[ mluddn @ 24.09.2011. 08:38 ] @
Juce (23.09.2011) u vecernjim casovima sam primetio da mi jedan od sajtova koji se hostuju kod Oriona nije dostupan. U pitanju je sajt pod IP 77.105.36.107

Odmah sam se uspanicio, jer na tom IP imam jos nekoliko domena.

Posle neuspesnog pingovanja odlucio sam da pozovem podrsku da vidim sta se desava. Naravno, ljubazni automat mi je rekao da je moj poziv 13. na listi cekanja. Posle nekog vremena sam se pomerio za 4 mesta, i prekinuo vezu. Jos nekoliko puta sam pokusavao, i dobijao slicne poruke.

Petak je, proslo 22h, i podrska vise ne radi. Hajde dobro, racunam, primili su valjda bar jedan poziv vezan za ovaj problem, pa ce ga resiti u toku noci. Dok sam bio budan to se nije desilo.

I sada, evo, pocelo je radno vreme podrske i ja sam 24. na listi cekanja na telefonskoj liniji. Odmah sam poslao mail, i nadam se brzom odgovoru.

Da li neko ima slican problem? Da li neko zna kada ce se ovo popraviti?
[ neca @ 24.09.2011. 09:50 ] @
www.komparator.rs na 77.105.36.106
od juče popodne down, čekam da mi se podrška javi preko sat vremena već. juče kad sam ih dobio rekli su mi da će problem uskoro biti rešen...od uskoro je prošlo više od 12 sati :)
[ mluddn @ 24.09.2011. 10:09 ] @
A zna li se sta je uzrok?
[ neca @ 24.09.2011. 10:10 ] @
Posle sat i 45 minuta čekanja sam drugi na listi, nadam se da ću u narednih pola sata imati informaciju.
[ neca @ 24.09.2011. 10:36 ] @
Citat:
Kvar na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema
Zbog kvara na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema, trenutno su nedostupni shared hosting serveri. Svi raspoloživi resursi rade na rešavanju problema i očekujemo da će problem biti rešen u najkraćem mogućem roku.

Zahvaljujemo se razumevanju.
[ mluddn @ 24.09.2011. 10:39 ] @
Evo sta kazu na orion.rs

http://orion.rs/orion_telekom/press_centar/saopstenja.241.html?type=news&category=2&newsId=28

Citat:
Kvar na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema

Zbog kvara na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema, trenutno su nedostupni shared hosting serveri. Svi raspoloživi resursi rade na rešavanju problema i očekujemo da će problem biti rešen u najkraćem mogućem roku.

Zahvaljujemo se razumevanju.


Ha! Trebalo mi je 3 minuta da napisem post :)

[Ovu poruku je menjao mluddn dana 24.09.2011. u 11:56 GMT+1]
[ neca @ 24.09.2011. 11:31 ] @
Odustao! Posle 2 sata i 45 minuta čekanja. Drugi na listi i neće dalje...osećam da se na telefon uopšte i ne javljaju nego kako ljudi odustaju tako si u sve boljoj poziciji.....
[ mjux @ 24.09.2011. 14:12 ] @
pricao sam sa podrskom i kazu da ce servis ponovo biti aktivan u toku danasnjeg dana, ili u toku noci...
ono sto sam cuo je da server nije pao vec je bio neki kvar pa su ga oni iskljucili da ne bi nastalo vise stete,
isto tako su me uveravali da nece biti gubitka fajlova ili nista tome slicno

inace nikada vise kod njih... sinoc sam zvao tehnicku podrsku za hosting i 2 sata i 45 minuta cekao da se neko javi i za to vreme sam od desetog na cekanju dosao tek do drugog... onda sam sa drugog telefona pozvao opstu podrsku i oni su mi rekli da oni ne rade.... znaci sve ti ljudi su dzaba cekali i zvalli i dzaba se nadali da ce se na kraju neko javiti posto su napredovali na listi jer su u medjuvremenu ljudi odustajali
[ view @ 24.09.2011. 14:40 ] @
Hardverski problemi se resavaju u roku od pola sata tako sto se zameni neispravan deo.Sve ukupno vreme resavanja problemane sme da potraje duze od 12 sati i 12 sati je previse ali ajde da gledamo najgori scenario da su svi hard diskovi prestali da rade pa im treba vremena da vrate podatke...Ovde je nesto drugo u pitanju,prebacuju loptu iz odeljenja u odeljenje,nestrucni ljudi na bitnim pozicijama.Nadam se da bar imaju garanciju dostupnosti servera prema korisnicima tako da korisnici mogu da traze obestecenje ukoliko nisu ispunili ono sto garantuju.

Ja sam ogorcen na usluge oriona,imao sam prilike da isprobam njihove usluge i posle ne ispunjavanja njihovih obaveza raskinuo sam saradnju sa njima i sad oni hoce od mene da traze obestecenje,trenutno nemam vremena ali cim nadjem vremena ima da pokrenem hate orion telekom kampanju sa dokazima o njihovoj strucnosti i ispunjavanju obaveza u onome sto kazu da prodaju.
[ NenadS @ 24.09.2011. 16:16 ] @
Orion je poseban u svakom pogledu :)
[ mluddn @ 24.09.2011. 16:56 ] @
Do sada su bili sasvim OK, nemam zamerki.

Nadam se da ce ovo brzo da se resi (sada je proslo 24h, a serveri su jos uvek nedostupni) i da ce nakon svega korisnici dobiti kvalitetno objasnjenje sta se desilo.

Obestecenje ima smisla samo ako bude jasno da razlog za 24h nedostupnosti nije ljudski faktor, odnosi u firmi, nestrucnost osoblja.. Sta vredi godina besplatnog hostinga ako postoji opasnost slicne situacije?

Do sada je Orion (Sezam) bio OK, i iskreno se nadam da ne gresim sto cu im dati priliku da pokazu da su jedan od boljih domacih hosting provajdera.
[ Blue82 @ 24.09.2011. 17:51 ] @
Takodje, od 2009 imam sajt na Orionu, tadasnjem sezampro i nisam imao nikad duzi pad sajta od 10-15tak minuta na dan sto se desilo mozda 2 puta godisnje.

Ali uvek ima likova koji jedva cekaju da pljuju po svemu i svacemu, i svaki problem dizu u nebesa. Naprosto takve stvari se desavaju, sta god da je problem verovatno ce resiti a ako ne rese za x dana onda cemo da pljujemo.
Ali valjda tako nije zanimljivo, ovako je bolje kad im se ocita bukvica. Oko cene se moze diskutovati da li je realna ili ne, pa cemo onda odmah da se uporedjujemo sa stranim provajderima i ode mast u propast. Ali prekida u isporuci usluge jednostavno nema i nije ni bilo, pa oni sto ih mrze, mogu samo to.
Cak sam danas dobio i sms od njih u kojem me obavestavaju da su radovi u toku, sto je sasvim ok s njihove strane. Dobio sam sms pre koji sat sto moze da znaci da bas sada rade i to je ok.
[ ddj2wap @ 24.09.2011. 19:09 ] @
Na Sezamu imam sajtove od 2005. i nisam ima nekih problema. Tehnicka podrska je uvek bila korektna i nije bilo vecih prekida, a na mejlove i pozive su odgovarali u veoma kratkom periodu.
Medjutim, od kada je preuzece uzeo Orion, usluga je losija - ne smao sto cesce ima prekida, vec je tehnicka podrska jako losa.
Konkretno, vezano za ovaj kvar - razumem da dolazi do kvarova , i to je ok, ali zato podrska ne moze da se svede na cekanje po vise sati na telefonu. Pri tom su dali izuzetno sturo saopstenje na svom sajtu.
Meni sajtovi ne sluze za zabavu, radim ozbiljan posao i od toga mi zavis eprihodi. Sinoc me zvao kolega iz Engleske i slao mi je vazna dokumenta. Mejl, naravno , nije stigao, a sta sam i koliko izgubio znacu kad otklone kvar.
Ovde se radi o principu - ako nesto ne radi, moras da imas dezurne na telefonu je ri ugovorima pise da je podrska 24/7
Posle ovoga mislim da cu morati da promenim provajdera.
Over&Out
[ milosbeo @ 24.09.2011. 19:24 ] @
Sezam je nudio samo dial up i adsl. Nakon toga su poceli da nude hosting uz pomoc outsourcing-a. Ta firma se zvala Sezam-hosting (Orion-hosting.).
Kad podvucem crtu, zali Boze tih miliona koje su potrosili...
Mora Orion to mnogo bolje... Al da su neki kadar, i nisu.
[ pisac @ 24.09.2011. 23:06 ] @
Citat:
ddj2wap: Medjutim, od kada je preuzece uzeo Orion, usluga je losija - ne smao sto cesce ima prekida, vec je tehnicka podrska jako losa.


Upravo tako.
[ mluddn @ 25.09.2011. 01:22 ] @
Vec smo dobro zagazili u drugi dan...

Da li mozda prodavnice hardvera ne rade vikendom?
[ shadow-bg @ 25.09.2011. 07:48 ] @
Radile su juce kad je poceo prekid, ali ako su koristili iole ozbiljnije servere, a ne "zutace", delova za njih nema na lageru. Bice "veselo". A ocigledno nisu bili spremni na ovako nesto, sa nekim rezevnim serverima. A za 2 dana kolko traje prekid, mogli su i na "zutacima" da dignu servise dok ne stigne zamena. Ili mnogo ne haju za to sto im servisi ne rade vec 2 dana...

Sad je ljudima valjda jasno zasto je Orion jeftin. Ali da 2 dana ne rade sajtovi i ne rade mailovi, to je neprofesionalno. Mada meni ide u korist, sad cu dobiti nove klijente :)
[ nemesis @ 25.09.2011. 08:56 ] @
ma vrlo jako neozbiljno ...
znachi ``linux pro hosting`` ... ``neogranichen`` prostor/promet... samo problem je sto sad ne radi
gundj gundj ...zanima me kako ce sad da mi nadoknade materijalnu i nematerijalnu stetu sto ovo sokotjalo njihovo
ne radi ... :( ...
opravdanje da imaju neki problem mene kao korisnika ne zanima, sto bi rekli puca mi q... za njihov problem, realno,
sto nemaju redudente servere ? .. jel to moja, korisnikova, krivica ? ...
evo sad je 09:53, 25.septembar.2011 ... a ja niti mogu pokupim podatke do sad skupljanje niti mogu dalji podaci da
se shalju na server ...
vrlo jako strashno puno neozbiljno ... a to sa telefonom podrske je posebna pricha ... poseban fetish to kad te prekine ...

jako neozbiljno ... ne znam samo dal ce sami predloze neku kompenzaciju za ovaj vec 48 casovni prekid ili moramo mi,
korisnici da im pojedinachno shaljemo odstetne zahteve ... kako ja klijentima da objasnim ... znate orion ... ovo ono ...
[ view @ 25.09.2011. 09:14 ] @



Vec dva puta sam prvi na redu i posle nekog vremena me izbaci...
[ Danilo Cvjeticanin @ 25.09.2011. 09:23 ] @
Gledajte ovo sa vedrije strane,mozda rade upgrade servisa :)
[ bakara @ 25.09.2011. 09:32 ] @
Orion je najgori provajder u drzavi...kakav im je internet hosting je jos i dobar.
[ newtesla @ 25.09.2011. 09:43 ] @
A internet - barem onaj CDMA deo - je za plakanje.

Ali stvarno, bar su mogli da ture neki malo bolji desktop, sa nabrzaka nekim linuksom, da se serviraju sajtovi dok im glavna mašina ne otvori oči; i neki backup MX, da barem primi poštu, a da je posle forward-uje na prave account-e.

Ovako, dva dana... Ali ja sam se ionako odavno otpozdravio sa hostovanjem bilo čega u Srbiji; nemačka je udaljena samo 39ms, i oko 47 ako se ide preko Cogent-a.
[ view @ 25.09.2011. 09:43 ] @
Evo javil a se neka Gordana koje me je tako ladno otkacila bez odgovara na pitanja

Citat:
Danilo Cvjeticanin: Gledajte ovo sa vedrije strane,mozda rade upgrade servisa :)


Ma daj Danilo ti se bar razumes,ko zna sta je problem mozda nisu platili protok telekomu pa sad uplata ne moze da prodje preko vikenda..znam za jedan slican slucaj.
[ nemesis @ 25.09.2011. 09:56 ] @
problem u nemackoj je placaje preko firme .. morao bi preko trezora ovo ono .. jako smor ...
ovako ajd kao .. prebacim na firmu ove godine ... dongujem sad glavom od monitor ...
a ja josh ubedjujem drugara da krene pravi neki portal/neshto da iskoristimo taj neogranichen
net i neogranichen prostor ... u okviru paketa... sad ono ne znam... uzas zasu strashno
ne radi email / ne radi pristup sql-u .../ ne radi saaajt / ne radi ftp ...
sva sreca pa nisam stavio kamere da upload na taj server .. uzas...
[ elinfo @ 25.09.2011. 13:13 ] @
Uspeo sam da dobijem gospodu sa Oriona i kazu da imaju zestok kvar na hardveru i da ce do sutra uvece da se resi. Bar se nadaju...Ja sam kod njih oko 10 godina i do sada su se promenile 3 firme i sada je to orion. Nekih vecih problema nemam, osim kad se desi ovakva glupost...

