[ negative7 @ 22.09.2011. 10:39 ] @
Imam 5 dropDownListi.(1.MarkeAutomobila,2.ModeliAutomobila,3.Karoserije,4.Gorivo,5.Lokacije)
Drop Down Liste prilikom otvaranja stranice popunim iz baze.
U svakoj DropDownListi pored sadrzaja iz baze ubacio sam i dodatni "item", tj. new ListItem("Sve").
Znaci npr u DropDownListi MarkeAutomobili Ima ovako nesto: Sve,BMW,Audi.....

E sad kad pretrazujem bazu ovo mi je select string:
Code:

 selectSQL = "select Marke.Marka, Modeli.Model, Karoserije.Karoserija, Podaci.Cijena, Podaci.Godiste, Podaci.Kilometraza, Goriva.Gorivo, Lokacije.Lokacija from Marke Inner Join ";
                    selectSQL += "Modeli ON Marke.ID = Modeli.IDMarka INNER JOIN ";
                    selectSQL += "Podaci ON Marke.ID = Podaci.IDMarka AND Modeli.ID = Podaci.IDModel INNER JOIN ";
                    selectSQL += "Karoserije ON Podaci.IDKaroserija = Karoserije.ID INNER JOIN ";
                    selectSQL += "Goriva ON Podaci.IDGorivo = Goriva.ID INNER JOIN ";
                    selectSQL += "Lokacije ON Podaci.IDLokacije = Lokacije.ID ";
                    selectSQL += "where Marke.Marka='" + previousPage.MARKEAUTOMOBILA.SelectedItem.Text + "' and  Modeli.Model='*" + previousPage.MODELI.SelectedItem.Text + "' and Karoserije.Karoserija='" + previousPage.KAROSERIJE.SelectedItem.Text + "' ";
                    selectSQL += "and Podaci.Cijena <='" + previousPage.CIJENE.SelectedValue + "' and Podaci.Godiste>='" + previousPage.GODISTA.SelectedValue + "' and Podaci.Kilometraza<='" + previousPage.KILOMETRAZA.SelectedValue + "' and Lokacije.Lokacija='" + previousPage.LOKACIJE.SelectedItem.Text + "' and Goriva.Gorivo='"+previousPage.GORIVA.SelectedItem.Text+"'";



Ovaj Select String radi dobro kad ja Izaberem iz drop downlisti bilo koju opciju Osim Opcije Sve. Kako Da rijesim Problem opcije sve, cini mi se da ima previse kombinacija i da za svaku od njih treba razlicit select string. jedna od kombinacija:
MarkaAutomobila=Sve, ModeliAutomobila!=Sve,Karoserija!=Sve,Lokacija!=Sve,Gorivo!=Sve,
..ima ih previse jos?

Kad je u dropdownlisti MarkaAutomobila selektirana opcija Sve, ja sam onda u select stavlja poslije where ovo:
where Marke.ID>0, Dobro mi radi, ali je problem sto ima previse kombinacija.

Pa jeli moze neki savjet ista,Sigurno nesto pogresno radim, ne moze bit da za svaku kombinaciju trebam novi krkanski select string
[ pl4stik @ 23.09.2011. 06:36 ] @
Koristi opcione parametre

Ovako su meni to pre koju godinu na ovom forumu objasnili...

Happy coding

[Ovu poruku je menjao pl4stik dana 23.09.2011. u 08:12 GMT+1]