[ MilosOskar @ 19.09.2011. 23:04 ] @
Evo ovako, imam DINAMIČKU javnu IP adresu, i naravno menja se sa vremena na vreme. Želeo bih da napišem skriptu čiji bi "posao" bio da mi pošalje email čim se promeni javna IP adresa i da pošalje tu novu javnu IP.

Svaka pomoć je dobrodošla, dakle ako neko ima neku ideju, odnosno predlog kako da počnem itd, neka piše, značilo bi mi.

Hvala unapred!

Pozdrav!
[ nkrgovic @ 19.09.2011. 23:08 ] @
A zasto ne koristis dynamic dns?
[ daksi990 @ 19.09.2011. 23:12 ] @
Mislim da ti treba ovo: http://www.youtube.com/user/Sheriffooo#p/u/4/eROK0nt3BB8
[ Aleksandar Đokić @ 19.09.2011. 23:13 ] @
dva nacina, prvi ti je da koristis dyndns (kao svi mi) i da ti tik sam updateuje ip, drugi da saljes ip na mail kao sto si hteo,

Code:

:global currentIP;

:local newIP [/ip address get [find interface="ether1"] address];

:if ($newIP != $currentIP) do={
    :put "ip address $currentIP changed to $newIP";
    :set currentIP $newIP;
/tool e-mail send to="[email protected]" subject="RouterBoard433-Ramnice" body="$newIP"
}


umesto ether1 stavis ime tvog interfejsa i onda imas u newIP promenljivoj IP, sad samo nju posaljes na mail (dodao sam i to),

u drugom delu imas proveru da li je doslo do promene ip-a i mail se salje samo ako jeste pa mozes skriptu cesce pokretati
[ MilosOskar @ 19.09.2011. 23:30 ] @
Iskopirao skriptu kao što je Guslac predložio, radi odlično!

Hvala Guslac puno, nisam verovao da će to ići ovako lagano. ;)

Još jedna stvar samo, ne znam da podešavam Scheduler, tačnije kako da podesim da se ova skripta aktivira u određenim delovima dana ( u određenim satima) ?

I recimo kako da namestim da se aktivira na svakih sat vremena ?

Ako može korak po koram još ovo i neću gušiti više.

Srdačan pozdrav i hvala!!

:)
[ Aleksandar Đokić @ 19.09.2011. 23:46 ] @
prvo proveri da li ti je vreme dobro na tiku u system clock, ako jeste start time stavis danasnji datum i neko skorasnje vreme, na primer u sledeci 5min i tad ce scheduler poceti da "radi" svoj posao, a interval je na koliko vreme ce se pokretati opet, mislim da ne mozes da stavis samo u odredjeni dan, tj mozes ako interval stavis dovoljno veliki pa preskoci nekoliko dana

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:System/Scheduler
[ MilosOskar @ 20.09.2011. 00:34 ] @
Super, namestio, isprobao i sve funkcioniše kako treba! :))

Zanima me samo još za šta služi Delay ?

I, neće više da mi šalje na mail kada aktiviram onu skriptu za dinamičku javnu IP, ne bitno da li aktiviram ja na Run Script ili preko scheduler-a. Da nije možda zbog onog dela koda, što ne šalje kada se ne promeni IP ?

P.S. Poslao mi je samo jednom i to je to.