Ne savetujem da ih zovete osim ako nemate besplatne pozive jer ce u proseku da cekate oko 3-4 sata da se jave.

Vlada
infoelektronika.net
[ bakara @ 25.09.2011. 13:16 ] @
Citat:
elinfo: Uspeo sam da dobijem gospodu sa Oriona i kazu da imaju zestok kvar na hardveru i da ce do sutra uvece da se resi.

kakav je to "zestok" kvar koji danima resavaju...?
[ Slobodan Milivojevic @ 25.09.2011. 13:19 ] @
Što se Oriona tiče imam iskustva sa njima samo oko ADSL interneta, koji da kucnem u drvo, radi ok. Ali mi je prosto neverovatno da evo drugi dan ne radi kako treba.

Imam dva sajta hostovana kod jednog drugog domaćeg provajdera, i iako je bilo problema, to nikad nije trajalo ni približno ovoliko dugo.
[ pisac @ 25.09.2011. 13:26 ] @
Citat:
elinfo: kazu da imaju zestok kvar na hardveru i da ce do sutra uvece da se resi. Bar se nadaju...


Žestok kvar na hardveru? Taj njihov hosting se izgleda ceo nalazi na jednoj jedinoj lokaciji i jednom jedinom hardveru, koji se eto "žestoko" pokvario pa sad to ne mogu da poprave... Meni je to krajnje neozbiljno.
[ elinfo @ 25.09.2011. 13:43 ] @
Ja sam nazalost ranije imao sajt kod Verat-a, tamo 97-99... Od njih sam pobegao brze nego sto sam dosao kod njih. Presao sam na e-host koji je kasnije kupio Sezam a ove je kupio Orion. Za ovih 10 god. okvirno 1-2 puta godisnje imam problema da sajt ne radi. Naucio sam da je najbolje imati sve duplo tako da sam zakupio jos jedan hosting kod drugih dusmana gde se sve dogovoras. Malo ti megabajta, nema problema evo ti jos i cuti, ocu jos jednu mysql, evo ti i cuti.... Medjutim, za 1-2 dana i da promenim host, ip adrese nece se brzo azurirati pa mi je opt bolje da cekam orion da resi problem. Nadam se da imate backup zlu ne trebalo pa ce da vidimo sutra uvece sta ce da kazu, jer pre toga koliko sam ukapiro dzabe da zovemo jer papagaj odgovara na pozive :)
Srecno drugari...
[ neca @ 25.09.2011. 14:19 ] @
Sta bre do sutra uvece?!
Na svom hostingu pored svog sajta imam jos 2 sajta partnera i jos jednog sam krenuo da prebacujem!!!! Imam takav utisak da posto je vikend niko nista tamo i ne radi i da se ceka ponedeljak da krenu posao! Taj poslednji sajt mi je nigde, jer sam deaktivirao stari hosting i trebalo je za vikend da ga prebacim na orion! Sutra je radni dan a sajt je nigde, a mailovi ne rade! Pa znaci sve cu da ih popalim majke mi! Ja do sad nisam nikad imao problem sa njima, kapirao sam da ozbiljnijih u srbiji od njih nema (bitno mi je da je u srbiji jer hocu da placam preko racuna usluge), ali posle ovog cu morati da pocnem drugacije da razmisljam!


p.s.
sad im citam ugovor i uslove koriscenja i ne vidim kakva je situacija sto se tice ovakvog slucaja. Ovaj downtime od preko 48 sati ce neko definitivno morati da plati.
Ima li neko iskustva sa ovakvom problematikom?
[ shadow-bg @ 25.09.2011. 15:00 ] @
Sutra uvece? To znaci vise od 48 sati, tj, mailovi ce biti vraceni :)
[ Milos Stamatovic @ 25.09.2011. 15:53 ] @
Za svako pitanje tehnickoj podrsci sam gubio po min 45min na telefonu, To je mozda razlog sto ce me izgubiti kao korisnika. To i sto korisnicka podrska ne radi vikendom i posle 17h

[Ovu poruku je menjao Milos Stamatovic dana 25.09.2011. u 18:37 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 25.09.2011. 16:37 ] @
Ne mogu SVI serveri da crknu istovremeno nema šanse.
Nemaju oni jedan i po server pa da mogu svi da crknu odjednom...
[ view @ 25.09.2011. 16:57 ] @
Citat:
Tyler Durden: Ne mogu SVI serveri da crknu istovremeno nema šanse.
Nemaju oni jedan i po server pa da mogu svi da crknu odjednom...


Pa mozda je bilo neke grmljavine u bg ovih dana a da mi ostali nismo obavesteni :DDD jedino na taj nacin moze sve da crkne ili da se zapali ali nadam se da su imali protivpozarni sistem kao i svaki normalan data centar.

Mozda je pera portir zaboravio da zakljuca vrata u petak u 17h kada je odlazio kuci na produzeni vikend pa uleteli cigani i pokupili masine da izvuku bakar :D

Hvala bogu nikad nisam imao potrebe da uzimam hosting od njih ali razmisljao sam o kolokaciji i sva srece pa su mi bili skupi.Moje iskustvo sa njima je jedino oko adsl-a
Imao sam paket od 16mbit-a (ne bi uzimao 16 da mi ne treba) a to je radilo izmedju 1 - 6mb sa preko 50 restarta dnevno i menjanja ip adrese.Mislio sam da je do instalacije u kuci,udaljenosti od centrale...ali nije evo sad koristim ptt adsl i radi bez ijednog restarta modema (sto znaci da je prosli modem bio u kvaru) i radi mi sa stabilnih 12 - 14 mb sto znaci da je problem bio orion a ne moja instalacija ili stanje telekomove mreze ili udaljenost od centrale.

Zvao,slao mailove,slao goluba pismonosu....dobio jedan jedini odgovor pre dva meseca da vratim opremu ovlasecnom dileru i da ce na moja pitanja u mailu neko drugi uskoro odgovoriti i evo posle dva meseca ja dobijem u petak predracun na 25000 dinara zbog kako sam ja razumeo prevremenog raskida ugovora sa moje strane.

A sta sam trebao da radim? da im placam racun po 3500 dinara za internet koji nije upotrebljiv,jer svaki put kada se modem resetuje i promeni ip adresu ja moram ponovo da se logujem u ne bas mali broj aplikacija koje konstanto koristim i da im placam 3500 dinara protok od 1 - 6mb?

[ Miroslav Strugarevic @ 25.09.2011. 16:58 ] @
Desava se svima. Njih ce ovo kostati klijenata i gotovo.
[ Milos Stamatovic @ 25.09.2011. 17:15 ] @
Citat:
Tyler Durden: Ne mogu SVI serveri da crknu istovremeno nema šanse.
Nemaju oni jedan i po server pa da mogu svi da crknu odjednom...


Ja imam takvu informaciju. Dalje mogu samo da nagadjam.

[Ovu poruku je menjao Milos Stamatovic dana 25.09.2011. u 18:37 GMT+1]
[ view @ 25.09.2011. 17:15 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic: Desava se svima. Njih ce ovo kostati klijenata i gotovo.


Ma nece ih mnogo kostati ogradili su se u ogovoru jer ne garantuju nikakvu dostupnost koliko sam ja bar nabrzaka procitao nema nigde nista o garantovanoj dostupnosti.

A otici ce mozda nekoliko sposobnijih klijenata koji imaju backup i volje da se transferuju.a oni koji se ne razumeju mnogo istrpece ovo a ni sami ne znaju da je transfer na drugog provajdera besplatan kao i besplatan transfer podataka.
[ Miroslav Strugarevic @ 25.09.2011. 17:31 ] @
Citat:
view: Ma nece ih mnogo kostati ogradili su se u ogovoru jer ne garantuju nikakvu dostupnost koliko sam ja bar nabrzaka procitao nema nigde nista o garantovanoj dostupnosti.

A otici ce mozda nekoliko sposobnijih klijenata koji imaju backup i volje da se transferuju.a oni koji se ne razumeju mnogo istrpece ovo a ni sami ne znaju da je transfer na drugog provajdera besplatan kao i besplatan transfer podataka.


Svako kome posao zavisi od tih servisa koji su pogodjeni ovim kvarom ce SIGURNO otici osim ako im ne ponude neku zvaku. Ja im zelim brz oporavak.
[ view @ 25.09.2011. 17:53 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic: Svako kome posao zavisi od tih servisa koji su pogodjeni ovim kvarom ce SIGURNO otici osim ako im ne ponude neku zvaku. Ja im zelim brz oporavak.


Nece svako,ljudi su ne obavesteni i lako zaboravljaju...pa koliko je Uni imao problema pa je opet ostalo dosta korisnika i sad rade ok a toliko su problema imali da su se neki organizovali da ih traze po bg i lincuju ali nista od toga i opet su ostali njihovi korisnici i opet sve po starom.

Kao sto je Uni stao na noge i to sto su imali problema uzvratio jos boljom uslugom nego ikad treba da bude velika skola svima a neki korisnici ce otici (Mozda 5%) i bice na losem glasu mesec dana i sve po starom...a o tome treba da se brine zakon u ovoj drzavi i da obaveze provajdera na garantovanu dostupnost od minamlnih 98 - 99% pa kad provajder to ne ispostuje placa penale korisnicima u vidu smanjenja pretplate i ako je potrebno materijalno obestecenje.

Ne govorim samo o hostingu vec i o svim ostalim slicnim servisima

Wirelles
Kablovska
Adsl
Kablovski internet
Mobilne mreze


[ Danilo Cvjeticanin @ 25.09.2011. 18:25 ] @
Sva sreca pa nemam sajtova kod njih,inace bi ih terao po svim mogucim sudovima. Kupujes hosting a downtime je skoro 3 dana? Pa to nema nigde!!?!? Menjanje hardwera koje toliko traje? kakve to masine imaju,od 15.000 din?:)

Ja se stvarno nadam da budje te masine,da stvarno menjaju hardware i da ce iskoristiti ovaj dugi downtime da urade upgrade servisa na serverima,kako bi resili i ove sigurnosne probleme koji ih muce mesecima...
[ pisac @ 25.09.2011. 18:25 ] @
Ma i da su crkli svi serveri odjednom, to je opet njihova krivica. Ne može u normalno organizovanom sistemu da crknu svi serveri, i tačka! Lanac je slab koliko i najslabija karika u njemu, a oni su očigledno ostavili neku vrlo jadnu kariku u tom svom "lancu" servera. Ko je tu kriv? Pa oni, niko drugi.

Serveri se bre drže na najmanje 2 lokacije, po mogućnosti u različitim gradovima, i povezani su preko UPS-ova (i rezervnog agregata), preko prenaponskih osigurača i zaštite od grmljavine... A ovo ovako kako su oni napravili, pa ja to mogu u svom stanu da napravim i reklamiram hosting. Neozbiljno.
[ Tyler Durden @ 25.09.2011. 19:03 ] @
Eto, nije proslo ni 48h a pocele su i gluposti da se pisu...
[ view @ 25.09.2011. 19:32 ] @
Pa i treba sve da se pise sto ti padne na pamet kad su glupavi i nemogu da sastave nekoliko recenica sa objasnjenjem sta se realno desava.A iova tema ce im ostati kao spomenik u svim pretragama na googlu.

Ja sam imao jedan downtime od 4 dana sa svojim serverima pre 2 - 3 godine ali lepo sam svima poslao obavestenje pa cak i ovde na es-u da ne bi ljudi pisali sta im padne na pamet.Tada je taj problem sa nad provajderom resen i vise nema ni teoretske sanse da se ponovi.



Izvinjavam se sto mozda smaram ljude koji citaju ovu temu ali mnogo sam kivan na orion i zelim da isteram pravdu za moj problem posto oni mene kuliraju i ne odgovaraju dva meseca na pitanja i misle tako da me izbegnu e pa zeznuli su se ima da osnujem grupu HATE ORION TELEKOM
[ Blue82 @ 25.09.2011. 19:37 ] @
Tvoj jedini interes u ovome i slicnim temama je reklama svog hostinga...
[ neca @ 25.09.2011. 19:39 ] @
najmanji je problem da se ode od njih, a sta ja da radim zbog ovog downtime-a? meni eshop radi i vikendom i vikendom prodajem artikle, sutra ujutru imam klijenta koji radi od 8 i koji moze komotno da zatvori kancelariju ako mu mailovi ne rade. Kako ja tamo da se opravdam? i apsolutno mi je nemoguce da ne mogu za 3 dana da rese je*eni problem!
[ Blue82 @ 25.09.2011. 20:22 ] @
Ljudi pukne i gmail.... Ej kakav je to gigant... Jel to znaci da su nesposobni?
Mislim ne branim ja njih, ja imam amaterski sajt ali mi ipak nanosi stetu jer ova dva dana niko nije mogao da skine igru koju imam a to znaci manje igraca i manje para. Ali bez obzira na to, ne postoji firma u bilo kojoj sferi poslovanja koja pre ili kasnije nema neki problem ili propust.
Kao sto znamo oni NE RADE nedeljom. I ja ocekujem da ce se to u ponedeljak srediti. Zivi bili pa videli.
Nije tesko biti fin i kulturan, da ne kazem civilizovan. Sacekajmo ponedeljak.

