[ mickeybaki @ 18.02.2004. 00:14 ] @
Ovih dana imao sam jednu neprijatnost sa likalnim provajderom, otkrio sam gresku koju su napravili jos pre mesec dana, a i pored mog insistiranja nisu je korigovali. Sta vise rekli su mi da sam desetak sati u minusu!? Interesuje me ko stiti prava korisnika interneta? Kome bih u ovom slucaju mogao da se obratim? Mislim da bi bilo lepo (i korisno) kada bi posetioci podelili svoja iskustva sa ostalima.
[ -=k3rn3l=- @ 18.02.2004. 00:35 ] @
e cevece izgleda da smo totalno sjebani. rade nam sta hoce i zao mi je sto moram da ti kazem ali niko se ne brine za nasa prava na internetu. tako da mozes to da zaboravis i predjes na drugog provajdera to je jedini nacin da ih kaznis.
[ fanfon @ 18.02.2004. 10:41 ] @
Meni se slicno desilo pred kraj pretprosle godine. Provajder je dao popust za sate po ceni od 10 din/sat na ostatak dana do kraja tekuce godine ali tako da npr. posto je bio 30. novembar mogao sam da uzmem 31 sat koliko je i dana ostalo do kraja godine. Imao sam jos 10-tak uplacenih sati pored tih 31 kupljenih. Posle par dana-ne mogu da se konektujem! A nisam potrosio ni 3-4 sata do toga. Odem do provajdera i on mi kaze da nemam vise sati. Na moje insistiranje da mi objasni kako , on je rekao da ili ih je neko ukrao ili je u pitanju neki virus koji ih je "pojeo". Nije hteo da mi ukljuci nove pa sam ga odmah batalio. A onih 30 i kusur sati-gone with wind!

Tako ti je to. Posle promene provajdera to mi se vise nije desavalo ali ostaje onaj gorak ukus...
[ mickeybaki @ 19.02.2004. 16:40 ] @
Ja sam moj problem konacno uspeo da resim, zahvaljujuci decku koji "radi pozadi". Bas sam se namerio svasta da im kazem ali je tip bio jako ljubazan i nisam imao srca. Medjutim, kasnije sam shvatio da mi i dalje duguju jedan dan interneta.
Ja sam malo trazio po nasem krivicnom zakoniku, pogledao u zakon o kompjuterskom kriminalu, i cini mi se da je polje ISP-a apsolutno ne uredjeno. Lici mi na onu situaciju od pre par godina kada je ptt diktirao cene interneta i cene telefonskog saobracaja (sto jos uvek cini) i drao ljude iz udaljenih mesta koji su isli na internet.

Sto se tice promene provajdera, hvala na savetu ali imam otvorene naloge kod svih lokalnih provajdera i nekoliko vecih (sezampro, eunet, infosky, ptt) i samo se prebacujem sa jednog na drugi. Pitam se dokle vise tako? Kada ce Srbija da postane normalna zemlja? Ovde krade ko sta stigne. (Cast izuzetcima)
[ nemesis @ 20.02.2004. 07:44 ] @
Citat:
mickeybaki:
Ovih dana imao sam jednu neprijatnost sa likalnim provajderom, otkrio sam gresku koju su napravili jos pre mesec dana, a i pored mog insistiranja nisu je korigovali. Sta vise rekli su mi da sam desetak sati u minusu!? Interesuje me ko stiti prava korisnika interneta? Kome bih u ovom slucaju mogao da se obratim? Mislim da bi bilo lepo (i korisno) kada bi posetioci podelili svoja iskustva sa ostalima.

prava... prava ti neshtiti niko ... korisnici internet-a u srbiji se ponashaju
kao stoka, marva, te se i ISP-ovi tako ponashaju prema njima :)
[ nemesis @ 20.02.2004. 07:47 ] @
Citat:
mickeybaki:
postane normalna zemlja? Ovde krade ko sta stigne. (Cast izuzetcima)

nikad :) ... ISP ce ostati ISP ... samo ce preci na wireless ili cable...
a korisnici ce i dalje ostati korisnici ... eto to je politika poslovanja ovde...
imash korisnika, roba, poniznog koje ce da sve prihvati :) ... jer mora
u suprotno... nek ide drugde... doci ce drugi na njegovo mesto :)