[ dragancesu @ 30.08.2011. 20:35 ] @
Pre neki dan sam pazario Samsung galaxy 3 (gt-i5800) i kako kazu teza odvika od navike sad imam problema, do sada sam koristio nokiu symbian.

Sada je sve novo i drugacije, lepo radi ali neke stvari nisam uspeo. Koji program treba da se poveze mobilni i pc? Nisam dobio nikakav cd pa sam skinuo kies, samo stoji connected i nisat vise. Preko windowsa se ladno pristupa memorijskoj kartici, pa sam zbunjen.

Gledao sam forum ali nisam nasao odgovore za moje probleme. Uglavnom, ako neko ima ovaj telefon neka napise koje programe koristi pa da skinem.

[ sikander @ 01.09.2011. 16:32 ] @
Probaj sa myphone explorer-om.
[ pajaja @ 01.09.2011. 16:44 ] @
Sta konkretno zelis da uradis kada povezes telefon sa racunarom?
[ dragancesu @ 01.09.2011. 17:08 ] @
Ne trazim nista posebno, da pogledam imenik za pocetak
[ pajaja @ 01.09.2011. 20:12 ] @
Nemoj da me drzis za rec za konkretan telefon ali mislim da ce ti za kopanje po internoj memoriji trebati rutovan telefon sta god da je u pitanju. Sto se kontakata tice ako si upalio sinhronizaciju sa google nalogom, mozes da ih vidis tamo. Sto se tice generalno sinhronizacije sa desktop aplikacijama cini mi se da je podrska vrlo losa.
[ dragancesu @ 01.09.2011. 21:57 ] @
Program koji ste predlozili MyPhone Explorer nije hteo da se poveze sa telefonom. Onda sam gledao za rootovanje i tamo je prvi korak

Make sure your phone is on USB Debug mode: (MENU > Settings > Applications > Developement > USB debugging = Checked )

i kad sam to uradio radi. Mislim... da bar to negde pise

Mozda nekom pomogne

Hvala u svakom slucaju
[ dragancesu @ 14.09.2011. 11:16 ] @
Evo mene posle nekoliko dana gledanja telefona. Ipak je ovaj android super stvar, stvarno ima svega, a uz to free.

Imao sam problem sa programom kies ali sada posle nekoliko install/uninstall radi. I preko njega je odradjen firmware upgrade tako da je sada sistem FROYO 2.2, nemam osecaj da je mnogo brzi ali se vidi da ima dodataka i malo je nasminkan, sada su mnoge ikonice u boji.

A ovo pisem zahvaljujuci tome sto radi tetering. Ovde nemam adsl, ali posto imam telenom paket sa neogranicenim internetom prikljucio sam telefon na laptop i evo, internet radi. Bilo je potrebno samo skinuti program auto usb tethering i laptop telefon prepoznaje kao modem. Divota.