A sto se tice ovih hostera divljaka, kod njih smo verovatno svi poceli, pa smo videli kako rade bas ti sto najvise pljuju i pobegli od njih glavom bez obzira. Orion nije amaterska firma i ne ocekujem da ce se amaterski poneti prema ovom problemu. Cekamo prvi radni dan, pa cemo videti.

[ pisac @ 25.09.2011. 23:47 ] @
Očigledno je da jeste amaterska firma. Pa ja lično sebi ne bih dozvolio da moji serveri (nisu za hosting) ne budu dostupni preko celog vikenda, pri tome imam servere na 2 lokacije , što je osnovna stvar.

To je bre amaterizam do koske.

Stvarno mi se javlja misao kako bih trebao da počnem da se bavim i hostingom, pošto znanje imam, nekoliko lokacija imam, pare za opremu i linkove ću nabaviti, a pored ovakvih amaterčina neće da mi fali ni klijenata čim njima iskoči osigurač u petak uveče .

Citat:
Tyler Durden: Eto, nije proslo ni 48h a pocele su i gluposti da se pisu...
Budi precizniji, pa da znamo ko treba da ti replicira.
[ sisamisa @ 26.09.2011. 08:16 ] @
Sad sam zvao Eunet hosting. Ako ovog trenutka prebacim e-mail server sa Oriona na Eunet, potrebno je 24 do 48 sati za propagaciju DNS-a i tek tada mogu očekivati da mi e-mail proradi. Pitanje za milion dolara: da li će Orion proraditi za 24 do 48 sati?
[ miodragjokic @ 26.09.2011. 08:17 ] @
Orion ima istoriju neobjašnjivih kikseva sa hostingom. Prošlog septembra i mi smo prolazili kroz ovo što sad vi doživljavate. Orion hosting nikom ne bih preporučio ni pod kojim uslovima.

Naš slučaj smo pretočili i u dva posta: http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting/ i http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting-update/.

Najgore u celoj priči oko Oriona je njihova tehnička služba, koja se ili ne javlja ili kad se javi, ne može da ti pomogne.

[ neca @ 26.09.2011. 08:22 ] @
u subotu sam odustao posle skoro 3 sata cekanja, jutros sam uspeo da dobijem tehnicku podrsku posle 45 minuta cekanja, javio mi se milutin koji nije mogao da sastavi recenicu koliko je mucao (ko zna koliko njih ga je ispresecalo pre mene). satro je veliki problem, neke servere su vratili i neki sajtovi su vec aktivni a u narednih sat vremena ce jos neki biti online. Tvrdi mi da ce do kraja dana sve biti online. ne znam sta da mislim..do sad nisam imao ovakav problem sa njima, ali sad su objasnili...
[ Danilo Cvjeticanin @ 26.09.2011. 08:36 ] @
Citat:
miodragjokic: Orion ima istoriju neobjašnjivih kikseva sa hostingom. Prošlog septembra i mi smo prolazili kroz ovo što sad vi doživljavate. Orion hosting nikom ne bih preporučio ni pod kojim uslovima.

Naš slučaj smo pretočili i u dva posta: http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting/ i http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting-update/.

Najgore u celoj priči oko Oriona je njihova tehnička služba, koja se ili ne javlja ili kad se javi, ne može da ti pomogne.


Uzmi im kes bre,ovo su sve slucajevi gde treba da se uzme kes!

Nego,downtime 3 dana? Jos sajtovi nisu proradili,ima li neko da nam napise u cemu je stvarno problem? Jer hardware se ne menja 3 dana!
[ New Village DC @ 26.09.2011. 08:55 ] @
3 / (356 / 100) = 0.842696629 % downtime. Nema jos ni taj famozni 1%. :) Dajte im sansu :)
[ slobodanz @ 26.09.2011. 09:43 ] @
Nije toliki problem što serveri ne rade. Problem su informacije, podrška. Korisnici imaju pravo da znaju šta se dešava, kada će kvar biti otklonjen i Orion bi morao da se trudi da korisnicima pokaže da im je stalo do njih. Ovako, niko nema pojma šta se desilo, kada će proraditi... Užas. Samo 2 rečenice na sajtu.
[ Darklord @ 26.09.2011. 09:55 ] @
Hardware problem mozda jeste ali ne sa serverima, oni imaju desetak servera ne mogu svi da se pokvare. Mozda je mreza problem ili je neko haknuo i obrisao sve sa svih servera sto je opet tesko.
[ elinfo @ 26.09.2011. 10:40 ] @
... vas poziv je 33. po redu....

To mi je dovoljan odgovor da nece skoro....

Nego, ajd' da ih mnogo ne kudimo, ionako svi vec znaju da kad kod njih predjes kao da si sebi spomenik podigo.

Koja je alternativa?
Ima li neko predlog gde preci, za slicnu sumu ili malo vecu?
[ mjux @ 26.09.2011. 10:45 ] @
uffffffff... katastrofa se desila

pocaci se vracaju na neke servere, medjuti podaci su iz backupa koji iz prosle nedelje ili one pre nje....
ko god je hostovao neki dinamicki sajt i nema backup... zeznuo je stvar... kao ja npr

[ elinfo @ 26.09.2011. 10:52 ] @
kako beckup iz prosle nedelje, zar se to ne radi svaki dan?
Jel ti oni rekli da je iz prosle nedelje ili ti mislis?
Ja sto sam mali pa radim svakodnevno kopiju i to drzim na dve razlicite lokacije, ipak mi je neverovatno da to ne rade to svaki dan
[ mjux @ 26.09.2011. 10:55 ] @
rekli su mi iz tehnicke podrske
[ elinfo @ 26.09.2011. 11:00 ] @
citam i ne verujem... nemam komentar
Citat:
mjux: rekli su mi iz tehnicke podrske
[ since1986BC @ 26.09.2011. 11:30 ] @
Ne vezano za Orion hosting...

U prethodnih godinu dana, sam bar jednom mesecno, njihovim sluzbenicima govorio kako bi bilo lepo da uvedu neki info kanal za brzo i efikasno obavestavanje korisnika.
Neki RSS feed ka vestima, Twitter nalog ...bilo sta. Jer ko to ide svakodnevno na sajt provajdera?
Da bar salju mailove sa obavestenjem.
I napomenuo sam im da racune za adsl salju na mail - zar je to toliko tesko? (postar mi redovno ne ubaci pismo u sanduce pa me iritira)

Svaki put sam dobijao odgovor: "upisao/la sam vase sugestije i bice prosledjene na razmatranje."

Zar su ovo lose sugestije? Ili treba kilo vremena da se one realizuju?

Iako sam Orion korisnik, stvarno bi mogli da se ugledaju na VeratNet. Oni bar imaju sve gore navedeno - Idu u korak sa vremenom.
[ neca @ 26.09.2011. 11:48 ] @
i sta sad? kad ce da proradi sve to? jel je dobio neko neku preciznu informaciju? meni su rekli do kraja dana, taj info je vazio i za petak i za subotu pa nije bilo nista od toga.

@danilo
ako imas nacin da naplatimo pare, javi mi se, i delimo na pola!
[ Grof Alexandar @ 26.09.2011. 11:55 ] @
Pozdrav, evo moj sajt prorado konacno. Ali ostaje pitanje sta sad sa nastalom stetom?
[ laki777 @ 26.09.2011. 11:59 ] @
Tebi je bar proradio ...
[ laki777 @ 26.09.2011. 12:06 ] @
23/09/2011 | Saopštenja
Kvar na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema
Zbog kvara na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema, trenutno su nedostupni shared hosting serveri. Svi raspoloživi resursi rade na rešavanju problema i očekujemo da će problem biti rešen u najkraćem mogućem roku.
Zahvaljujemo se razumevanju.

Nista neozbiljnije nisam video, na sajtu obavestenje staro 3 dana...morate da budete zaista srecni ako dobijete podrsku ... apsolutno ih nije briga za korisnike...
Ne radi hosting, mail server, nista...
Hajde hosting, ali firma mi nije dobila mail 3 dana !!! Pa majku mu...mogu da daju neko obavestenje, saopstenje ... ako ne mogu da rese problem da predjemo kod drugog provajdera ....

Nikad vise, u zivotu, necu ni jedan sajt da postavim tamo...
[ laki777 @ 26.09.2011. 12:25 ] @
http://blog.b92.net/text/18739/Hvala-Vam-na-strpljenju/
[ Pedja IP @ 26.09.2011. 12:43 ] @
Prošlo je punih 36 sati

Da je ORION TELEKOM u Americi ili EU, do danas bi izgubili na vrednosti akcija bar 80%, i gotovo sve korisnike. Dakle - PUKLI BI totalno za 4 dana. Ali nismo u ni Americi, a još manje u EU, pa ......

Kada vam se javi automat na telefon korisničkog servisa 4100-100 predstavljaju se kao "Dobrodošli u ORION TELEKOM grupaciju SzazamPro, Neobee.net i Media Works....." Uvidom i Internet sajt Agencije za privredne registre (www.apr.gov.rs) može se utvrditi da su SzazamPro, Neobee.net i Media Works brisani iz registra, a da je Vlasnik Orion Telekoma strana firma Greenhouse Telecommunications Holdings B.V, Hoogoorddeef 9, Amsterdam, Holandija.

E sad nešto interesantno. Naime postoje dva registrovana ORION TELEKOMA i to:

- ORION TELEKOM DOO BEOGRAD, GANDIJEVA 76 A, i
- ORION TELEKOM TIM DOO BEOGRAD, NEHRUOVA 93 A

Vlasnik oba privredna subjekta je Greenhouse Telecommunications Holdings B.V., Hoogoorddeef 9, Amsterdam, Holandija a, nekako mi se čini, da im je isti i direktor.

Kad ih zovem telefonom, ja prosto ne znam s kim sam u kontaktu: sa ORION TELEKOM DOO ili sa ORION TELEKOM TIM DOO.

Probajte da "proguglate" Greenhouse Telecommunications Holdings B.V. na inostranim internet stranicama. Ja baš i nisam nešto pronašao.

U svakom slučaju ove dve "domaće" firme koriste iste Internet sajtove www.oriontelekom.rs i www.oriontelekom.com a po svemu sudeći i telefoni su im isti.

Koliko je to u redu i koliko je poslovno ....
[ laki777 @ 26.09.2011. 12:46 ] @
Na sajtu imate i online pomoc, koja takodje nije od pomoci, vec pola sata stoji...

Sačekajte slobodnog operatera...

Trenutno ste #1 u redu za čekanje.
[ neca @ 26.09.2011. 12:52 ] @
A zasto njihov sajt nije offline?!?!?!?!?!
[ mjux @ 26.09.2011. 12:53 ] @
verovatno nisu na shared hostingu vec imaju svoj dedicated server
[ laki777 @ 26.09.2011. 12:54 ] @
Hostuju kod drugih, znaju koliko im je krsh sistem :)
[ laki777 @ 26.09.2011. 13:20 ] @
Dobio sam Online podrsku i Milutina Kecojevica ... covek me ladno zajebbava i nece da mi odgovori po 5 min ... Necu da komentarisem prezime koje je napisao...

laki - Zdravo
laki - Online pomoc Vam ne radi iz Opere...
laki - Sto i nije neki problem...
laki - Mail server ne isporucuje postu 3 dana...mogli bi da uradite neki update na sajtu u obavestenjima sta se dogodilo
laki - Naravno ne radi nam ni sajt
milutin - Dobar dan, hvala Vam na napomeni
milutin - iz drugih pretraživača radi
laki - Super
laki - Nemate potrebe da menjate to
laki - A sta je sa mail serverom ?
milutin - ni slučajno, programeni rade na novoj verziji koja neće imati konflikt sa operom
laki - I nekim saopstenjem sta se dogodilo
milutin - koji je domen u pitanju
laki - ----.co.rs
milutin - na ovom serveru još uvek postoje tehnički problemi koji se otklanjaju
laki - Nemoguce
laki - Da li imate nesto sto ja ne znam
laki - Recimo, kada ce to da bude reseno
laki - Sta se dogodilo
laki - Da li ce Orion da postavi neko saopstenje na svom sajtu ?
milutin - postoji informacija o problemima na stranici
laki - Od 23. nismo dobili ni jedan mail
laki - Na kojoj stranici
laki - Saopstenje od 23. ?
laki - Ok, da li mozete da mi kazete kada ce problem biti resen ?
laki - Super
laki - Odlicna Vam je online pomoc
laki - Da li mozete da mi kazete Vase ime i prezime ?
milutin - Milutin Kecojevic
milutin - da li vidite link u desnom delu prozora
laki - vidim
laki - Sta sa njim ?
milutin - tu možete videti informaciju o kvaru na hostingu
laki - 23/09/2011 | Saopštenja Kvar na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema Zbog kvara na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema, trenutno su nedostupni shared hosting serveri. Svi raspoloživi resursi rade na rešavanju problema i očekujemo da će problem biti rešen u najkraćem mogućem roku. Zahvaljujemo se razumevanju.
laki - ovo ?
milutin - to je informacija o problemu
milutin - na ovom serveru još uvek postoji problem koji se rešava i očekuje se da se sredi u sledećih dan - dva
laki - Hvala, vrlo ste ljubazni i prepuni svezih informacija.
[ nemesis @ 26.09.2011. 13:40 ] @
grrr...
[ mluddn @ 26.09.2011. 14:02 ] @
Verovatno premotavaju namotaje na Large Hadron Collider-u
[ Stefan Jocic @ 26.09.2011. 14:11 ] @
Molim vas da se uozbiljite, da ne bi džabe tema završila pod katancem. Razumem vaše negodovanje i vaše probleme, ali suzdržite se.
[ eksrazor @ 26.09.2011. 14:15 ] @
Moji dinamicki sajtovi na orionu su se upravo vratili online. Staticki su jos offline. Prica o aktivaciji starog backup-a od pre dve nedelje ne stoji (bar u mom slucaju), svi fajlovi su aktuelni, a baze su indenticne sa mojim najsvezijim backup-ima.

