08.10.2011. 12:20 ] @
Može/moći će to da se isključi vrlo lako.
[ Stefan Markic @ 08.10.2011. 22:59 ] @
Hmpff... Liči, bre, na igračku. I što reče Marcus Naissus, zauzima više prostora.
[ mmix @ 08.10.2011. 23:11 ] @
dizajnerski ce to jos da se sredi, ne vidim sto vas ovo toliko iritira, pogledaj gore levo pored znaka pitanja imas collapsible ikonicu sto znaci da ce ceo taj panel moci da se zatvori i da se dobije stari explorer prozor.
[ Ivan Dimkovic @ 08.10.2011. 23:23 ] @
Citat:
mmix
ne vidim sto vas ovo toliko iritira


Kao neko ko je verovatno hteo trocifren broj puta da polomi monitor, tastaturu i racunar zato sto je neki "program manager" orangutan u MSFT-u odlucio da "make a difference" (name for himself, je li...) sa izmisljanjem tog iritirajuceg "izuma" zvanog "Ribbon" (i verovatno ulaganjem par miliona $ u "case studies", dizajn ikonica i RGB vrednosti za prelive) i totalnog urnisanja Office paketa... mogu samo da kazem da mi je IZUZETNO DRAGO sto taj Explorer ne koristim ni za sta osim za kliktanje na aplikacije.

Onima koji su prinudjeni da provode vise od par desetina sekundi dnevno u Exploreru iskreno savetujem da na vreme spreme pakovanja sedativa - bice vam potrebni, to je sve sto mogu da kazem.

Ono sto mene zanima je koliko dugo ce jos Microsoft moci da prisiljava svoje kupce na re-edukaciju zbog menjanja korisnickog interfejsa... velika je to lova i industrija, mislite samo na koporacije i silne kurseve koji moraju da se plate za obuku radne snage.

Jedno su bile 90-te, kada su promene GUI-ja donosile enormne skokove u mogucnostima i upotrebljivosti, ovo sto se sad desava je bukvalno promena radi promene.... i to ne na bolje.
[ ventura @ 08.10.2011. 23:34 ] @
Otkako sam se navikao na ribone u Office-u, nekako su mi praktičniji i zgodniji za rad od starih menija.. Jeste nezgodno na početku, i nije lako promeniti stare navike, ali mislim da tu ima nekog pozitivnog efekta tako da nije baš sve marketing hype...
[ maksvel @ 08.10.2011. 23:45 ] @
U Office hajde nekako, ali sad i ostali počinju da rade sa ribonima, pa to ume da izgleda bož' sačuvaj. Primer: PHPEdit.
[ plus_minus @ 09.10.2011. 00:40 ] @
Ne treba da guraju to u "default" view. Jednostavno lepo stave novu ikonicu koja izbaci ribbon ako klikneš i to je to. Osim toga, ja se od sedmice odvajam onda kada prestane kompletna podrška. Nekada sam "trčao" za svakim beta izdanjem da brže bolje vidim šta to ima novo i kako se tweakuje, sve što može da se tweakuje. Sada... mislim da Win7 nije smeo biti ovoliko dobar. I poslušan.