[ IHThUS @ 18.02.2004. 19:39 ] @
Pošto je pre više godina MS totalno izbacio Netscape browser sa tržišta stvari su se u međuvremenu malko izdešavale pa tako sada umesto Netscape-a imamo Firefox. Nakon nekoliko dana intezivnog korištenja Firefox-a mogu da kažem da sam impresioniran brzinom, opcijama, pluginovima, cenom ...

Koliko je Firefox brži od IE najbolje se vidi na Dial-up konekciji, zaista inpresivno!

Generalno sve radi stabilno i brzo ali mislim da treba još da se polira, mada i sada ovakav kakav je Firefox je zaista super i moj trenutni difolt browser. Eto, zašto bre da ne koristim nešto na Windowsu što nije MS ako je super i radi mi posao! Nema emocija i filozofije već jednostavno koristim ono što mi je bolje i što mi omogućuje efikasnije internetisanje (lepa naša srpska jeziko).

Predlažem da posetite: http://www.mozilla.org/products/firefox/

A sada nam preostaje da sačekamo i vidimo šta će ''zla'' ekipa iz MS da uradi sa njihovim novim browserom. MS već duže vreme stoji na IE 6.0 koji je već totalno pevaziđen browser, ali još uvek mnoge web stranice lepše izgledaju u IE nego u bilo kom drugom browseru.

[Ovu poruku je menjao random dana 18.06.2004. u 19:39 GMT]
[ Dragi Tata @ 18.02.2004. 21:01 ] @
Ehm, a šta će ova vest na Advocacy forumu? Ja sigurno neću da tvrdim da Firefox 0.8 nije objavljen.
[ IHThUS @ 18.02.2004. 21:07 ] @
Da pokaže nekim ljudima da i Windows korisnici imaju slobodu da koriste ono što im odgovara!

Nema frke ako se tema premesti.
[ Ivan Dimkovic @ 18.02.2004. 21:22 ] @
Citat:

Koliko je Firefox brži od IE najbolje se vidi na Dial-up konekciji, zaista inpresivno!


Mora da su mu ugradili ZeoSync (http://slashdot.org/science/02/01/08/137246.shtml :-) modul cim si uspeo da brze surfujes preko linije fiksnog kapaciteta :)

[ IHThUS @ 18.02.2004. 22:40 ] @
Nemam pojma šta su ugradili u Firefox a i ne zanima me, meni je važno kako radi a ne šta su mu ugradili. Sorry ali ja sam user i shodno tome rezonujem. Na kraju krajeva mislim da je svrha izrade softwera prihvatanje od strane usera, ili grešim?

Radio sam komparaciju IE i Firefox-a na istoj mašini i konekciji. Kako i zašto je Firefox bio ihaaa brži od IE nemam pojma, ja sam ipak Windows user pa mi je intelektualni potencijal ...
[ Ivan Dimkovic @ 18.02.2004. 22:59 ] @
Dobro verovatno brze renderuje strane... skinucu ga i proveriti kako to sljaka na broadbanu :)
[ Ivan Dimkovic @ 18.02.2004. 23:05 ] @
Hmm... izgleda subjektivno brze...

Verovatno zato sto drugacije renderuje strane (nacin iscrtavanja) ali zanimljivo deluje :)
[ Trunks @ 18.02.2004. 23:16 ] @
Samo da napomenem - Netscape nema veze sa ovim sjajnim projektom (iako je originalni Netscape bio baziran na Mozillinom engine-u, ovo je skroz druga priča).
[ IHThUS @ 18.02.2004. 23:16 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dobro verovatno brze renderuje strane...

E biće da je u tome caka. Gecko engine kod Firefoxa ima verovatno više kubika od one kršine na IE.

Na ADSL, DSL, kabl ili koju već konekciju koristiš nećeš baš da uočiš neko značajnije ubrzanje. U tom slučaju prednost su opcije koje IE nema, tab opcija, razni pluginovi kojih ima ihaaa, ma super je.

[Ovu poruku je menjao IHThUS dana 19.02.2004. u 01:19 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 18.02.2004. 23:19 ] @
Hmm - oseca se da je brzi render na DSL-u, bas zato sto prevlacenje ne uzima mnogo vremena, pa tacno vidis da je strana pred tobom pre...