Licna napomena: ja do sad nisam imao problema sa orion-om (mada mi se sezam vise svidjao, ali cini mi se da je tim uglavnom isti, ja sam insistirao kad se to desavalo da nemam nikakve veze sa neobee, a obecano mi je da je tim sa sezama zaduzen za hosting), sto se tice podrske, mislim da je najkvalitetnija u srbiji sto se tice hostinga, a verujte imam ogromno negativno iskustvo u tom elementu hostinga. Mogao bih da pricam satima o drugim podrskama, ali to bi bilo skretanje sa teme.

Dosta je bilo i price u aprilu oko potencijalnog upload-a shell-a na orion hosting servere, mislim da je tu u pitanju neznanje autora sajta oko sopstvenih cms sigurnosnih implementacija. Bilo koji penetration testing koji sam uradio je pokazao da je server (bar onaj na kome su moji sajtovi) zasticen. Ja cu ostati na orionu iako je ovo veliki kiks i sramota (3 dana za hardware failure ), samo zato sto znam jako dobro kakvi su drugi (uz duzno postovanje prema izuzetcima, naravno) .. hosting u srbiji je u katastrofalnom stanju, ali nazalost za neke moje klijente, neophodan.

Sretno svima pri povratku online, nadam se da ce biti bezbolno i da nece biti potrebe za backup-ima.
[ Darklord @ 26.09.2011. 14:27 ] @
Preterali ste mislim posle 48h je jasno da je neki veci problem u pitanju ( kojeg ne navode ) to sto im vi non stop visite za vratom nece vam pomoci. Napadate ljude koji tamo rade na online podrsci koji nisu krivi ni duzni, mogu vase probleme da prenesu dalje i nema potrebe da im zagorcavate dan vise nego sto jeste.

I stranim provajderima se desavao ovakav problem, ne mogu da se setim koja firma je bila u pitanju ali znam da im je traktor zakacio opticki kabal i bili su offline 2 dana cini mi se.

Dakle strpite se kada vam sajt bude online gledajte sta cete, hocete ostati ili podignuti sidro. Generalno verovatno ce svi tamo koji rade i imaju neke veze sa hostingom dobiti po usima od menadzmenta.
[ mozdasamjaamozdainisam @ 26.09.2011. 14:32 ] @
Svakome moze da se desi havarija / greska. Tada nastupa ozbiljnost, spretnost i structnost firme da sto pre otkloni kvar.

To sto neki pricaju o reduntantim serverima, razlicite geografske lokacije, razlicite mreze i dobavljaci struje i slicno - sve je to lepo - ali ljudi moji, pa to postoji vec decenijama. Cena je doduse jedno 15 do 150 x veca od ove koju placate. Ali ne, vi bi svi po mogustvu i vama da plate a da imate sve neograniceno.

Pa zaboga, 70 evra godisnje je najskuplji paket koji imaju... 70 evra mesecno mozda moze da vam obezbedi maaalkice stabilniji sistem. Jedno 250 evra mesecno moze da vam obezbedi relativno miran san. A za 500+ evra mesecno mozete da pajkite kao bebe i da ne razmisljate o hostingu.

Takodje (ovo je univerzalno za ceo svet btw) - nikada nisam razumeo ljude koji _zive_ i zaradjuju od sajta - a nece da odvoje vise od - aj uz dosta muke i znoja - vise od recimo 3 evra mesecno. To bi mu bilo, kao kad bi recimo taksista rekao - necu da dam vise od 5 evra godisnje na odrzavanje kola - a bilo bi jos bolje, ako bi se popravljala sama od sebe i isla na vazduh :)

Za kraj, razumem frustracije koje dozivljavate - ali se nadam da je i vama sada jasno da za 2 evra mesecno ne moze da se ponudi kvalitet. Moze mozda 1-und-1 koji ima 10.000+ servera pa moze u svakom trenutku za 30 minuta da prebaci sve podatke sa jednog na drugi, ali hosting 'kompanije' tipa Orion i ostali nemaju sanse.

Edit: znam u Holandiji gde je u jednom data centru crklo hladjenje. Oko 90% servera koji su se nalazili u njemu su crkli - na ovaj ili onaj nacin (najvise je bilo crknutih hard diskova i po koji CPU); kriv je bio sam racunarski centar jer nisu obezbedili dobro hladjenje - ali su svi hosting provajderi tamo izgubili mnogo. Par provajdera (vecih) je imalo servere u razlicitim racunarskim centrima, pa su prebacivali podatke - ali ni to nije bas islo 'glatko' i trajalo je 2-3 dana (a klijenti kojima se zalomilo da ih 'poslednje' prebace su najduze cekali). Prema tome, dok ne saznamo pouzdano sta se Orionu desilo - nije realno suditi im.
[ Danilo Cvjeticanin @ 26.09.2011. 14:41 ] @
Citat:
eksrazor:

Dosta je bilo i price u aprilu oko potencijalnog upload-a shell-a na orion hosting servere, mislim da je tu u pitanju neznanje autora sajta oko sopstvenih cms sigurnosnih implementacija. Bilo koji penetration testing koji sam uradio je pokazao da je server (bar onaj na kome su moji sajtovi) zasticen. .


Nisi u pravu...
[ angelos @ 26.09.2011. 14:52 ] @
***Nazalost jako losa vest***
Ne pitajte me kako sam saznao, ali ono sto je tacno da je problem sa podacima.
Nemam detalje ali je glavni (ne znam da li je jedini) storage pukao totalno.
Najverovatnije pokusavaju neki rebuild da odrade koji ce najverovatnije potrajati.
Cak i da se stavi novi storage u ovom trenutku, pitanje je koliko vremena treba da se podaci prebace ako su ne osteceni.
Meni nije jasno kako je mogao dual protection niz da pukne ? Jedino sto mi pada na pamet je da su ostisla oba spare diska i da to niko nije video ili da softver nije posalo notifikaciju.
Sta ce biti sa podacima nemam pojma, znam da mailovi ne idu par dana. Ako je zadni bekap od prosle nedelje bice veselo (ako ga rade petkom vece :D)
Mogu da Vam pricaju sta god hoce, svaki deo (sasije, opreme, kartice se promeni na zivo za par minuta, do sat-dva ako se cupa enclosure da se promeni ploca).
[ sisamisa @ 26.09.2011. 14:57 ] @
Citat:
***Nazalost jako losa vest***


ebiga.. da sam jutros prešao na EUnet već bi sutra imao e-mail. Lenja guzica..
[ Darklord @ 26.09.2011. 15:09 ] @
Jos kad bi na dva diska mogli da se kotrljaju svi sajtovi to bi bilo lepo. Uglavnom tvoj podatak nije tacan.
[ angelos @ 26.09.2011. 15:18 ] @
Mislio sam na:
SAN solutions deliver enterprise functionality that enhances virtual environments, simplifies management, and reduces costs. Easy to deploy, scale, and maintain, SANs help ensure that crucial business data remains available. Their innovative approach to storage provides unique double-fault protection across the entire SAN, reducing vulnerability without driving up costs as traditional SANs can.
Nisam mislio da sve stoji na dva diska pingvince. :D
[ Silencer @ 26.09.2011. 15:25 ] @
Iskreno se nadam da su korisnici radili backup svojih sajtova ;) Kolko ja vidim ovde imacete probleme.

Elem svako normaln ko ima problem sa e-mailovim bi do sada kao sto sam ja uradio u svim slucajevima otvorio google apps, i prebacio tamo sve, mada mana je sto kolko me secanje drzi sada samo 10 mail mozes max da otvoris sa novim google apps ?

Evo ja bas krenuo da pomazem ljudima da se prebace na google apps bas zbog emaila.
Mislim da je steta velika kod firmi koje traze da im samo funkcionise e-mail ono najbitnije.
[ Reboot @ 26.09.2011. 15:34 ] @
Sreca pa uvek imam backup backup-a. Trenutno imam pristup Cpanelu i bazi ali sva podesavanja mail i ftp naloga nisu prisutna i naravno public direktorijum je prazan videcemo do kraja dana sta ce se sve povratiti.
[ mjux @ 26.09.2011. 16:09 ] @
izaslo je novo saopstenje na sajtu

Citat:
Obaveštenje u vezi sa kvarom na hardverskoj infrastrukturi hosting sistema
U cilju unapređenja kvaliteta hosting usluge, Orion telekom je izvršio migraciju sa starog na novi hosting sistem. U toku migracije, deo sistema je pretrpeo oštećenja i prouzrokovao kvar na delu hardverske infrastrukture što je učinilo jedan deo shared hosting servera nedostupnim.

Tehnički timovi Orion telekoma, u kontinuitetu rade na rešavanju problema za koji očekujemo da će u potpunosti biti saniran najkasnije do srede 28.09.2011. godine.

Takođe, želimo da obavestimo korisnike čiji su shared hosting serveri nedostupni zbog ovog problema, da je back up u toku i redovan.

Još jednom želimo da se zahvalimo korisnicima na razumevanju i strpljenju.

[ elinfo @ 26.09.2011. 16:19 ] @
@Silencer

ja sam na google aps, ali dzabe kad je na orionu podesen MX da ide na google a orion ne radi pa mi nista od poste ne dolazi na aps
.
Kod njih od samog pocetka sam imao problem sa postom a to mi je najbitnije pa sam odmah presao na aps, ali u ovom slucaju dzabe.

Da prenesem podatke kod drugog provajdera opet cekam da se dns azurira 2 dana pa mi na isto izadje.
[ mozdasamjaamozdainisam @ 26.09.2011. 16:39 ] @
Pa koliko sam ja razumeo, njima je samo hosting pao - ne i DNS - tako da 'preusmerenje' poste na Google Apps ili bilo gde drugde nema veze sa ovim sto im se sada desava?
[ Silencer @ 26.09.2011. 16:44 ] @
Citat:
elinfo: @Silencer

ja sam na google aps, ali dzabe kad je na orionu podesen MX da ide na google a orion ne radi pa mi nista od poste ne dolazi na aps
.
Kod njih od samog pocetka sam imao problem sa postom a to mi je najbitnije pa sam odmah presao na aps, ali u ovom slucaju dzabe.

Da prenesem podatke kod drugog provajdera opet cekam da se dns azurira 2 dana pa mi na isto izadje.


Nisi trebao u CPanel to da radis, vec da zoves sada i da kazes da ti za domain example.rs stave MX Recorde za google apps
1 ASPMX.L.GOOGLE.COM
5 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM
5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM
10 ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM
10 ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM

Hosting DNS i MX Recordi mogu biti odvojeni za domain kolko sam ja upoznat i to se cuva na serverima RNIDS ? Ili gresim ?

Meni je npr wow-serbia.com, blizzard.rs, starcraft.rs na loopia provajderu i direktno sam tamo podesavao DNS, koji mi je za hosting koji za MX Record subdomain redirect etc.

Ili lupam gluposti pa to ne radi kako ja pricam.

Druga verijanta je da radis DNS redirect na neki hosting koji ti radi pa da tamo podesis MX recorde za taj domain, ja planiram da preusmerim na moj VPS pa da tu podesim sve, al po meni to je krajnje retardirano

Citat:
Pa koliko sam ja razumeo, njima je samo hosting pao - ne i DNS - tako da 'preusmerenje' poste na Google Apps ili bilo gde drugde nema veze sa ovim sto im se sada desava?

