[ Dejan Lozanovic @ 31.08.2011. 15:53 ] @
Izgleda stize nova era iz redmonda. Umesto da izbace svoj neki konkurentski prozivod oni su izbacili podrsku za Hadoop ( sistem za obradu velikog broja podataka, Java/Linux).

Znaci izgleda su poceli da prihvataju linux i open source kao svoje partenere. Doduse Hadoop se u zadnje 2-3 godine probio kao defakto standard za proceriranje "Big Data"

http://www.theregister.co.uk/2...1/microsoft_sql_server_hadoop/
[ mmix @ 31.08.2011. 18:36 ] @
Novinarski hype

Citat:
With SQL Server-Hadoop Connector, you import data from:


Tables in SQL Server to delimited text files on HDFS
Tables in SQL Server to SequenceFiles files on HDFS
Tables in SQL Server to tables in Hive*
Queries executed in SQL Server to delimited text files on HDFS
Queries executed in SQL Server to SequenceFiles files on HDFS
Queries executed in SQL Server to tables in Hive*


With SQL Server-Hadoop Connector, you can export data from:

Delimited text files on HDFS to SQL Server
SequenceFiles on HDFS to SQL Server
Hive Tables* to tables in SQL Server


Iako je lepo sto je SQL dobio Hadoop konektor, to je samo jedan od konektora koji ne prolaze kroz standardnu infrastrukturu import drajvera. Ako ista, ovo je pokusaj MSa da Hadoop veze za SQL Server dok ne izadju na trziste sa svojim proizvodom Sta vise, cim su to identifikovali kao rastuci trend znaci da ce Dryad verovanto dobiti push.

[ Dejan Lozanovic @ 31.08.2011. 22:13 ] @
Citat:
mmix: Novinarski hype



Iako je lepo sto je SQL dobio Hadoop konektor, to je samo jedan od konektora koji ne prolaze kroz standardnu infrastrukturu import drajvera. Ako ista, ovo je pokusaj MSa da Hadoop veze za SQL Server dok ne izadju na trziste sa svojim proizvodom ;) Sta vise, cim su to identifikovali kao rastuci trend znaci da ce Dryad verovanto dobiti push.


Mislim generalno bilo je i ranije moguce citati sql tabelu direktno u hadoop. Ali tesko mislim da mogu sa dryadom mnogo sto sta da urade, jer hadoop se vrti na dzabe linuksima i svako ko daje cloud hosting varijante svi pruzaju neke linuxe unutra zbog cene. Znaci morao bi da odere dryad bar duplo sa performansama hadoop da bi ljudi krenuli da razmisljaju o bilo kakvoj migraciji. Ovo mi vise lici da su uradili partnerski sa yahoo-om, jer je yahoo jedan od najvecih contributora u hadoop projeklat, a ako uzmes jos i fuziju zvanu yahoo-bing onda je i bilo za ocekivati da im je ovo trebalo.
[ mmix @ 31.08.2011. 23:19 ] @
Jos je to growing market da bi pricali o migraciji, niti je ovo mass-use software. Ovaj potez je usmeren na enterprise korisnike tipa "evo vam konektor dok ne dobijete dryad" a dobice ga uz Enteprise licencu koju vec imaju, i ovo nije prvi put da MS koristi tu taktiku da zadrzi enterprise korisnike, sasvim legitimno. Pored toga, MSu treba dryad zbog Azuerta. Ne iskljucujem ovo sto ti kazes ali bi mislim ovo bio prvi put da Bing ekipa diktira enterprise core SQL ekipu zbog nekog shady partnerstva sa fosserima iz yahoo-a. Hmm, ne bih se kladio.
[ Dejan Lozanovic @ 01.09.2011. 12:28 ] @
Citat:
mmix: Jos je to growing market da bi pricali o migraciji, niti je ovo mass-use software. Ovaj potez je usmeren na enterprise korisnike tipa "evo vam konektor dok ne dobijete dryad" a dobice ga uz Enteprise licencu koju vec imaju, i ovo nije prvi put da MS koristi tu taktiku da zadrzi enterprise korisnike, sasvim legitimno. Pored toga, MSu treba dryad zbog Azuerta. Ne iskljucujem ovo sto ti kazes ali bi mislim ovo bio prvi put da Bing ekipa diktira enterprise core SQL ekipu zbog nekog shady partnerstva sa fosserima iz yahoo-a. Hmm, ne bih se kladio.


Pa sad nije im ovo prvi njihov dodir sa Hadoopom, negde 2008 su kupili powerset search engine, koji je bio baziran koristeci hadoop. A da li ce da naprave dryad ili ce da dorade malo hadoop da se vrti na azureu videcemo vec :)