[ ivanichemil @ 08.09.2011. 12:25 ] @
Citao sam po netu brdo primera i nikako nemogu da deklarisem na click() pushbutton da se otvori novi prozor...
Napravim novi header u kome #icludujem "prozor.h" i definisem
class mojaklasa bla bla prozorForma {}
postavim dali je parent = 0
definisem signale openWindow

i instanciram u mainwindow.cpp

mojaKalasa *prozor = new prozorForma(this)

prozor -> show()

i non stop dobijam da nije deklarisan signal butotona a deklarisem ga u funkciji i u headeru..

Moze neko da mi pojasni proceduru samog procesa kako funcionise to sa novim prozorima... Citao sam dosta tutora ali kod mene stalno neki problem..
[ Nedeljko @ 08.09.2011. 13:03 ] @
Evo u prilogu kompletnog primera. Obrati pažnju da sam signal dugmeta i slot prozora povezao u dizajneru, pa ga se poziv connect funkcije pojavljuje u fajlu ui_mainwindow.h, koga automatski generiše uic. No, to je moglo i kroz kod.
[ ivanichemil @ 08.09.2011. 23:27 ] @
Ok nasao sam gde gresim... Hvala ti...

Reci mi kada radim neki program svaki novi prozor mora da mi sadrzi header, soruce i naravno dizajn forme?
I jos nesto ako nije problem posto sam ja nov u c++ GUI... Reci mi pravilno preporuceno grananje nekog programa, kako na primer osmislis semu kada radis neki program. Kako gde ce da ti stoji sta od source i dizajna, dali sve posebno pravis pa posle sve to instanciras u glavnoj klasi za prikaz ili kako vec to se radi u profesionalnom zivotu programiranja u C++...

Ja sam u c++ nov, ali znam ga odlicno pod konzolnim programiranjem, pre toga sam se jedno 5 godina samo internet programiranjem bavio nikada nisam radio dekstop app...
[ Nedeljko @ 09.09.2011. 09:00 ] @
Citat:
ivanichemil: Reci mi kada radim neki program svaki novi prozor mora da mi sadrzi header, soruce i naravno dizajn forme?


Može se i dinamički generisati. Pogledaj fajl ui_mainwindow.h kako to pravi sam Qt. Možeš i ti ručno sličnim postupkom.

Citat:
ivanichemil: Kako gde ce da ti stoji sta od source i dizajna, dali sve posebno pravis pa posle sve to instanciras u glavnoj klasi za prikaz ili kako vec to se radi u profesionalnom zivotu programiranja u C++...


Nisam najbolje razumeo, ali kod mene svaki heder sadrži deklaraciju samo jedne klase i svaki cpp definiciju samo jedne klase. Naravno, mogu postojati i hederi i cpp-ovi drugih namena, ali nikada ne stavljam više od jedne klase u isti fajl.