[ Dacky82 @ 12.09.2011. 17:35 ] @
Posto sam relativno nov u Andriod svetu, da li bi neko mogao da mi kaze da li u telefonu posle deinstalacije aplikacija ostaju neki fajlovi koje rucno treba brisati (kao sto je slucaj u Windowsu kod PC-a, kada bi trebalo brisati sadrzaje registara). Znaci, da li je dovoljno samo pritisnuti dugme "deinstalacija", ili treba jos nesto raditi (neko rucno brisanje, ili instalacija nekog uninstaller-a) ?
[ JankoNIS @ 12.09.2011. 20:02 ] @
Da, ostaju jos poneki fajlovi i folderi, ali ne treba da te brine. Ne zauzimaju puno mesta i ne smetaju ostalim programima. Da bi ih video i uklonio rucno, treba da imas rutovan telefon i neku od aplikacija za rad sa fajlovima (npr. "RootExplorer").
Uglavnom, dobra je praksa da na nekoliko meseci uradis fabricki reset telefona, on sigurno brise sve to djubre koje se vremenom skupilo.
[ Miroslav Cvejić @ 12.09.2011. 20:14 ] @
Ako se iz samog marketa deinstalira program onda ostaju repovi. Ako se iz settings -> applications deinstalira prvo treba izabrati delete cache pa delete data i onda uninstall. Tada ostaje mnogo manje ili ni malo repova.
[ bakara @ 12.09.2011. 21:27 ] @
Ja to radim ovako, mozda neko nije znao da postoji i ovaj nacin:

udjem u aplikacije, menu/edit (pored aplikacija se pojavi minus) i jednostavno obrisem aplikacije koje zelim.
ne postoji laksi nacin...
[ kvaju @ 13.09.2011. 10:18 ] @
Citat:
bakara: Ja to radim ovako, mozda neko nije znao da postoji i ovaj nacin:

udjem u aplikacije, menu/edit (pored aplikacija se pojavi minus) i jednostavno obrisem aplikacije koje zelim.
ne postoji laksi nacin...


Da, ali nema to na svakom launcheru.

Ako ti smetaju neki fileovi možeš ih lako izbrisati nekim File managerom (mislim poslje deinstalacije ako ostane nešto)
[ bakara @ 13.09.2011. 11:21 ] @
Citat:
kvaju: Da, ali nema to na svakom launcheru.

To ima fabricki na samsungu, ne znam da l` ima na HTC?
[ superbaka @ 13.09.2011. 20:15 ] @
History Eraser...
prva stavka je Clear all apps cache...