To hocu da kazem problem je sto je njemu u cpanel hostinga bio podesen MX, nije DNS server kao DNS Server. Da im je pao DNS Server to bi bilo ququ lele do sad :)

TIP: Trazi preko maila da ti Odmah urade DNS Record change za MX recorde za google apps, i treba mailovi da ti rade.
Ako krenu da ti pricaju bajke, ili te lazu ili su nesposobni ili ih mrzi da otvore bind.conf fajl i rese problem sa tim.
Ne razumem da na sezamhosting panelu oni nemaju DNS podesavanja sem promene Nameservera...

Jedno je DNS Server (BIND) - server gde se podesavaju sve stvari vezane za domaine
Tebi funka ako ja dobro kontam i tako je meni nekad radilo dok se nisam opametio, svi DNS-ovi su ti na IP Hostinga tvog sajta, i u cpanelu ti podesavas dalje kako ti radi dns. Kad pukne tvoj hosting. dns salje zahtev tvom hostingu koji se ne odaziva.

Tipa blilzzard.rs MX record -> ns.eroute.net pa ja na ns.eroute.net podesavam MX recorde
Ovako se uprosti:
blizzard.rs MX record direktno na google apps MX, nema sta da ti drugi server posreduje informacije

[Ovu poruku je menjao Silencer dana 26.09.2011. u 18:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Silencer dana 26.09.2011. u 18:02 GMT+1]
[ elinfo @ 26.09.2011. 16:55 ] @
hvala, sad cu da zovem i da citam ovo sto si napisao pa ce da vidimo.

Usput IMA NOVO OBAVESTENJE na njihovom sajtu

da skratim, pre srede se ne nadajte :)
[ elinfo @ 26.09.2011. 17:05 ] @
Drugari hvala za savet zvao sam i rekli su da na zalost to ne mogu sad da urade, ali ako sutra pozovem trebalo bi da mogu da mi pomognu.
U sustini shvatili su sta je problem i ostaje da sutra zovem da se to resi.

Najnovije obavestenje je da se ocekuje da za 3-4 dana svi sajtovi prorade.
Znaci ako mozete menjajte ih odmah, da do sutra u ovo vreme nove dns adrese prorade.

Da mi je ova pamet bila u petak...
[ mmisko75 @ 26.09.2011. 17:29 ] @
Zbog ovoga se koriste strane kompanije. Mi nikada nećemo biti dovoljno profesionalni u ovoj oblasti.
[ Darklord @ 26.09.2011. 17:30 ] @
angelos

Sori, kontao sam da si u zabludi i da pricas da se radi o dva diska :)

Koriste neki distributed storage koji je ocigledno zveknuo :)
[ angelos @ 26.09.2011. 19:00 ] @
Po meni je problem sto je vlasnik Oriona jedan uticajan covek u Beogradu, koji je uz to u politici.
Orion je jedna mala firmica u njegovom posedu, pored svih bilborda po gradu (koje je do skora drzao) i svog reklamnog vremena unapred otkupljenog na svim televizijama.
Nisam ljubomoran na uspeh tog coveka, ali mi smeta to sto zaposljave ljude koji su nekompetentni da rade neke ozbiljne poslove i jako su nadmeni.
Ne mozete otpustiti veci deo admina u poslednjih nekoliko meseci i ocekivati da ce kvalitet usluge biti dobar.
Po meni je uvek brojcano bolje dva placena strucnjaka nego pretplaceni nestrucni manager.
Necu da branim momke u orionu - Ex sezam, smatram da jednim delom nisu odgovorni za ovo jer rade od jutra do sutra i nisu placeni za prekovremeno.
Ne isplacuju im staz na punu platu vec na mnogo manju cifru, os- nes - ne moras. Nacicemo nekoga ko je dosao u Bg i ko hoce da radi za manju platu i da cuti.
Ovo je nazalost samo jedan od primera koji nam kidaju zivce svaki put kada treba da se odradi neka vrsta usluge supporta.
Svi su pametni da nam pricaju bajke kada nam prodaju uslugu, kada treba da se nesto namesti/ popravi , dodje vam da kosu pocupate od strucnjaka koji sve znaju.
Mislim da ovo treba da bude pouka-pokazatelj da i dalje idemo u rikverc i da ce se tesko bilo sta promeniti u smislu prava korisnika usluga i dobara.
Orion boli cosak, vlada im placa za linkove, pola institucija "odrzavaju". Na takvom smo trzistu da nemamo bas izbora.
Politikom se ne bave politikolozi, vec ljudi koji gaze preko drugih ljudi da bi dosli do svojih 120k plate, sluzbenog auta i nerada.
Kada budemo imali obucen kadar po institucijama, imaceme i paypall, i manje carinske takse, i bolji RATEL.
Ja iskreno zelim da dodjete do "pravde" u slucaju Oriona i naplatite svoje gubitke, ali mislim po dosadasnjiem iskustvu da ce to da ode "pod tepih".
Sorry za off, ali sam morao da napisem par redova jer sam uzasnut sistemom.
Pozdrav
[ Stefan Jocic @ 26.09.2011. 20:02 ] @
Citat:
mmisko75: Zbog ovoga se koriste strane kompanije. Mi nikada nećemo biti dovoljno profesionalni u ovoj oblasti.

Problem je nastup domaćih kompanija. A što se tiče profesionalnosti imamo mi dosta vrlo sposobnih i profesionalnih ljudi koji rade kao system administratori po stranim hosting firmama. Skoro svaka UK hosting firma ima po nekoliko system administratora iz Srbije. Znači nije problem u zaposlenima, već u board-u. Potrebno je klijenta shvatiti ozbiljno onako kako dolikuje i imati razumevanja za njihov posao, a to se kod nas ne radi.
[ milosbeo @ 26.09.2011. 22:23 ] @
Orion Telekom - PISP!
[ elinfo @ 27.09.2011. 11:00 ] @
da javim po pitanju MX records-a za moj sajt. Teta koja se javila je rekla da ce da preusmere ne GoogleAps i da ce za neki sat da to proradi.
Nadam se....

Po nacinu izarazavanja bih rekao da je neki menadzer a ne tehnicko lice, pa se nadam da je ukapirala sta treba raditi....

Inace, bio sam 7. na listi cekanja i za 45 min. mi se javila.
U subotu i nedelju nisu odgovarali na pozive jer kako kaze njihov tim je bio skoncetrisan na otklanjanje problema kako bi se uspostavio nesmetan rad.
Takodje, njihov tim ocekuje da do sutra popodne svi sajtovi prorade :)
[ pisac @ 27.09.2011. 11:21 ] @
Njihov tim je pokazao koliko ih bole Q za korisnike, s obzirom da se nisu setili da odvoje jednog čoveka na pola sata koji bi na onom njihovom loše konfigurisanom Asterisku snimio neku poruku koja bi onima koji zovu objašnjavala u čemu je problem. Snimiti poruku na Asterisku i promeniti 2 linije konfiguracije? Jok, to je previše posla za njh, ili u stvari nemaju pojma
[ neca @ 27.09.2011. 11:38 ] @
Ja mogu da se logujem na cpanel, ali nemam nista na njemu. Videcemo kako ce stvari da se dalje odvijaju. od noćas mi mailovi regularno stižu.
[ pl4stik @ 27.09.2011. 11:51 ] @
Imam hostovan sajt kod ORION-a (www.supervelja.com) i skroz sam zadovoljan, nije bilo nikakvih problema i non-stop sam uptime. Pa ne moz' da ocekujete da na serverima gde svako hosta razne joomle, word press-ove budete non-stop uptime. Ljudi, shvatite da kad je nesto open source svako moze da pise maliciozne scripte za tako nesto jer se tu najvise isplate (ima dosta sajtova gde rade). Josh ne mogu da shvatim ove nase nesrece od drzavnih institucija koje dozvoljavaju da im sajtove vrte neke joomle na shared hostinzima . Pa posle jao hackovali nas, pa hackovali nego sta.
Nema brate bez para, ako ces nesto sigurno, plati custom programming i tacka.

P.S. Ostavio sam adresu mog sajta jer tamo nema nikakve zarade, sve je dzabe i unique da ne bude da pokusavam da zaradim na foru gledajte filmove dzabe samo kliknite tu i tu
[ Tyler Durden @ 27.09.2011. 12:17 ] @
^^ vrh :)
[ laki777 @ 27.09.2011. 12:17 ] @
Nemam reci ... slicno se desilo i sa www.adssrbija.com, tamo sam imao hosting, pa sam presao kod Oriona...mislio sam da je pouzdana firma, skuplja od ostalih...
Bitniji sajt sam prebacio kod njih... a kod jeftinijih prebacio ostale ...
Od samog pocetka video sam da im podrska ne funkcionise, ali mi nije blo toliko bitno...podesim... to radi...i to je to... Bitno je da su podaci bezbedni ...
A ovo sad... pa ovoliki kolaps nije imala i adssrbija, ona je za 1 dan vratila podatke ...
Mislim, hardverski problem prilikom upgrade-a... glupost ... definitivno je neko obrisao podatke ... kakav hardverski problem moze da obrise sve HDD-ove, pa nije to jedan HDD... svasta ...
[ elinfo @ 27.09.2011. 15:40 ] @
u vezi tete koja se javlja ako ste dovoljno uporni da je cujete...
Za divno cudo ukapirala je sta da radi i emailovi na google aps ponovo rade. HVALA na savetu.

A superVelja nek stavi sajt na srpskom i nesto na srspkom, vidim da smo istu skolu ucili :)

ja sam dao nalog da se bekap sajta koji ionako svakodnevno radim prebaci kod druge firme a dusmani ako daju N godina gratis mozda i zadrzim kod njih nalog.

Mislim da bi trebalo da ih nakon ovih gluposti malo bombardujemo sa odstetom, tj. dzabe hostingom jer koliko vidim ima nas puno pa kad vide bar 10 iste price mozda se i zamisle.

Naravno, ja kad zabrljam radim sve da musterija ostane i bez da me pita za odstetu.
[ pl4stik @ 27.09.2011. 15:53 ] @
Citat:
elinfo
A superVelja nek stavi sajt na srpskom i nesto na srspkom, vidim da smo istu skolu ucili

Nema srpski, ne radim sa srbima ni za brdo karamela
[ rustik-etno @ 27.09.2011. 20:16 ] @
Blago onim srecnicima kojima je sajt proradio....Moj sajt www.rustik-etno.co.rs jos uvek nije samo se promenila poruka.Sad je 404 Not Found.

Danas sam primio njihov poziv i dobio sam besplatan prelazak na Advanced paket (dosada sam bio u Basic paketu) kao i besplatan hosting za sledecu godinu.Mislim lepo je to od njih,u najmanju ruku to je normalno ali steta koju su oni napravili korisnicima je nemerljivo veca od besplatne godine. Meni je posao 90% zavisio od sajta i bukvalno od kad ne radi to se mnogo i odrazilo na posao,da ne spominjem sto ga je Google srozao nacisto...
Na moju opasku da se na forumima pise sve najgore o njima rekla je da su svesni svega toga i zato daju besplatan hosting i ono klasika `radimo sve na otklanjanju problema`bla,bla. Iskreno cisto sumnjam da ce se stvari srediti do sutra popodne kako su cvrsto obecali....
[ since1986BC @ 27.09.2011. 20:46 ] @
Cifre na papir pa vidi sta ti je ciniti.

Koliko god situacija ne delovala sjajno, meni deluje kao fer nagodba. Steta ucinjena, u vecoj ili manjo meri, i ako odes ona nece ispariti.
Iskoristi bar tu fraj godinu. Bar ja bih.

BEKAP ljudi, BEKAP! - cisto da se ne zaboravi 1. pravilo
[ rustik-etno @ 27.09.2011. 20:54 ] @
Pa i jesam prihvatio naravno,po principu daj sta das.
Mada iskreno od kad je sajt kod njih nekih 4 god. nikad ali nikad nisam imao bas nikakvih problema... Cak sta vise limit mi je 20Gb a sajt ima oko 22Gb i radi bez problema,negde su napravili opet neku gresku,kao da ne vide da sam prekoracio limit :)
[ Miroslav Strugarevic @ 27.09.2011. 21:37 ] @
Jedan mali hint za sve one koji hoce "visoku dostupnost" za male pare:

- zakupite dva web hostinga kod dve hosting kompanije
- na dns serveru na primer postavite dva www IN A zapisa koji ukazuju na ip adrese ta dva hosting servera
- kada dodje do kiksa kao sto je ovaj sa Orion-om iz dns-a izbacite Orion server i nastavite dalje sa radom uz vrlo mali downtime.

Pozz!
[ elinfo @ 27.09.2011. 21:56 ] @
Neko rece backup. Ja pravim skoro svaki dan i imam noviji backup posto je njihov od 20.9. Problem je kad radite backup da radite parcijalni a ne full jer taj ne mozete sami da vratite nego moraju oni. To sam tek danas saznao kada sam zvao i rekose da full backup samo oni vracaju a parcijalni mogu sam.