Lepo su odradili ovo :)
[ IHThUS @ 18.02.2004. 23:33 ] @
Citat:
Trunks:
Samo da napomenem - Netscape nema veze sa ovim sjajnim projektom (iako je originalni Netscape bio baziran na Mozillinom engine-u, ovo je skroz druga priča).

Zar Firefox nije Mozilla Firefox?

Citat:
ABOUT THE MOZILLA FOUNDATION

Established in July 2003 with start-up support from America Online's Netscape division, the Mozilla Foundation exists to provide organizational, legal, and financial support for the Mozilla open source software project. The Foundation is based in Mountain View, California and is the heir to the great legacy and tradition of the Internet’s first widely used browser, Netscape.
[ Marko Bijelic @ 19.02.2004. 13:37 ] @
Firefox nema nikakvog dodira sa Netscapeom, izuzev finansija koje je fondacija Mozila dobila posredstvom Netscapea, odnosno AOL-a.

Prouči http://www.blooberry.com/indexdot/history/netscape.htm

[ Ivan Dimkovic @ 19.02.2004. 13:46 ] @
Samo to - skroz nebitan detalj :)

Mozilla je nastala odlukom Netscape-a da buduci razvoj bude OpenSource.. iz prostog razloga sto im se smesio chapter 11 da su nastavili starim netscape putem :)
[ IHThUS @ 19.02.2004. 17:34 ] @
Ivane mnogo bre znaš, ako tako nastaviš ima da te ukradu Rusi jednog dana.

Ajde dobro, slažem se, Firefox i Netscape nemaju ništa zajedničkog, samo nemojte da se svađate oko ovoga - please! Ne želim da raspirujem svađe nego da ukažem da i na Windowsu mogu da se uspešno vrte open source aplikacije. Meni ne smeta da li je neka aplikacija close ili open source, kao ni licenca pod kojom aplikacija ekzistira već kako ta aplikacija radi i da li zadovoljava moje kompjuterske potrebe. Jednostavno baš tako, bez emocija, filozofije i ideologije!

Neko je mislim spomenuo na ovom forumu da je pre desetak godina bilo in da se mrzi IBM, danas je in da se mrzi MS. Nije potrebno biti genije (Linux user ) pa uvideti da je i onda i sad pokretač mržnja samo je objekt mržnje promenjen. Kada ljude pokreće mržnja onda ne samo da su zaslepljeni i nevide neke lako uočljive stvari-činjenice, već postaju destruktivni prema okruženju a to je tužno.
[ Ivan Dimkovic @ 19.02.2004. 17:52 ] @
Citat:

Ne želim da raspirujem svađe nego da ukažem da i na Windowsu mogu da se uspešno vrte open source aplikacije


Pa sto ne bi mogle - kakva je razlika izmedju kompajlirane OpenSource aplikacije i closed-source izvrsnog koda? :-)

Evo cak i Win2k kernel vise nije closed-source :)


[ IHThUS @ 19.02.2004. 18:19 ] @
I'm over and out.
[ Trunks @ 20.02.2004. 02:01 ] @
IHThUS, nisam skapirao poentu u poruci netscape+firefox niti ovoj za opensource softver na windows-u. Al ajde, nebitno. :)
[ Ivan Dimkovic @ 21.02.2004. 13:20 ] @
Evo posle par dana intenzivnog testiranja sam potpuno presao sa MS IE-a na Mozilla Firefox, jer se pokazao subjektivno daleko brzim u iscrtavanju stranica (kako onih u kesu tako i stranica sa neta), a popup blocker je odlicna stvar :)


[ Dejan Lozanovic @ 21.02.2004. 13:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
a popup blocker je odlicna stvar


Psssst, pazi da te Gojko ne cuje
[ alex @ 21.02.2004. 14:55 ] @
Malo offtopic, al' kad smo kod popup blocker programa, medju svima njima najvise cenim, verovali ili ne, [url=http://toolbar.google.com/]Google Toolbar[url].

Da se vratim na temu, testirao sam Firefox nekoliko dana i takodje potpuno presao na koriscenje istog - brzina je stvarno impresivna. Imao sam u pocetku problema sa skrolbarovima (jednostavno se nisu prikazivali) ali sam to otklonio menjanjem tema (nekako su se volsebno vratili).

