[ adrrij @ 12.09.2011. 16:20 ] @
Juče sam greškom izbrisao fajl od 700 MB sa hard diska da pri tom nisam napravio njegovu rezervnu kopiju.
Nalazio se u folderu gde i 50GB druge dokumentacije. Na koji način se može povratiti izgubljeni fajl. Htio bih da povratim samo taj fajl, ne bih da mi neki recovery program vraca sve sto sam brisao zadnjih meseci, nemam ni slobodnog prostora toliko.
[ calexx @ 12.09.2011. 17:16 ] @
Nebitno je da li će da ti vraća još nešto, to se ionako kopira na drugi hard pa može da vraća sve samo da vrati i to što je važno. Veliki fajlovi su problematični, naročito ako su na particiji na kojoj se nešto stalno radi (sistemska ili radna) pa ako nisi baš ništa tu ubacivao, šanse postoje. Možeš da probaš neki dobar undelete ili recovery program ... ali kao što rekoh, veliki fajlovi često ne mogu da se vrate.
[ Atsa @ 24.09.2011. 13:35 ] @
Ja sam skoro pomocu Photo Recovery Genius vracao video zapise, ali do 375mb samo, tj serije neke. Uglavnom nije bilo problema oko vracanja, mada ni hard mi nije mnogo star.
[ tordajav @ 29.09.2011. 00:37 ] @
Ne sećam se tačno koji od programa... mislim da nije BadCopy... ne mogu da se setim, mi je pomogao, ali imao je bolje opcije, tipa: koje datoteke da traži (na primer .avi), koje veličine, kad je obrisano... što pomaže u traženju konkretnog fajla