[ stevs986 @ 16.09.2011. 18:28 ] @

Kako izmeniti default vrednost neke system variable.

Konkretno hocu da postavim default collation na serveru na utf8_unicode_ci.


Pokusao sam nesto ovako da dodam u my.cnf
Code:

collation-server = utf8_unicode_ci
collation_server = utf8_unicode_ci


Ni u jednom slucaju nakon dodavanja ovog reda server nije hteo ni da se startuje.


Ovo bi trebalo da bude prilicno jednostavno, ali negde ocigledno gresim...
[ biske86 @ 16.09.2011. 18:49 ] @
Probaj
Code:
collation_server=utf_unicode_ci

znači bez razmaka.
[ stevs986 @ 16.09.2011. 19:36 ] @
Probao, ne radi...

Nisam bas vican MySql administraciji, pogotovo na linux - u ali sam voljan da ucim.. :)


Ne mogu da pronadjem ni logove, da vidim sta kaze zasto ne moze da se startuje. Trazio sam na lokaciji (ona koju sam izguglao) gde bi trebalo da se nalaze kod default podesavanja ali nista.

Nasao neke fajlove koje kada otvorim text editorom nisu citljivi.

[ biske86 @ 16.09.2011. 19:59 ] @
Probaj da instaliraš MySQL Workbench on ima mogućnost podešavanja konfiguracionih fajlova.
[ maroon984 @ 16.09.2011. 20:15 ] @
Dodaj u my.cnf ispod [mysqld]

Code:
default-collation=utf8_unicode_ci

[ after @ 16.09.2011. 20:41 ] @
Na default konfiguraciji error log bi trebalo da se nalazi u data dir, nesto kao host_name.err. Pogledaj variable datadir i error log za lokaciju:

SHOW GLOBAL VARIABLES LIKE '%data%'; ili SHOW GLOBAL VARIABLES LIKE '%error%'; ili u my.cnf ako je menjana default lokacija/ime loga.

Na linuxu da vidis sa kojim je opcijama pokrenut mysql server, kucaj: ps aux | grep mysqld

[ after @ 16.09.2011. 20:51 ] @
Inace, cini mi se da opcija default-collation je izbacena za novije verzije (5.1, 5.5) ili planira da se izbaci a umesto nje je uvedena: collation-server

Pozz.
[ stevs986 @ 17.09.2011. 14:23 ] @

MySQL Workbench mi je zavrsio posao. Pogledao sam bas kako je on editovao my.cnf

Dodao je ovo.

Code:

collation-server = utf8_unicode_ci
character-set-server = utf8



Startovao se server bez problema nakon izmena. Ne znam zasto nije hteo da se startuje kada "rucno" izmenim config fajl.
Mozda sam trebao da setujem odmah i charset kao sto je MySQL Workbench odradio.


Hvala na pomoci