[ Dokblejim @ 09.09.2011. 16:29 ] @
pozdrav svima.

imam jednu situaciju koju bih podelio i zanima me da li strahujem bespotrebno. bicu sto detaljniji;
radim u bitnoj javnoj instituciji i koristim umrezeni racunar u svojoj kancelariji. verujem da racunar koristi neki mainframe (server, nzm kako se vec zove) da bi pristupio netu itd. da li je moguce da neko ima pristup mom licnom gmailu, ako udjem u nalog preko tog svog racunara? dakle, da li je moguce da se bilo gde cuvaju sifre, usernameovi... naravno, nikad ne sacuvam login info na racunaru, ali me zanima da li ikako mogu da procure i da li je moguce da neki administrator meni udje u gmail i vrslja po nalogu?

hvala unapred na vremenu.
[ Ivan.Markovic @ 10.09.2011. 13:14 ] @
Citat:
... da li je moguce da neki administrator meni udje u gmail i vrslja po nalogu?


Moguce je na vise nacina: keyloger, sniffing, ...
[ Dokblejim @ 10.09.2011. 13:45 ] @
sad sam nasao. uzas... :( hvala.

a, jel moze takva aplikacija da belezi i sa servera? tipa, da nije instalirana na moj racunar, nego na server i da odatle ima monitoring?

[Ovu poruku je menjao djemzbraun dana 10.09.2011. u 15:06 GMT+1]
[ Ivan.Markovic @ 10.09.2011. 14:35 ] @
Zavisno od strukture mreze moguce su razne postavke koje bi administratoru omogucile ovakve akcije.
[ Dokblejim @ 10.09.2011. 14:45 ] @
hvala puno na ovim odgovorima. mnogo si mi pomogao.
pozdrav.
[ toplim @ 10.09.2011. 15:56 ] @
A jel moze nastavak, da ne otvaram novu temu? Da li takvu "moc" imaju i provajderi. Mislim na obicne klasicne internet provajdere i na obicnog korisnika...Da li oni beleze samo prenete kilobajte ili se beleze i sajtovi koje korisnici posecuju preko njih... Mislim kakva je uopstena praksa?
[ Ivan.Markovic @ 10.09.2011. 16:32 ] @
Za uopstenu praksu moras da proveris kod odredjenog provajdera :) Provajderi mogu da snifaju saobracaj ili da ga preusmeravaju na druge lokacije radi dalje obrade. Dakle provajderi mogu ako zele da saznaju koje si stranice posetio i eventualno da saznaju i login podatke.

Cini mi se da po zakonu provajderi moraju da cuvaju logove poseta svih korisnika odredjeno vreme.