Jedini problem koji ja vidim je prvo startovanje na Windows sistemima - kada je Firefox podesen kao podrazumevani citac, prvo startovanje je uvek daleko sporije od IE-a (sto je, naravno, i ocekivano).
[ srki @ 21.02.2004. 18:13 ] @
Citat:
alex:
Jedini problem koji ja vidim je prvo startovanje na Windows sistemima - kada je Firefox podesen kao podrazumevani citac, prvo startovanje je uvek daleko sporije od IE-a (sto je, naravno, i ocekivano).


Je l' si ukljucio QuickLaunch opciju?

A postoji jos jedno komplikovanije resenje:
http://sillydog.org/forum/viewtopic.php?t=3480
[ degojs @ 21.02.2004. 18:21 ] @
A i nije toliki problem - pokreneš jednom pa ne gasiš.. ionako ima tabbed browsing.
[ alex @ 21.02.2004. 18:48 ] @
Citat:
srki:
Je l' si ukljucio QuickLaunch opciju?


Firefox, o kome pricamo ovde, nema tu opciju, vec je ima Mozilla.
[ superbaka @ 21.02.2004. 20:26 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
a popup blocker je odlicna stvar



Psssst, pazi da te Gojko ne cuje


ijuuu, ja potpuno zaboravio na to... bookmark-ovao sam se kao ulogovan tako da sam ulogovan svaki put kad pristupim sajtu pa i ne znam sta se desava... ima li jos onog Erotik Gear-a? ima li jos necega?
[ Miroslav Strugarevic @ 21.02.2004. 21:28 ] @
Alex, to je i mene "nerviralo", ali posle prvog puta sve nekako ide brže.
[ kUdtiHaEX @ 11.03.2004. 22:58 ] @
Kada sam prvi put probao Mozilla FireBird zaprepastio sam se kada sam shvatio da se stranice brze otvaraju nego u IE-u. Naravno, limit bedne veze od nedostiznih 56kbps nije probijen, a sto kaze Ivan, moguce i da je pojam ubrzanja cisto subjektivan... LM, posle sam probao Mozillu 1.6 pa presao na FireFox 0.8 za koji mogu reci da je fantastican. Jedna stvar me nervira - kada otvorim nov tab, ne mogu odmah kucati URL vec prvo moram misem postaviti kursor u polje pa tek onda da kucam, a tako nije kod mozille :(
[ random @ 12.03.2004. 11:43 ] @
U 0.7 je to radilo kako treba, a čini mi se da radi i u 0.8 (nemam ga sad ovde).

Inače Ctrl-L te vodi pravo u polje za unos adrese. Ctrl-K te vodi u Search polje.
[ kUdtiHaEX @ 12.03.2004. 19:01 ] @
Hvala komsija ;-) to mi je bas trebalo.
[ IHThUS @ 03.04.2004. 00:32 ] @
Tabela sa prečicama na tastaturi: http://texturizer.net/firefox/keyboard.html
[ jc denton @ 03.04.2004. 01:10 ] @
Firefox je super :)

Flash se nesto cudno ponasa (npr. www.deusex.com), ali i pored toga mnogo je dobra stvarcica. Pokusacu da koristim Firefox izvesno vreme ;)
[ msrdjan @ 03.04.2004. 05:59 ] @
Ja sam koristio FireFox .8 izvesno vreme...

U (skoro) svemu je *isti kao* IE, ne mogu da kazem da je bolji. Koristio sam ga samo zato sto mi se vise svidja a i hteo sam da promenim malo :)

Svidja mi se i to sto sukcesivno prikazuje stranicu kako je ucitava a ne kao IE gde moras da cekas da se skoro cela ucita... mada to zavisi i od htmla same stranice.

E sad, vratio sam se na IE bas zbog onog "skoro" u zagradi gore. IE je nazalost bolji sa ogromnim stranicama. Probajte recimo:

http://www.elitesecurity.org/pretraga/poslednjeteme/1000

i IE i u FireFoxu .8

Pozdrav,

msrdjan
[ Mihailo @ 03.04.2004. 12:36 ] @
Ne vidim nikakav problem kod otvaranja stranice
http://www.elitesecurity.org/pretraga/poslednjeteme/1000 u FireFox-u 0.8 ?
[ jc denton @ 03.04.2004. 14:10 ] @
Posebno mi se svidja sto fokus ostaje na osnovom prozoru prilikom klika na "open link in new tab". Posto koristim listu zadnjih 128 poruka, ovo mi je bas dobrodoslo u odnosu na IE koji mi je uvek prebacao fokus na novootvoreni prozor :) Ustedeh par klikova i novo pozicioniranje pointera na prethodni prozor.