U stvari mogu i full samo da ga raspakujem pa sve parcijalno da vracam...

Sve u svemu ja sam od sutra kod drugih dusmana pa sta mi bog da.
Gospoda kada se nauci da radi mozemo da se cujemo. Svima se desavaju kiksevi, naravno i meni, ali gledam da se mnogo ne oseti po tudjoj kozi, jer jednom kad mi ode citalac taj se tesko vraca.
[ Danilo Cvjeticanin @ 27.09.2011. 22:23 ] @
Heh,znaci sada sa Basic prebacuju na Advanced i to besplatno godinu dana?

Dobar fazon... Videcemo kako ce Google da nagradi ;)
[ Strale @ 27.09.2011. 22:40 ] @
ja sam u cetvrtak neke slike dodavao na server i uradio bekap. kao da sam znao da ce se nesto biti i sad kad su im proradili serveri te slike mi nisu na serveru. znaci strasno! kojim danima oni bekapuju podatke?
[ view @ 27.09.2011. 23:04 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Heh,znaci sada sa Basic prebacuju na Advanced i to besplatno godinu dana?

Dobar fazon... Videcemo kako ce Google da nagradi ;)



Google ce da smanji rejting ako ostanu na orionu ali i ako promene provajdera google reaguje na promenu ip adrese.



Citat:
Strale: ja sam u cetvrtak neke slike dodavao na server i uradio bekap. kao da sam znao da ce se nesto biti i sad kad su im proradili serveri te slike mi nisu na serveru. znaci strasno! kojim danima oni bekapuju podatke?


Ja ne znam zasto se ljudi cimaju oko backupa i tog rucnog skidanja backupa pa onda neko vreme ne radis backup pa zaboravis pa nemas vremena i bas u takvim slucajevima moze da se desi ovako nesto.

Postoji vec gotovo resenje za ovakve situacije a to je da lepo platite backup hosting kod druge firme koja ce automatski raditi vas backup svaki dan ili cak svaki sat a ne retko nailazim na besplatne ponude backup kompanije u cilju promovisanja svojih usluga kao sto su

- http://www.crashplan.com/?utm_...lid=CM3h5_-1vqsCFcJXmAodyF4mtA

- https://www.dropmysite.com/pricing

- http://www.drivehq.com/backup/...lid=CIHAnOG2vqsCFYl-mAodw09ouA

- Ovaj nije free ali jedan moj korisnik ih redovno koristi i skroz je ok https://www.siteautobackup.com/cart.php

Mozda ja batalim prodaju hostinga i prebacim se na prodaju hostinga to bi verovatno islo jako dobro :) pored ovolikih problema sa domacim a jakim hosting kompanijama :D
[ neca @ 28.09.2011. 06:19 ] @
meni su sajtovi napokon online. jos uvek me niko nije zvao da nesto ponudi :) ali je backup star jedno 2 nedelje..
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.09.2011. 07:24 ] @
Tvoj sajt je profitabilan:)

Nego,sta je sa mailovima koji nisu stigli u periodu downtime-a?
[ Tyler Durden @ 28.09.2011. 07:58 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic: Jedan mali hint za sve one koji hoce "visoku dostupnost" za male pare:

- zakupite dva web hostinga kod dve hosting kompanije
- na dns serveru na primer postavite dva www IN A zapisa koji ukazuju na ip adrese ta dva hosting servera
- kada dodje do kiksa kao sto je ovaj sa Orion-om iz dns-a izbacite Orion server i nastavite dalje sa radom uz vrlo mali downtime.

Pozz!


Kako bi Google gledao na ovo?
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.09.2011. 08:10 ] @
Lose,jako lose,isto kao dva razlicita domena sa identicnim sadrzajem. Google to odmah provali i sankcionise...

Ne bih pratio to uputstvo :D
[ Mladen Delic @ 28.09.2011. 08:31 ] @
2 Angelos:

Neverovatna je količina budalaština koja izlazi kroz tvoje postove. Ukoliko želiš da napraviš teoriju zavere ili kako god bi se nazvalo takvo tvoje pisanje, potrudi se da poseduješ preko 0,1% informacija o temi....

A što se tiče ORION firme i njihovog hostinga. Nisu najbolji na svetu ali se trude. Ko što neko nekad reče... I NASA ima iza sebe par srušenih letelica... Snaga je u dizanju....
[ mmns21 @ 28.09.2011. 08:39 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic: Jedan mali hint za sve one koji hoce "visoku dostupnost" za male pare:

- zakupite dva web hostinga kod dve hosting kompanije
- na dns serveru na primer postavite dva www IN A zapisa koji ukazuju na ip adrese ta dva hosting servera
- kada dodje do kiksa kao sto je ovaj sa Orion-om iz dns-a izbacite Orion server i nastavite dalje sa radom uz vrlo mali downtime.

Pozz!


To sam jednom uspesno uradio za domen registrovan u inostranstvu za moj licni sajt. Kupio sam 1$ hosting i on je lepo radio par godina. Onda je samo nestao i nigde ga vise nije bilo. Promenio sam DNS-ove na drugi hosting i sve je proradilo veoma brzo. Kada sam drugi put pokusao imao sam domen registrovan kod Eunet-a. Promenio podatke u kontrolnom panelu. Prosao jedan dan, nista. Prosao drugi dan, nista. Prosao treci dan, nista. Cetvrti dan, pre podne nista, popodne uradjena promena.
Naravno odmah sam zvao podrsku ali podrska za domene/hosting ne radi vikendom i dobijem objasnjenje da kada korisnik
promeni dns-ove u panelu ne dolazi odmah do promene. Vec panel sluzi da se zahtev prosledi administratoru koji onda to rucno zbog vece sigurnosti podesava :). Pa ako zahtev podnesete u petak, nema promene do ponedeljka popodne i to za njihov dns pa onda malo propagacije...

[ micicmilos @ 28.09.2011. 11:40 ] @
Citat:
Mladen Delic: 2 Angelos:

Neverovatna je količina budalaština koja izlazi kroz tvoje postove. Ukoliko želiš da napraviš teoriju zavere ili kako god bi se nazvalo takvo tvoje pisanje, potrudi se da poseduješ preko 0,1% informacija o temi....

A što se tiče ORION firme i njihovog hostinga. Nisu najbolji na svetu ali se trude. Ko što neko nekad reče... I NASA ima iza sebe par srušenih letelica... Snaga je u dizanju....



Porediti NASA-u i konfigurisanje obicnog shared hosting je smesno a i ova vasa damage control je takodje smesna. Do skora sam savetovao sve svoje klijente da uzimaju hosting kod vas ali posle iskustava gde dva korisnika nemogu istovremeno da otvore sajt zato sto je instaliran cms a vas shared hosting debelo opterecen (citaj preprodan) to se nece ponoviti u skorije vreme.
[ NenadS @ 28.09.2011. 13:17 ] @
Odrzavati shared hosting ili kako ti kazes "konfigurisanje obicnog shared hosting" je daleko teze od odrzavanja dedicated masine gde je prilagodjavas tvojim potrebama... Ako na shared zabranis previse stvari u cilju povecanja sigurnosti, onda korisnici nece moci da koriste dobar deo gotovih scripti... a ako im omogucis vecu slobodu, onda svaki klinac moze da uploaduje php shell scriptu i da se igra sa serverom... tako da je to vecita borba macke i misa...

Nema ni jedan razlog da ih branim, cak imam dosta argumenata protiv koriscenja nekih njihovih servisa i cinjenica je da svako ko ume da instalira WP moze da konkurise i postane System Administrator... ali to se pre ili kasnije kompanijama obije o glavu...
[ zli_patuljak @ 28.09.2011. 13:56 ] @
Zaista nemam komentar... Sada ne mogu uopste da se dobiju preko telefona...

Razumem ja da moze da se desi havarija, da dodje do veceg kvara, itd. Ali mislim da je krajnje neozbiljno sto ljudima ne rade sajtovi i mail vec 5 dana!!!
Ako su znali da je u petak doslo do kvara (ili cega god), MORALI su preko vikenda veci deo da osposobe. Sada je vec sreda i to kraj radnog vremena a dosta ljudi i dalje ima nedostupne sajtove. Za mail i da ne govorim!


Razumem ja da zamena hardvera moze da potraje (ne sama zamena, vec prebacivanje podataka, konfigurisanje, itd.), ali pet dana da to traje... Krajnje neozboljno za kompaniju koja pokusava da bude ozbiljna!
[ micicmilos @ 28.09.2011. 15:00 ] @
Citat:
NenadS: Odrzavati shared hosting ili kako ti kazes "konfigurisanje obicnog shared hosting" je daleko teze od odrzavanja dedicated masine gde je prilagodjavas tvojim potrebama... Ako na shared zabranis previse stvari u cilju povecanja sigurnosti, onda korisnici nece moci da koriste dobar deo gotovih scripti... a ako im omogucis vecu slobodu, onda svaki klinac moze da uploaduje php shell scriptu i da se igra sa serverom... tako da je to vecita borba macke i misa...

Nema ni jedan razlog da ih branim, cak imam dosta argumenata protiv koriscenja nekih njihovih servisa i cinjenica je da svako ko ume da instalira WP moze da konkurise i postane System Administrator... ali to se pre ili kasnije kompanijama obije o glavu...


Ne znam sta da ti kazem bolje onda da otvore svemirsku agenciju i da se bave recimo slanjem rovera na mars a kasnije i ljudi nego "konfigurisanjem obicnih sharing hostinga" posto im ovo drugo ne ide najbolje od ruke.
[ Miroslav Strugarevic @ 28.09.2011. 15:14 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Lose,jako lose,isto kao dva razlicita domena sa identicnim sadrzajem. Google to odmah provali i sankcionise...

Ne bih pratio to uputstvo :D

Da li mozes da odgovoris i ispravis moju gresku? Kako onda napraviti HA sajt? Hajde da pomognemo ljudima i da kazemo kako i sta napraviti kako bi neciji sajt bio dostupan u svakom trenutku?
[ explicit123 @ 28.09.2011. 15:56 ] @
Zasto bi google pravio problem oko multi-homed domena kada je i sam takav, a osim toga je uobicajena stvar.

Code:

;; QUESTION SECTION:
;www.google.com.            IN    A

;; ANSWER SECTION:
www.google.com.        541842    IN    CNAME    www.l.google.com.
www.l.google.com.    182    IN    A    74.125.230.146
www.l.google.com.    182    IN    A    74.125.230.144
www.l.google.com.    182    IN    A    74.125.230.147
www.l.google.com.    182    IN    A    74.125.230.145
www.l.google.com.    182    IN    A    74.125.230.148


Code:

;; QUESTION SECTION:
;fedoraproject.org.        IN    A

;; ANSWER SECTION:
fedoraproject.org.    60    IN    A    85.236.55.5
fedoraproject.org.    60    IN    A    152.19.134.142
fedoraproject.org.    60    IN    A    209.132.181.15
fedoraproject.org.    60    IN    A    213.175.193.205




Sto se Oriona tice, profesionalost provajdera se najbolje vidi kada nastanu problemi, a njihova je vrlo diskutabilna s obzirom da ovo traje vec 5 dana.
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.09.2011. 16:42 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic: Da li mozes da odgovoris i ispravis moju gresku? Kako onda napraviti HA sajt? Hajde da pomognemo ljudima i da kazemo kako i sta napraviti kako bi neciji sajt bio dostupan u svakom trenutku?


Ne mogu da te ispravim jer imas pravo,nisi izvukao kontekst iz moje poruke,Google to ne gleda bas najbolje,imao sam slucajeva gde je google sankcionisao sajtove gde su bili dupli sadrzaji,isti sajt na dva razlicita hostinga...

Ali to sada nije tema...
[ rustik-etno @ 28.09.2011. 16:44 ] @
Napokon je proradio! www.rustik-etno.co.rs
Samo ne znam kako da proverim ono sto su obecali.Kako da znam da li sam sad u tom Advanced paketu?
Meni je sve na svom mestu a pre nekih 10-tak dana sam dodavao nesto,bukvalno sve kao sto je i bilo...Hvala Bogu!
[ mefistofel @ 28.09.2011. 17:02 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Ne mogu da te ispravim jer imas pravo,nisi izvukao kontekst iz moje poruke,Google to ne gleda bas najbolje,imao sam slucajeva gde je google sankcionisao sajtove gde su bili dupli sadrzaji,isti sajt na dva razlicita hostinga...

Ali to sada nije tema...
Citat:
Miroslav Strugarevic: Da li mozes da odgovoris i ispravis moju gresku? Kako onda napraviti HA sajt? Hajde da pomognemo ljudima i da kazemo kako i sta napraviti kako bi neciji sajt bio dostupan u svakom trenutku?


