[ Andrej013 @ 22.09.2011. 16:39 ] @
Trebalo bi da za mesec-dva dobijem I-20 obrazac od USA univerziteta i zapocnem proces dobijanja F1 vize za spring semester 2012.
Do skoro sam mislio da je to cisto birokratski proces koji se lako prolazi, ali sam negde na forumu nasao da je neko od nasih odbijen pa me je to pokolebalo(sada ne mogu da nadjem taj post a ne secam se razloga odbijanja).
sada sam na sajtu jednog od univerziteta na kom apliciram nasao, izmedju ostalog vezano za international studente, ovo:
Citat:
Please note that under U.S. immigration law every applicant for a non-immigrant visa such as F-1 or J-1 is presumed to have an “immigrant intent,” in other words, the consular officer will assume that you want to work and live permanently in the United States. It is then up to you to demonstrate that all you want is to get your education in the United States and that you will return home after completing your studies.

e sada, kako bi trebalo da ja njih ubedim da necu da ostajem tamo?(tim pre sto hocu)

razmisljao sam da uzmem turisticku vizu pa odem tamo i samo promenim status u studentsku, ali je problem sto sam pre par meseci bio u USA i ne znam koliko bi im bilo sumnjivo da mi daju jos jednu turisticku odmah.

ima li neko neki savet? da li je uobicajeno da odbijaju za studentsku vizu?
inace, prodao sam stan kako bih imao novca da stavim na racun u banci i dokazem da imam sredstava za finansiranje studija, tako da mi nije opustena situacija i opcija da apliciram za sledeci semestar ne dolazi u obzir zbog toga(tada vise necu imati te pare).
hvala, poz