Imported IE favourites su izbutani tj. redosled se ne slaze. Kako da resim ovo?

[Ovu poruku je menjao jc denton dana 03.04.2004. u 21:01 GMT]
[ Gojko Vujovic @ 03.04.2004. 14:31 ] @
U Operi odavno možeš da biraš da li se fokus prebacuje na novootvoreni tab ili on ide u background.
[ IHThUS @ 25.04.2004. 00:05 ] @
Sve je to fino u Operi ali mi se nikako ne sviđa što ima obavezni baner koji se uklanja uz određenu novčanu nadoknadu ili krakovanje (ovaj drugi način je omiljen na prostorima balkanskog poluostrva ), dok je Firefox clean.
[ strange deja vu @ 25.04.2004. 10:48 ] @
Citat:
IHThUS:
Sve je to fino u Operi ali mi se nikako ne sviđa što ima obavezni baner koji se uklanja uz određenu novčanu nadoknadu ili krakovanje (ovaj drugi način je omiljen na prostorima balkanskog poluostrva ), dok je Firefox clean.



Ma ne treba krekovat imas serial key na google.

Firefoxa je definitivno mocan browser al je u windoze xp na mojoj kanti u p materinu spor.
U linuxu mandrake konkretno radi jedno 50% brze. Operu sam davno odhebao al ima dobar newsreader
[ Nabukodonosor @ 19.05.2004. 21:54 ] @
Citat:
Jedna stvar me nervira - kada otvorim nov tab, ne mogu odmah kucati URL vec prvo moram misem postaviti kursor u polje pa tek onda da kucam, a tako nije kod mozille :(

Kod mene radi sasvim OK, tj. odmah moze da se kuca adresa. Bas sam sad probao.
[ IHThUS @ 15.06.2004. 20:55 ] @
Izašla je nova verzija Firefox 0.9!

www.mozilla.org

A kad će novi IE? Ne zna se.
[ degojs @ 17.06.2004. 10:33 ] @
Citat:
A kad će novi IE? Ne zna se.


Neće ga ni biti.
[ flylord @ 17.06.2004. 11:03 ] @
Mozda kad Djekna umre?
[ degojs @ 17.06.2004. 11:07 ] @
Zašto je bitno? Imaš mogućnost da staviš nešto drugo ako ti IE ne odgovara.

Po mom mišljenju MS-u ne odgovara "mnogo napredan" IE jer bi moglo da se desi da web aplikacije dobiju dovoljno dobar interfejs da mogu da u potpunosti zamene određene desktop aplikacije (corporate desktop). Naravno da MS-u to ne bi odgovaralo..
[ -zombie- @ 17.06.2004. 20:20 ] @
hehe, neko čita joelonsoftware.. ;)

nego, to ja pričam odavno, a da MSu to ne odgovara, vidi se i po nekim Reljinim reakcijama ovde (isto odavno)..


ali nadam se da se svi slažemo da to nije preterano lepo od strane MSa. iako neko možda preferira da koristi windows (na desktopu) (ja prvi, bar trenutno), već smo mnogo puta zaključili da je i MSu potrebna konkurencija, jer će u suprotnom i on stagnirati.

zato ponavljam, ovo je još jedan od loših poteza MSa..
[ degojs @ 17.06.2004. 20:57 ] @
Ipak, Joel preteruje: neke aplikacije ne mogu jednostavno dovoljno kvalitetno da se odrade na client-server sistemu, zato sam i ograničio stvari na corporate desktop (misleći na razne poslovne aplikacije) i još bi to moglo dodatno da se ograniči jer sirova snaga na lokalnom računaru ipak je jako bitna za neke primene. Sa konja na magarca teško ide u nekim slučajevima (audio, video editing, npr.).

I nije to nikakva nova stvar - baš odavno je priča da će softver postati servis, tako da MS verovatno traži način da to ostane vezano za Windows klijente (XAML?). Videćemo. Može biti da i ne žele da imaju 2 tehnologije koje se međusobno takmiče.

