[ Marko24 @ 04.09.2011. 14:44 ] @
Svima nam je poznato da Amazon ne salje u Srbiju nista osim knjiga i dvd-ova.Medjutim, tamo takodje mozete pronaci proizvode koje ne prodaje direktno Amazon nego neke druge prodavnice i koje salju robu ovde .Sad, kako znati ciji je zapravo proizvod i da li salje u Srbiju ?
Jednostavno instalirajte Does Amazon Ship to addon za Firefox, koji ce kada posetite odredjeni artikal to reci.Takodje Google translate moze dosta da pomogne ukoliko ne razumete rec nemackog kao ja npr.
Nazalost, gle cuda addon ne podrzava Srbiju, ali ako salju u Bosnu ili Hrvatsku salju i ovde verovano.Evo primera.
Na Amazon.de sam pronasao TechniSat SkyStar USB 2 HD CI. Kada se otvori stranica sa artiklom malo ispod ce se pojaviti novo dugme 'Check if the item could be shipped to your country' i klikom na njega dobicete ovakav meni.




Tu se trazi da se izabere drzava za shipping(kao sto rekoh Srbija nije ubacena).Ja sam izabrao Bosnu i zelenim svetlom su oznacene prodavnice koje salju u Bosnu odnosno Srbiju.U Ovom slucaju ALB Computer.Klik na ALB Computer odvesce ce vas na direktno na taj artikal ali iz njihove prodavnice gde ga jednostavno ubacite u korpu i nastavite dalje.Na kraju to izgleda ovako.


Shipping kosta nesto vise(45e) ali to sve zavisi od prodavca i robe.

Za Xbox kod drugog prodavca je nesto manje




[Ovu poruku je menjao Marko24 dana 04.09.2011. u 16:11 GMT+1]
[ Vanja.p021 @ 05.04.2017. 17:41 ] @
Cao ljudi, zanima me kakva je sad procedura i stanje sa porucivanjem sa Amazona? Carina, postarina?
Nasla sam bajk na rasklapanje koji bih porucila i pise free shiping za srbiju. Pa me zanima da li ima nekih "skrivenih"troskova, carina itd? Jel ima neko iskustva? Hvala
[ ademare @ 05.04.2017. 22:47 ] @
Amazon je izmenio svoju politiku , jos uvek mislim da je to neka greska pa salje za Srbiju i to sve ono sto nije nekada hteo ! Znaci Amazon pre svega salje ono sto on sam prodaje , ukljucujuci i Prime proizvode, dok za ostalo sto se naziva Amazon market , zavisi od samih prodavaca .

Amazon ima Prime opciju besplatno na probu 30 dana , posle se placa , takodje za neke proizvode nudi gift karticu 50 $ , mada meni to sve izgleda kao mamipara , bez pravih popusta !

Amazon salje kuririma ! E sad kada sam ja vise proveravao Amazon, onda kada je tek omogucio slanje za Srbiju cena koju napise na kraju posle checkauta, visa naravno od one pocetne koja pise na sajtu , jer je tu uracunato , bilo i troskovi Kurira - brze poste , spedicije ako postoji i eventualno PDV i carina , znaci sve .

Da li je jos uvek tako ne znam , to bi trebao da napise neko ko je skoro kupovao . Jer za to vreme od moje kupovine , su mogli ko zna sta da promene.

Sad bas da je bicikl sve free , to ce ici malo teze , ostavi link pa da vidimo .


[ Vanja.p021 @ 06.04.2017. 10:52 ] @
https://www.amazon.com/gp/aw/d...mp;dpPl=1&dpID=81DRufEXPTL

Evo linka za biciklo.Hvala puno za pomoc i objasnjenje :)
[ ademare @ 06.04.2017. 11:26 ] @
Evo sta ispise :

Sorry, this item can't be shipped to your selected address. Learn more. You may either change the shipping address or delete the item from your order. You can also see if this item is available to ship to your address from another seller.

To znaci da za Srbiju Bicikl nece da salju . Ovo ne prodaje Amazon, vec Amazon market , znaci neki prodavac , koji samo koristi Amazonov sajt kao pesrednike, " iznajmljuje tezgu na pijaci " bi bilo najpribliznije objasnjenje.

Ne vredi traziti drugog prodavca , to je tipski odgovor, jer je bicikl suvise glomazan, da bi islo kao paket . Mozda teoretski moguce , ali bi postarina nadmasila cenu .

Juce kada sam probao probni proizvod , da vidim kako radi, bio telefon u pitanju , bicikl je malo veci

Tako da treba da se registrujes , upises svoju adresu slanja , i onda mozes i sama da proveravas, sta hoce da salju i po kojoj ceni , a sta ne .
[ Vanja.p021 @ 06.04.2017. 11:47 ] @
Aha :( hvala vam jos jednom puno! Nisam nikad koristila taj sajt pa nisam znala kako to funkcionise. Puno hvala jos jednom na pomoci, sad cu da proverim.