[ Simbad1984 @ 03.09.2011. 01:55 ] @
Citao sam slicne teme ali niko nema slican prolem kao ja,upalim komp i pojavi se na pocetku ekran koji ocita maticnu plocu,pise Motheboard Asus i tu stoji,dalje ni da mrdne,probao sam i sa drugim napajanjem i sa drugom grafickom,nadam se da nije maticna kad je pokrene na pocetku,skidao sam ram memoriju,bez nje pisti ploca,pa pretpostavljam da nije ona crkla a i ocita je na ekranu,stavljao sam i drugu memoriju,opet isto,hard radi.Sta bi moglo da bude?
[ ogya @ 04.09.2011. 10:32 ] @
Probaj da staviš memoriju u drugi slot, koja je matična?
[ Simbad1984 @ 04.09.2011. 23:01 ] @
maticna ploca je asus p4v8x-x,menjanjem slota se nista ne menja,sve ostaje isto...
[ gilopile @ 05.09.2011. 04:16 ] @
Da li mozes uci u bios? Meni tu mirise da je problem u ATA/IDE vezi. Prvo prekontrolisi optiku i hardove da li imaju dobar spoj sa molex i flat kablom, ako je to ok, onda pokusaj da pocupas optiku/e i hdd/ove. HDD mozda radi tj. njegov motor, ali je moguce da iz nekog razloga ne moze biti prijavljen sa strane bios-a i zabosce u bios-post-u. Pokusaj i pritiskom na `TAB` da dobijes bios post i vidi da li je uredno prijavio uredjaje vezane na ATA/IDE kontroleru.
[ Simbad1984 @ 05.09.2011. 22:00 ] @
Mogu da udjem u bios i u biosu mi vidi HDD i Cd rom,pritiskom na tab ne vidi nista od optike,kaze da nista nije detektovao,ponekad pocne da ocitava Windows ali bas u trenutku kad treba da se upali on ga opet restartuje i sve iz pocetka,videcu sutra da nadjem da kupim druge flat kablove,pa cu da probam,imam 2kom. ali na oba radi isto,i oba su bila u kompu... na jednom je cd rom a na drugom HDD... probao sam u raznim kombinacijama sa kablovima i uvek isto...
[ gilopile @ 06.09.2011. 01:31 ] @
Hm, cudno, jedino da su oba kabla prsla, sto je malo verovatno. Pokusaj da spojis samo hard gde ti je sistemska particija i u biosu disable-uj lan i zvucnu kartu i vidi da li ce uci u win. ako se ponovo restartuje, onda bi bilo najbolje da povadis ,ako imas nesto bitno na c particiji, i instalises fresh win, tako cemo zaobici eventualno softverski problem.
[ Simbad1984 @ 07.09.2011. 00:53 ] @
hvala svima,uspeo sam da resim problem,napajanje je bilo poluispravno,slalo je struju ali ne dovoljno,kad bih pokusao da ubacim disk,cim bi poceo cd rom da vrti komp se restartovao u nedogled,stavio sam drugo napajanje,i onda ubacio HDD iz drugog kompa i njega je ocitao,dok njegov HDD nije hteo a na drugom kompu ga normalno pokrene,na HDD-u sam nasao na neke foldere koji su bili sistemski a bili su prazni i onemogucen im je bio pristup,formatirao sam celu particiju,i onda ubacio u komp i urdio sistem,verovatno je sve krenulo od napajanja,sad sve radi,hvala svima na pomoci jos jednom....