Citat:
zato ponavljam, ovo je još jedan od loših poteza MSa..


Hebem li ga, šta god urade ne valja: ako ubiju Netscape, onda to nije dobro, ako zapostavljaju namerno razvoj IE, opet ne valja. I jeste tako, a zato brate stavi Firefox i vozi (doduše, ovi problemi sa logovanjem na ES, evo mene od danas nazad na IE, bar dok ne stavim 0.9.. :)
[ -zombie- @ 17.06.2004. 21:53 ] @
uh be degojs, što edituješ poruke toliko.. ovu dopunu sam jedva slučajno video.. ;)

nego, na ovo kako treba da razvijaju IE postoji vrlo jednostavno rešenje, a to su standardi. lepo treba da prate sve nove standarde (u čijem donošenju i učestvuju.. predstavnik iz MSa je član svake radne grupe na w3c), i tačka. tako niko ne može da im prebaci da nekog hoće da oteraju iz posla, ili da hoće da unište neki medijum (web)..

ovo je u stvari glavni problem sa MSom, što se ne pridržavaju postojećih standarda, već izmišljaju svoje, i time guše konkurenciju (koriste jedan monopol da bi napravili drugi, što je zabranjeno u svakom anti-monopolističkom zakonu na svetu).
[ Goran Rakić @ 17.06.2004. 22:29 ] @
Citat:
degojs:
I nije to nikakva nova stvar - baš odavno je priča da će softver postati servis, tako da MS verovatno traži način da to ostane vezano za Windows klijente (XAML?). Videćemo. Može biti da i ne žele da imaju 2 tehnologije koje se međusobno takmiče.


MS često upada u situacije kada postoje 2 i više tehnologija koje se takmiče, to mu dođe kao mogućnost izbora. Cela ta stvar oko XAML-a (Mozilla XUL??) mi je jako apstraktna. Prvo, pre 2006-2007. ništa od toga, ljudi to je još 2-3 godine, za to vreme može da se obrne i nebo i zemlja, a XUL je već tu, sa firefox-om koji jede tržište.

Dalje i kada se pojavi novi IE će imati jako malo učešće, srazmerno Mac-ovom Safariju. Pogledajte učešće Win98 sistema, a to čudo je staro 6 godina! Ne verujem da će u tom trenutku predstavljati povoljnu platformu za razvoj. Mada, opet to je za 2-3 godine...
[ IHThUS @ 19.06.2004. 18:44 ] @
@degojs
Meni 0.8 radi ko Švicarski sat, kako na ES tako i na svakom drugom sajtu koji posetim.
[ degojs @ 19.06.2004. 19:01 ] @
Radi 0.8 i meni opet OK. Bilo je nekih problema, Gojko je potvrdio, ali sad je sve super.
[ dinke @ 21.06.2004. 17:53 ] @
Jel probao neko 0.9 ? Ja sam na 0.8 (Linux) već neko vreme, ali 0.9 mi se totalno nije svideo. Promenili su default temu (ok, znam da ova stara može da se skine sa neta ali ...), preferences je sada unutar edit menija (kao kod Netscape-a), a ni stabilnost mu nije jača strana. Jako brzo sam se vratio na 0.8.

Dinke
[ degojs @ 23.06.2004. 19:25 ] @
@zombie, Goran:

Da se mi vratimo na ono što piše Joel. Kako sam lepo primetio - čovek malo preteruje. Odgovor je stigao:

MSDN Magazine has a CAMP?
http://www.cynicor.com/blog/APIWars.asp
[ TiXo @ 23.06.2004. 19:50 ] @
Citat:
degojs:Kako sam lepo primetio - čovek malo preteruje. Odgovor je stigao:
MSDN Magazine has a CAMP?
http://www.cynicor.com/blog/APIWars.asp

lepo si primetio :-D

pa nije valjda za očekivati da će da napiše: istina, razvalismo one debile što smaraju sa 98-icama :))
[ Dragi Tata @ 23.06.2004. 19:55 ] @
Joel naravno preteruje, ali preteruju i ovi iz MSDN magazina. Svi članci su im o Longhorn tehnologijama. Je li to oni žive u 2010?
[ degojs @ 23.06.2004. 20:28 ] @
Pa ne znam baš. Ako misliš na naslovnu msdn.microsoft.com, tamo zaista u prvi plan dođu članci o Longhornu, ali nisam baš primetio da je to slučaj i sa baš samim MSDN magazinom.
[ Gojko Vujovic @ 23.06.2004. 20:30 ] @
Razdor u sekti, a?
[ Dragi Tata @ 23.06.2004. 20:44 ] @
Citat:
Gojko Vujovic: Razdor u sekti, a?


