[ adrrij @ 31.08.2011. 19:17 ] @
Danas sam na USB flash presnimavao nekih 400 MB pdf fajlova. I pošto nisam pratio na monitoru kako teće presnimavanje čovek mi reče da je gotovo, i ja mahinalno izvučem flash iz porta, i reče mi da još nije sve gotovro ja ponovo uključim, ali bilo je nemoguće među par storina fajlova tražiti 5% šta nije presnimljeno, i odustane, ponovo isključim bez Safely remove USB mas storage. Kas sam došao kući uključim USB i računar ne vidi više ni jednog fajla samo na properties prikazuje da je zauzeto 970 MB a slovodno oko 20 MB.
Kako povratiti izgubljene fajlove? Pokušavao sam sa Recuva programom ali on pronalazi samo izbrisane ali ovde nije nista pronašao. Na USB mi je sva najvažnija dokumentacija sabrana koju uvek nosim sa sobom na posao.
[ toplim @ 31.08.2011. 19:29 ] @
Treba koristiti opciju safe remove, to je ono sto ja znam...a kako da povratis to sto nemas, to ne znam...verovatno nikako...
[ adrrij @ 31.08.2011. 19:41 ] @
Naravno da treba ali u toj kancelariji gde čovek sedi za svojim racunarom i radi jeinace tesno i ne mogu ga podizati sa radnog mesta da bih ja nesto radio sa mišem njegovog racunara u sred njegovog posla, treba imati obzira prema nekome ko ti je omogučio da dobiješ važnu dukumentaciju, druga je stvar sto se taj covek bas nabolje ne razume u racunare pa to sam nije uradio i jos mi prije rekao da je sve presnimljeno iako nije.
I ne može biti nikavo rešenje da se to ne može režuiti postoji neki program USB flash drive Recoovery koji omogucava da se svi fajlovi izvujku sa USB na hard disk prije nego se USB formatir, ali sve sto sam probao sa interneta je bilo demo, trajal, sharware ili čak trojan kako ga vidi antivirus, rekao mi je jedan drug da on je on to uspešnoodradjivao sam portable verzijom ovog USB flas drive Recovery programa; ali kojim nisam ga pronašao?
[ SlobaBgd @ 31.08.2011. 23:05 ] @
Ovde imaš mnogo besplatnih i dobrih rešenja:
http://www.google.com/search?q...:official&client=firefox-a
Probaj Recuva program.
[ adrrij @ 31.08.2011. 23:44 ] @
Pokusao sam Recuva program ali on moze samo da reparira vec izbrisane fajlove, a meni treba nacina da pristupim fajlovima koji su tu na flesu ali ih nevidim, zbog opisanog problema, koji sam besmisleno napravio, ni Power Data Recovery Pro v4.1.1 mi nijepmogao on je povratio neke bezve odavno iz brisane fajlove, pa cak i nevidljive fajlove, wordovi fajovi se ne mogu da otvore, skenirane knjige u pdf i djvu formatu se malo koja moze otvoriti, veliko deo toga sa USB imam vec u kompjutetu ali nemam sve ni ovo sto sam danas snimio, nikad mi se ovo do danas niej desilo iako sam cesto ovako iskljucivao u zurbi.
[ adrrij @ 31.08.2011. 23:46 ] @
ima li neko iskustva sa ovakvim problemom, i kako ga je resio, treba mi kljuc za pristuzpanje ovom fajlovima koi su tu na USB samo da pristupim njima i prekopiram ih na hard, jer to su mijako vazni dokumenti vazni za posao.
[ boyan3001 @ 01.09.2011. 10:28 ] @
Tebi treba nesto za popravljanje particije, a ne povracaj fajlova. Potrazi Hiren's Boot CD v13 koji, za razliku od starijih verzija je baziran iskljucivo na besplatnim programima, ali mozes naci sasvim upotrebljive alatke.
"Safe remove" ne mora da se radi, jer to zbog cega opcija postoji, indeksiranje, nije podrazumevano ukljuceno ni u XP-u ni u Visti/7ici. Tebe je sjebalo to vadjenje u sred kopiranja... zbog cega ti sasvim sigurno nisu svi fajlovi na broju... zbog cega ces sasvim sigurno morati da se vratis tamo gde si to kopirao... u kom slucaju ti je verovatno manja zajebancija da samo formatiras flash i ponovo kopiras sta treba... bez zurbe.
[ adrrij @ 01.09.2011. 10:58 ] @
Ti fajlovi koje sam kopirao mi nisu uopšte problem, što se njih tiče ja bih formatirao USB, ali mi je problem kompletna arhiva važnih dokumentata oko 500 MB koju su tu bili pre. Zbog toga bih mi ovaj program za popravljanje particije koristio. A particija je i pokvarena zbog isključivanja u sred kopiranja, nikad mi raniej nije pravilo problem to isključivanje bez Safely remove.
[ mikronac @ 03.09.2011. 20:56 ] @
Uradi Quick Format. Instaliraj GetDataBack. Imas na torrentima... Skeniranje ce da potraje. Nakon toga ces dobiti spisak dokumenata, snimi ih u neki folder na hard disku i to je to. Nadam se da nisi nista vise od tad pisao po fleški... Ako jesi, pozdravi se sa dokumentima.
[ adrrij @ 05.09.2011. 08:53 ] @
Neverovatno je da nakon čupanja dokumenata sa Recovery programom, kojim su samo neki bili prepoznati, dok određene njenu nepoznate formate fajlova i nije prepoznavao, danas sam sasvim slučajno otvorio jedan folder na flešu snimio u njega dva wordova dokumenta išao na Back i svi folderi i fajlovi koji se nalaze na flešu su sada postali vidljivi. Neverovatno je da je rešenje problema ovako prosto da nema potrebe ni za kakvim komplikacijama sa raznim programima.
[ madara @ 09.05.2013. 16:38 ] @
meni su nestali nek muzika i filmovi onda sam iskopiro cijeli flesh i na folder desni klik pustio kroz neki AIMP2 pleyer i tu su mi bile sve pjesme onda sam desni klik na jednu pjesmu (sto je nije bilo normalno) kliknuo i ima opcija "Otvori fasciklu fajla" i tu su mi bile sve pjesme i ostali fajlovi (pdf) i folderi
[ calexx @ 09.05.2013. 19:28 ] @
Ne bi bilo loše da malo proveriš flešku na viruse.