Google ce na to da gleda lose samo ako mu ne prijavite. Ako mu kazete imam dva sajta koji imaju isti sadrzaj ali su meni potrebna oba onda ce onda da rangira samo jedan od njih a drugi ce da ignrose. Taj drugi se nece pojavljivati u pretragama ali nece ni jedan ni drugi sajt biti sankcionisani. To za prijavu ima negde u oni njihovim alatima koji su free za developere nesecam se tacno u kojm sada.

Tako da vam je najbolje (ako vec hocete ovo da radite) da imate dva hostinga jedan pravi jedan cisto onako i da imate jednu pravu adresu koju cete da javite google-u da vam rangira u slucaju da vam prvi hosting otkaze samo preusmeriti DNS adrese na drugi hostin i to je to. Rang ostaje. Back up je tu i to je to
[ Blue82 @ 28.09.2011. 18:50 ] @
Posto je svrha teme postala da se spomene svoj sajt onda konacno radi i www.tablic-klub.com ono valjda je to bitno napomenuti u svakom postu. ahaha :)
[ mozdasamjaamozdainisam @ 28.09.2011. 18:56 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic: Da li mozes da odgovoris i ispravis moju gresku? Kako onda napraviti HA sajt? Hajde da pomognemo ljudima i da kazemo kako i sta napraviti kako bi neciji sajt bio dostupan u svakom trenutku?


Na primer, load balancer, koji ima jednu IP adresu - a saobracaj preusmerava prema 2+ adresa. Za pretrazivace je uvek jedna IP adresa vidljiva, a sta se 'u pozadini' desava ih totalno ne zanima. Load balancer mozes da iznajmis za par evra mesecno. Naravno i u ovom slucaju ti trebaju minimalno 2 servera. Takodje mozes da izaberes razlicita podesavanja load balancera, tipa round robin, load balancing, preusmeravanje nakon prekida saobracaja i slicno. Naprednije verzije mogu cak i sesije da ti sacuvaju (u slucaju mission critical sajtova).

Anyway, steta sto sam Orion jos nista nije objavio, mislim da im je to jedna od vecih gresaka.
[ mjux @ 28.09.2011. 19:30 ] @
proradio sajt, ali kao sto sam se i plasio backup je od 18.9 sto znaci sam izgubio nekoh 400 postova na forumu i desetak objavljenih vesti i privatne poruke i ... ma katastrofa ... sad cu da im se nacestitam mile nove godine
[ elinfo @ 28.09.2011. 19:44 ] @
okvirno nas ima oko 20-25 razlicitih ovde i dosta onih koji citaju a ne javljaju se.
Koliko vidim samo su 3-4 sajta proradila, sto znaci da necemo svi da se radujemo do ponoci.

Ovi sto im je sajt proradio dabogda i dalje imali hosting kod Oriona :) :)
(gde su mladi tu je sala, da me neko ne shvati ozbiljno)
[ rustik-etno @ 28.09.2011. 19:56 ] @
Novi Orionov slogan : Dabogda imao pa ponekad nemao (sajt) :)

Hoce li mi neko pomoci kako da saznam da li su mi dali to sto su obecali?
[ phatsa @ 28.09.2011. 19:57 ] @
Kalorije.net je proradio sinoc, ali sa starim podacima od pre nedelju dana. Srećom pa radim backup jednom dnevno i tako sam se izvukao.

Međutim, sajt jednog javnog preduzeća još uvek nije aktivan, mailovi ne rade, javne nabavke su u toku, sva dokumentacija ide preko maila, izvodi iz banaka takođe, a sve je i dalje blokirano. Slao sam mailove podršci, ali bez odgovora. Sajt mi nije bitan, bitni su email nalozi. Treba li reći da su šefovi i direktori besni na mene jer sam ja jedini informatičar, a ne mogu da im objasnim da je "tamo negde u Beogradu" crk'o server :(
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.09.2011. 20:11 ] @
Citat:
rustik-etno: Novi Orionov slogan : Dabogda imao pa ponekad nemao (sajt) :)

Hoce li mi neko pomoci kako da saznam da li su mi dali to sto su obecali?


Udji u cpanel,sa strane imas informacije o hosting paketu.
[ rustik-etno @ 28.09.2011. 20:17 ] @
Sad sam tek provalio i po prvi put koristim Cpanel :)
Ipak su ispali fer...

[Ovu poruku je menjao rustik-etno dana 28.09.2011. u 22:25 GMT+1]
[ Ijahman @ 28.09.2011. 21:50 ] @
Posle više od 110 sati ponovo "idu mejlovi" ...

Meni se čini da će Orion posle ovoga postati samo j(a)edan mali provajder i naučiti kako se vrši "apgrejd" sistema, dok će ostali na uštrb toga profitirati i povećati klijentelu !
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.09.2011. 22:01 ] @
Nece ovo njima napraviti neke gubitke,Orion je medju svoje usluge ubacio Hosting samo da bi zaokruzio ponudu,internet,fiksna telefonija,IPTV,VoIP,bas kao i Telekom,kako bi imali sve u ponudi,hosting im nije toliko bitan.
[ laki777 @ 29.09.2011. 11:23 ] @
MySQL nije radio do 12h danas, bez obzira na to sto su rekli da ce sve biti sredjeno do juce :) sada su ga popravili, sajt radi i online je. Podaci stari oko 7 dana.
Mail server i dalje ne funkiconise kako treba, neki useri dobijaju postu neki ne...
Zovem podrsku ... 14. sam na listi cekanja...
Potrebna mi je preporuka za novog provajdera?
[ laki777 @ 29.09.2011. 11:34 ] @
Ne morate da se trudite da zovete ... dosao sam do 5. mesta na listi, pa sam postao 7. pa 6. pa ponovo 5. i tako u krug ...
Podrska im ocigledno ne radi ...
[ laki777 @ 29.09.2011. 11:39 ] @
Online podrska takodje ne radi ...

Sačekajte slobodnog operatera...

Trenutno ste #1 u redu za čekanje.
[ laki777 @ 29.09.2011. 11:45 ] @
Citat:
Nece ovo njima napraviti neke gubitke,Orion je medju svoje usluge ubacio Hosting samo da bi zaokruzio ponudu,internet,fiksna telefonija,IPTV,VoIP,bas kao i Telekom,kako bi imali sve u ponudi,hosting im nije toliko bitan.

Ma vise necu da zovem ni projatelje na fixni telefon ako saznam da su kod Oriona ... Bas su lepo zaokruzili ponudu ... 7 dana mi firma ne dobija mailove, podrske nema ... niko se ne javlja na telefon, online podrska ne radi, niko ne odgovara na mailove...nista ...mrak ...
[ Darklord @ 29.09.2011. 11:49 ] @
Okoliko ti firma dosta zavisi od mail-a trebali ste to bolje da odradite. Generalno radi se o malo vecoj investiciji ali ste sigurni da ce vam stici mailovi. Za 3-4 h mesecno resili ste problem.

[ elinfo @ 29.09.2011. 13:49 ] @
e pa gospodo meni je proradio sajt.
J... sam im m... jutros kada sam cekao da budem prvi u redu (bio sam 18.), dobio ih i sve sto je u meni bilo vise nije....
Teta koja se javlja umiljatim glasom je obecala da ce biti za 2-3 sata i gle stvarno bi.... za 5 sati

Gledam i ne verujem....radi!!!


Ako nista drugo ovo mi je skola za ubuduce, bekap sam redovno radio ali dzabe kad puknu...
U medjuvremenu sam kod drugih zakupio hosting i sad ako opet zeza samo prebacim dns i gotovo.

Sacekacu da se malo smire i napisacu im pismo u kome cu traziti N godina dzabe ili cu lepo da napisem iskustvo u casopisu, a bar mi to nije problem kad sam urednik :)
Mozda bi trebalo odmah da napisem svoje iskustvo da bar buduci korisnici nemaju problema...

Kad radite bekap radite parcijalni jer ne dozvoljavaju da se vrati full bekap. To sam u medjuvremenu naucio.

Drago mi je bilo da smo se druzili ovde, ako nista drugo lakse mi je bilo da sve podnesem, a nesto sam i naucio od iskusnijih na ovom postu.

U medjuvremnu telefoni u Nisu ne rade, 064 a po neki broj prodje na fiksni. Sad se i majstori igrali pa treba neko to da popravi...
Bas vesela neka nedelja.

Dobro je sto bar neko u drzavi radi, a to je poreska uprava, oni kucaju taksimetar bez obzira kako sam ja zavrsio mesec i da li sam mojom ili tudjom greskom bio nemocan da radim...

Bar smo ostavili trag za buduce korisnike oriona pa ako su pametni neka sami sude po ovom sto ostane ovde

Malo sam oduzio... ako treba admin ce da sasece.... valjda on radi :)

[Ovu poruku je menjao elinfo dana 29.09.2011. u 18:48 GMT+1]
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.09.2011. 14:03 ] @
Trebamo svi na sajtove,blogove da objavimo jedan tekstic :)
[ Man-Wolf @ 29.09.2011. 14:25 ] @
Nemam nista sa Orionom, ali ako smem da primetim, ovde je izgleda veci problem bio sto je jako tesko doci do tehnicke podrske (ili nemoguce?) ) Verujem da bi mnogo manji broj bio ljutih clanova da je samo imao neko da im se javi sa "druge strane zice"
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.09.2011. 14:40 ] @
Posto se prica zavrsila,sve je kako jeste,bilo pa proslo. Izgubilo se mnogo,krenuli su sve ponovo.

Sada bi neko iz Orion Telekoma trebao da napravi jedno obavestenje,sta se sve izdesavalo,kako je do toga doslo i sta su uradili da se isto ne ponovi. Naravno,da se na isto to obavestenje potpise neko imenom i prezimenom,znaci odgovoran je?
[ angelos @ 29.09.2011. 14:51 ] @
@Mladen Delic
Pricaj ti sinovac sta god hoces, nismo mi veverice.
Zna se ko sta drzi, rekao sam da me to ne zanima.
Zanima me to da ne mogu da posaljem vise od pet dana coveku slike delova koji mi trebaju ASP!
Koliko dana mailovi ne rade!? Srbostan je svetski primer kako ne treba voditi poslovanje.
Nisu to nikakve "teorije", ovo je nazalost cinjenicno stanje. A ti se i dalje ulizuj tamo gde se ulizujes. (mediaworksit.net.)
Poroblem je u tome sto niko nece da preuzme odgovornost za svoj rad.
[ elinfo @ 29.09.2011. 15:00 ] @
da su bili malo ozbiljniji sa obavestenjima i da se manje cekalo (potrosio sam 350 min) sigurno bih bio manje kivan.
Ovako sa pricam, radimo na unapredjenju i puko server, bice sredjeno u najkracem mogucem roku, to u Srbiji ne prolazi.

Kad oni ne rade na obavestavanju korisnika, radicu to ja, da spasem ljude bede zvane Orion Telekom ili kako god vec.
[ g.Majstor @ 29.09.2011. 15:26 ] @
Dakle ovako, kao što svi znate serveri su bili pali. u redu, to razumem, ali ne razumem to da ne žele da izađu u susret. Juče pre podne je najzad proradio sajt. Ali internet prodavnica je u potpunosti uništena. A njena veličina povećana 3 puta sa 56 MB otisla na 144MB. I zovem ih da to isprave, ceo dan juče proveo na telefonu, a oni eto juče ceo dan mi obbećavaju, BIĆE. Danas ceo dan mi obećavaju BIĆE.
Danas pre podne me zove nekakva ljubazna osoba i kaže mi dal želim da prihvatim da me prebace na neki veći paket od ovog na kojem je sad prodavnica. Pristao sam. Ali kakvo je to izvinjenje???? Unište prodavnicu vrednosti od preko 1000 evra(sati provedeni i sve ostalo šta je potrebno oko nje) a daju ti nadoknadu od pisljivih 20 evra? Ajde nek mi neko kaže de je tu logika???? I još što je najgore zezaju me za rodjene pare. Čak i to što se čeka kod njih na vezi mi naplaćuju, a posle se šegače. Možda je moja prodavnica speciofičan slučaj, jer je zadnji backup zapao taman u to vreme kad je instalirana nova prodavnica. Pa su podaci polovični. Ali ja sam njima tražio da mi vrate još stariji backup koji su rekli da imaju, a danas mi kažu da su trenutno u nemogućnosti da to urade, da se strpim par dana. Moj backup ne želi da prihvati, pojavljuju se neke greške ... i sve u svemu, izgleda da mi ne preosaje ništa drugo, nego samo da čekam, i da ako ne isprave stvar za par dana, jednostavno celokupnu prodavnicu opet sam instaliram, da podesim sve ... Žalosno ... A najgore što sam pre nedelju dana uplatio za celu narednu godinu (a još mi nije istekla ni ova) ... Jako sam razočaran, ali zaista jako. Ali me je najviše od svega razočaralo njihovo bezobrazno ponašanje prema meni kao prema klijentu. Inače prodavnica se na Googlu srozala u potpunosti...
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.09.2011. 15:52 ] @
Mislim da je vreme za gospodina Pticek-a :)

http://pticek.com/
[ pisac @ 29.09.2011. 16:12 ] @
Ja sam se inače tih Sezamovih hostinga i registracije domena srećno rešio još pre nekoliko godina (na vreme)

Naime, u polja za NS jednog mog domena koji sam registrovao preko njih ali hostovao na VPS-u, upisao sam IP adrese, i čekao da proradi.

