[ Flo @ 17.09.2011. 10:16 ] @
Ovako,
na sajtu sam postavio FPDF formu za kreiranje PDF fajlova koji mi sluze za generisanje uplatnica koje se stampaju na matricnom stampacu. fajl koji prosledjuje podatke za kreiranje pdf-a mi se zove uplatnica.pdf i izgleda u kodu ovako:

<?php


$ime=$_POST["ime"];
$adresa=$_POST["adresa"];
$grad=$_POST["grad"];
$uplata1=$_POST["uplata1"];
$uplata2=$_POST["uplata2"];
$primalac=$_POST["primalac"];
$iznos=$_POST["iznos"];
$racun=$_POST["racun"];
$model=$_POST["model"];
$poziv=$_POST["poziv"];

require('fpdf.php');

$pdf = new FPDF('P','mm','A4');
$pdf->AddPage();
$pdf-> AddFont ( 'Terminus' , '' , 'terminus.php' );
$pdf->SetFont('Terminus','',11);
$pdf->Ln();
$pdf->Cell(0,10,$ime);
$pdf->Ln(4);
$pdf->Cell(107,10,$adresa);
$pdf->Cell(18,10,'189');
$pdf->Cell(30,10,'RSD');
$pdf->Cell(0,10,$iznos);
$pdf->Ln(9);
$pdf->Cell(0,0,$grad);
$pdf->Ln(9);
$pdf->Cell(143,0,'');
$pdf->Cell(0,0,$racun);
$pdf->Ln(2);
$pdf->Cell(143,10,$uplata1);
$pdf->Ln(4);
$pdf->Cell(143,10,$uplata2);
$pdf->Ln(7);
$pdf->Cell(107,0,'');
$pdf->Cell(33,0,$model);
$pdf->Cell(0,0,$poziv);
$pdf->Ln(11);
$pdf->Cell(143,10,$primalac);
$pdf->Output();
?>

E sad, ja sam povezao ovo sa formom koja je u obliku kreiranjeuplatnica.html i forma je tipa:
<form name="form1" method="post" action="stampa/uplatnica.php">
<input name="ime" type="text" id="ime">.....
...
i ta forma bez problema salje podatke php dokumetu vezana za ime, prezime, adresu...
medjutim na toj istoj stranici mi se nalazi skripta koja izracunava registraciju vozila i izracunava deset raslicite takse, a cifre ispisuje u sledecem obliku:

<td width="123" align="right" valign="middle" bgcolor="#F8F8F8" class="style40" id="polisaobv">0 dinara</td>

gde umesto 0 dinara posle klikom na dugme izracunaj se ispise odredjeni iznos, a id=polisaobv se ispisuje iz dela skripte koji izgleda ovako i nalazi se na istoj stranici:

document.getElementById('jputevi').innerHTML = jputevi(ccm).toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('ekotaksa').innerHTML = ekotaksa(motor, ccm, godiste).toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('admintaks').innerHTML = admintaks(istek).toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('tehnicki').innerHTML = tehnicki().toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('provizija').innerHTML = provizija().toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('polisaobv').innerHTML = polisaobv(osiguranje, kw, bonus).toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('opstinskaeko').innerHTML = opstinskaeko(opstina, ccm).toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('porez').innerHTML = porez(ccm, godiste).toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('komunalna').innerHTML = komunalna(ccm, opstina).toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('saobracajna').innerHTML = saobracajna().toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('tablice').innerHTML = tablice().toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('nalepnica').innerHTML = nalepnica().toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('mup').innerHTML = mup().toFixed(2) + " dinara"
document.getElementById('ukupno').innerHTML = "<b>" + suma.toFixed(2) + " dinara </b>"
document.getElementById('ukupnotp').innerHTML = "<b>" + suma1.toFixed(2) + " dinara </b>"

Imam sad problem kako da iznos (polisaobv) koji dobijem prilikom izracunavanja prenesem na php stranici koji generise pdf dokumenat. Klasicnom formom sam to regulisao $poziv=$_POST["poziv"]; dok ovako ne znam na koji nacin da prebacim dobijenu cifru na php stranici
[ b0ris @ 17.09.2011. 16:15 ] @
Da ne ulazim previse u dubinu, pretpostavljam da ti treba sledece.

javascripta koja izracunava zeljenu vrednost, istu treba da smesti u neko hidden polje kao value. Tako da kad uradis post imaces i to polje u POST parametrima.

Lose kod ovog principa je sto neko moze da izmeni HTML i da promeni cifru kako mu odgovara. Mozda bi najbolje bilo da sacuvas osnovne cifre i da posle sav racun radis u php-u.

Primer za ovo gore je recimo (iz glave proveri da li sam nesto omasio).
Code:

<input type="hidden" id="polisaobv_value" />
document.getElementById('polisaobv_value').value = polisaobv(osiguranje, kw, bonus).toFixed(2);
[ martimysteria @ 17.09.2011. 16:49 ] @
>
pozdrav,
kratko, mozes da iskoristis istu skriptu i za formu i obradu(ovo ti
predlazem posto nisam primetio da si koristio u ovom slucaju) ,tako da
forma gadja istu scriptu u kojoj se nalazi.
stavi u "action" ovako
action="
[ Flo @ 20.09.2011. 09:59 ] @
Citat:
b0ris: Da ne ulazim previse u dubinu, pretpostavljam da ti treba sledece.

javascripta koja izracunava zeljenu vrednost, istu treba da smesti u neko hidden polje kao value. Tako da kad uradis post imaces i to polje u POST parametrima.

Lose kod ovog principa je sto neko moze da izmeni HTML i da promeni cifru kako mu odgovara. Mozda bi najbolje bilo da sacuvas osnovne cifre i da posle sav racun radis u php-u.

Primer za ovo gore je recimo (iz glave proveri da li sam nesto omasio).
Code:

<input type="hidden" id="polisaobv_value" />
document.getElementById('polisaobv_value').value = polisaobv(osiguranje, kw, bonus).toFixed(2);


Ukoliko
document.getElementById('polisaobv_value').value = polisaobv(osiguranje, kw, bonus).toFixed(2);
zamenim vec postojecim
document.getElementById('polisaobv').innerHTML = polisaobv(osiguranje, kw, bonus).toFixed(2) + " dinara"
sama skripta vise ne funkcionise i ne izracunava mi registraciju i takse.
ne znam kako da resim ovaj problem
[ Flo @ 20.09.2011. 10:00 ] @
Citat:
martimysteria: >
pozdrav,
kratko, mozes da iskoristis istu skriptu i za formu i obradu(ovo ti
predlazem posto nisam primetio da si koristio u ovom slucaju) ,tako da
forma gadja istu scriptu u kojoj se nalazi.
stavi u "action" ovako
action="


martimysteria

pojasni mi ovo