Ima li neko šibicu da potpalim ovu lomaču?
[ degojs @ 23.06.2004. 20:45 ] @
Citat:
Razdor u sekti, a?


Joel bi rekao da se radi o dva kampa i naravno - pogrešio :))

Ipak, stvar je lako proveriti na http://msdn.microsoft.com/msdnmag/backissues.aspx gde mogu da se "prelistaju" izdanja istog. Mislim da Tata priča o drugoj stvari - naslovnoj stranici MSDN sajta, gde zaista malo dosađuju sa Longhornom.
[ IHThUS @ 23.06.2004. 20:49 ] @
Citat:
dinke: Jel probao neko 0.9 ? Ja sam na 0.8 (Linux) već neko vreme, ali 0.9 mi se totalno nije svideo. Promenili su default temu (ok, znam da ova stara može da se skine sa neta ali ...), preferences je sada unutar edit menija (kao kod Netscape-a), a ni stabilnost mu nije jača strana. Jako brzo sam se vratio na 0.8.

Dinke

Probaj bre na Windowsu, radi ko podmazano! Meni 0.9 radi sasvim OK.

Inače nema Firefox nikakve veze sa Netscape, to se samo nekom pričinjava.
[ dinke @ 24.06.2004. 00:04 ] @
Citat:
Probaj bre na Windowsu, radi ko podmazano! Meni 0.9 radi sasvim OK.

Mogu da probam ali nemam neke velike koristi od toga kada 99% svog vremena za compom provodim pod Linuxom.

Citat:
Inače nema Firefox nikakve veze sa Netscape, to se samo nekom pričinjava.

Kao prvo, ja nisam rekao da ima, samo sam rekao da su podešavanje opcija prebacili pa je sada unutar edit menija kao na Netscape-u (u 0.8 je unutar tools->options).
Ali da se ne lažemo, Mozilla je nastala tako što je Netscape otvorio kod svog "Navigatora", ne verujem da su Firefox koji jelte razvija Mozilla razvojni tim pisali baš od nule :)

Pozdrav
Dinke
[ IHThUS @ 04.07.2004. 14:29 ] @
@Dinke
Nisam ni mislio da si ti to rekao-napisao, već sam to napisao apropo nečije izjave da su Netscape i Firefox dva projekta koji namaju ništa zajedničko. Zanimljivo, kada mi DW prijavi da nešto nije podržano u Natcape-u to isto nije podržano ni u Firefox-u.

Trenutno se dešava nešto što može da pruži novi podstreh OS borcima za softwersku slobodu i ravnopravnost. Evidentan je trend sve većeg (duplo većeg ~200.000 per day) dawnlouda Mozile i Firefoxa. Realno gledano, tenutno su Mozila i Firefox kvalitetom nadmašili IE pa na sve više mašina postaju difolt web browzeri. Čini mi se da će ekipa iz Redmonda morati dobro da uradi novi IE ili će Mozila i Firefox da preuzmu primat. Će vidimo, ima dana ...
[ Gojko Vujovic @ 04.07.2004. 15:31 ] @
Mozilla browseri su odavno prešišali IE po upotrebljivosti, samo je problem što prosečni korisnici to obično suviše kasno shvate. A i navika čini čuda, znam.
[ IHThUS @ 04.07.2004. 18:14 ] @
Zahvljajući propustima u IE-u i destruktivnim hakerima ili bolje rečeno kriminalcima koji napadaju korisnike IE-a, stiče se utisak da je situacija u stilu: Netscape uzvraća udarac ili Netscape reloaded. Ali, ako masa ljudi počne da koristi Mozila browzere (pogotovo oni iz zapadne hemisfere) ovi destruktivni likovi će da nađu načina kako da napadaju ljude koji koriste Moziline browzere. A onda će verovatno da se pojavi novi IE napravljen from the početak i onda ....

Moć navike nije ni malo naivna stvar!