Čekao, čekao, čekao... prođe 7 dana ništa se ne dešava. Upišem ponovo... prođe nekoliko dana i opet ništa. Pošaljem ja pismo sa pitanjem gde je problem, i dobijem neverovatan odgovor da nisam upisao pravilan podatak, jer ne sme stajati IP adresa nego isključivo ime name servera.

Na stranu to što nije forma prijavila bilo kakvu grešku (mada greške ni nema), niti sam dobio e-mail o (nepostojećoj) greški, nego ja njih samo lepo priupitam da li su ikada čuli za "glue record" koji se nikako ne može uneti kao ime već samo kao IP adresa, i brže bolje pobegnem od njih.

Na vreme
[ g.Majstor @ 29.09.2011. 17:51 ] @
Eto , najzad namestili. Eh ... sad mi pomalo i žao što sam se tolko nervirao.
[ elinfo @ 29.09.2011. 17:52 ] @
kivan sam na njih vrlo... i to cu im naplatiti.
Ali to je nebitno, ima i gorih od njih. Slusam vesti i neki radnici zatrpani u Beogradu kad je kliziste palo na njih, a fora je da niko ne zna koliko je u stvari radnika pod zemljom... Neverovatno.
Stvarno luda nedelja
[ mast3r @ 30.09.2011. 08:45 ] @
Citat:
elinfo: kivan sam na njih vrlo... i to cu im naplatiti.
Ali to je nebitno, ima i gorih od njih. Slusam vesti i neki radnici zatrpani u Beogradu kad je kliziste palo na njih, a fora je da niko ne zna koliko je u stvari radnika pod zemljom... Neverovatno.
Stvarno luda nedelja


Hoćeš, hoćeš... naplatićeš im...

Inače mi nisu jasni ljudi, koji zakupljuju domaći hosting xyz veličine i ograničenja,
a za iste pare, čak i manje, mogu da uzmu neki od unlimited hostinga napolju...

Da vas čovek pita sve... Jeste li vi Lokal (hosting) patriote?
[ Danilo Cvjeticanin @ 30.09.2011. 08:53 ] @
Ja mislim da ovo moze da prodje na sudu. Jedini problem je kako to izvesti,kako da nekom sudiji objasnite sta je sajt,sta je hosting,sta je mail,sta je e prodavnica i kakve ste sve probleme imali za 5 dana downtime-a? Nisam cuo da je bilo slicnih slucajeva!?
[ DusanSukovic @ 30.09.2011. 09:31 ] @
Citat:
mast3r: Hoćeš, hoćeš... naplatićeš im...

Inače mi nisu jasni ljudi, koji zakupljuju domaći hosting xyz veličine i ograničenja,
a za iste pare, čak i manje, mogu da uzmu neki od unlimited hostinga napolju...

Da vas čovek pita sve... Jeste li vi Lokal (hosting) patriote?



Sta fali lokalhosting patriotizmu? :)
[ mast3r @ 30.09.2011. 11:08 ] @
Citat:
DusanSukovic: Sta fali lokalhosting patriotizmu? :)


Pa upravo ovaj downtime... :D

Toga nema kod velikih hosting provajdera preko...

Plaćam 9 USD mesečno za unlimited shared hosting.

VPS ide od 20ak USD.
[ Miroslav Strugarevic @ 30.09.2011. 21:09 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Ja mislim da ovo moze da prodje na sudu. Jedini problem je kako to izvesti,kako da nekom sudiji objasnite sta je sajt,sta je hosting,sta je mail,sta je e prodavnica i kakve ste sve probleme imali za 5 dana downtime-a? Nisam cuo da je bilo slicnih slucajeva!?


Ja se nadam da me niko nece pogresno razumeti. Placate "najmizernije" hosting usluge i onda hocete nekoga da tuzite. Prvo ne mozete da dobijete. Drugo koliko je dan/sat jednog osrednjeg advokata u BG-u? Izracunajte.
[ elinfo @ 30.09.2011. 21:23 ] @
Ja jesam lokal patriota i gledam i kad kupujem da sve bude domace. Kako drugacije meni privatniku da bude bolje ako niko ne kupuje domace. Drugi razlog je sto mi je lakse na srpskom da se objasnim ako nesto nije u redu. Sajt imam od 99. godine i kada malo bolje pogledam nisam menjao firmu. Imao sam sajt kod Verat-a, gde je posta lose radila i pobego sam zbog toga od njih. Posle je bio E-host, mala firma koju je kupio Sezam, a posle su i ovi dupe prodali Orionu. Pa sad vidis kako je kad je strano :)
Genaralno sam svuda imao probleme, ali nikad nisu trajali duze od 12-24h sati. Uporedo sa ovim imao sam dupli hosting ako ovaj zataji malo duze.
Problem je sto sam ocekivao da ce brzo da proradi jer da izmenim DNS traje bar 24-48h h, i nece da se vidi sajt pa mi na isto izadje. Znaci, ni na kraj pameti da toliko zabrljaju. Bekap redovno pravim na vise lokacija pa bar zbog toga se nisam sekirao.

E, da... imao sam dupli placen hosting ovde u Nisu koji je bio rezerva na cekanju, kod coveka koji je zakupio disk negde u Americi i to je radilo par godina tako. Onda je disk u Americi crko a ovi po ugovoru nisu pravili kopiju i ovaj ovde je puko sa tim. Ali, i kod coveka koji radi iz stana pa sam imao objasnjenje i nije problem kad ti kaze da par dana nece da radi i ako ne mogu da cekam da se organizujem. Problem kod Oriona je sto su cutali sve vreme i to im je krivica i dugorocne posledice ce oni da imaju. Kad nas 50 ode, i kad covek trazi hosting pa ovo procita, debelo ce da razmisli.

Jednostavno, vise ih ne shvatam za firmu od poverenja, sto je agresorima najbitnije, da budes lojalan.

Kako god bilo, sacekacu da se stabilizuje situacija, da mi se na Google popravi rejting koji sam imao i vise nece da me vide. Onda, ako mi daju N godina dzabe mogu da mi budu rezervni hosting i nista vise od toga.

Dosta sam pisao, ajd sad neko drugi :) Cilj je da iz ovoga izvucemo pouku za nas i za druge.
[ mast3r @ 01.10.2011. 10:34 ] @
Samo mali info... ukoliko niste saznali.

Problem se desio na raid kontroleru Dell mashine.

Sam server, koji oni poseduju, ima dva takva kontrolera, ali jednostavno prespajanje na ispravan kontroler nije urodilo plodom.
[ pisac @ 01.10.2011. 11:01 ] @
Hoćeš reći crk'o je RAID konroler, a kad su diskove jednostavno spojili na drugi kontroler i probali da povrate identičan RAID, nisu to uspeli? Tako da im RAID nije ničemu služio, već im je napravio problem koji ne bi imali da nisu imali RAID (jer bi onda disk stavili na drugi kontroler i sve bi radilo)?

Sve mi se čini da sam imao sličan slučaj u praksi pre mnogo godina , ali tokom testiranja šta bi se desilo ako crkne kontroler.
[ mast3r @ 01.10.2011. 11:05 ] @
Citat:
pisac: Hoćeš reći crk'o je RAID konroler, a kad su diskove jednostavno spojili na drugi kontroler i probali da povrate identičan RAID, nisu to uspeli? Tako da im RAID nije ničemu služio, već im je napravio problem koji ne bi imali da nisu imali RAID (jer bi onda disk stavili na drugi kontroler i sve bi radilo)?

Sve mi se čini da sam imao sličan slučaj u praksi pre mnogo godina :D, ali tokom testiranja šta bi se desilo ako crkne kontroler.


Upravo tako. :D

[ pisac @ 01.10.2011. 17:07 ] @
Sve u svemu, izgleda da nemaju nikakvu redundancu za svoje servere (tj. svoj jedan jedini server ), i da ovo može da se ponovi u bilo kom trenutku.
[ Darklord @ 01.10.2011. 18:10 ] @
Malo ste preterali a? :)

Ja sam bio u sezamovom datacentru tj sada orion i tamo ima hrpa hrpa servera, ocigledno da se nesto gadno desilo, a tacan kvar ne moraju ni da iznesu ( mada bi bilo lepo )

Ovo za radi kontroler su previse smesne stvari ali dobro , ima ovde eksperata koji sve znaju :)
[ Srđan Pavlović @ 01.10.2011. 18:50 ] @
Uh, nas CS server vec par dana down...

Sad moram da mlatim botove
[ Tyler Durden @ 01.10.2011. 18:51 ] @
Ovo sa RAID kontrolerom nema veze sa mozgom.
Zasto sirite netacne ili neprovjerene informacije?
[ mast3r @ 01.10.2011. 20:26 ] @
Citat:
Tyler Durden: Ovo sa RAID kontrolerom nema veze sa mozgom.
Zasto sirite netacne ili neprovjerene informacije?


Ako je iz prve ruke... jel onda proverena ili neproverena informacija?

[ Tyler Durden @ 01.10.2011. 21:18 ] @
Ako je iz prve ruke, onda te taj prosto slagao.
[ pisac @ 01.10.2011. 22:20 ] @
Citat:
Tyler Durden: Ovo sa RAID kontrolerom nema veze sa mozgom.
Zasto sirite netacne ili neprovjerene informacije?


Samo objasni koji detalj iz te priče o RAID-u ti se ne uklapa? U suprotnom i ja mogu da kažem da tvoj komentar nema veze s mozgom (bez dodatnog obrazloženja).

[ view @ 01.10.2011. 22:59 ] @
Zamena RAID kontrolera je "smesna" prica...ma zamena 15 servera sa kopiranjem svih fajlova sa stare na nove servere ne traje ovoliko (govorim iz iskustva)
[ pisac @ 01.10.2011. 23:15 ] @
Ok, možda si ti u pravu. Ali ja sam pre više godina testirao jedan integrisani RAID kontroler na matičnoj ploči. Napravio RAID niz, natrpao neke podatke, i tako... sve lepo radi. A onda sam hteo da vidim šta bi se desilo ako matična ploča (ili RAID kontroler) crkne. Uzmem drugu identičnu ploču, stavim diskove na RAID, i... nema šanse da vratim podatke. Probao sam sve što mi je palo napamet. Kada sam diskove vratio na staru ploču, svi podaci su tu.

Na internetu sam tada našao komentare koji su potvrđivali moje iskustvo, uz objašnjenje da RAID kontroler upisuje neke sebi specifične parametre na svaki disk. Posle se nisam uopšte bavio RAID-om tako da ne znam da li je to samo bilo do tog RAID-a na tim matičnim pločama ili je tako i na nekim (mnogim) drugim RAID kontrolerima.

Tako da na osnovu mog iskustva meni ta priča o crknutom RAID-u može da prođe kao moguća.
[ Darklord @ 01.10.2011. 23:21 ] @
Ok ubacis u drugi kontroler i kreiras identican niz. Nece kontroler da drlja po diskovima bez potrebe
[ neca @ 01.10.2011. 23:22 ] @
Citat:
Tyler Durden: Ovo sa RAID kontrolerom nema veze sa mozgom.
Zasto sirite netacne ili neprovjerene informacije?


Zato sto jos uvek niko iz oriona nije izasao sa tacnom informacijom i bjasnjenjem sta se desilo.
[ view @ 01.10.2011. 23:29 ] @
Citat:
pisac: Ok, možda si ti u pravu. Ali ja sam pre više godina testirao jedan integrisani RAID kontroler na matičnoj ploči. Napravio RAID niz, natrpao neke podatke, i tako... sve lepo radi. A onda sam hteo da vidim šta bi se desilo ako matična ploča (ili RAID kontroler) crkne. Uzmem drugu identičnu ploču, stavim diskove na RAID, i... nema šanse da vratim podatke. Probao sam sve što mi je palo napamet. Kada sam diskove vratio na staru ploču, svi podaci su tu.

Na internetu sam tada našao komentare koji su potvrđivali moje iskustvo, uz objašnjenje da RAID kontroler upisuje neke sebi specifične parametre na svaki disk. Posle se nisam uopšte bavio RAID-om tako da ne znam da li je to samo bilo do tog RAID-a na tim matičnim pločama ili je tako i na nekim (mnogim) drugim RAID kontrolerima.

Tako da na osnovu mog iskustva meni ta priča o crknutom RAID-u može da prođe kao moguća.


Nebitna je prica o tome kako funkcionisu RAID kontroleri,ako je crko izvadis-stavis novi,formatiras diskove instaliras os,cp,konfigurises i vratis backup sa remote servera...posao od par sati koji vecina korisnika ne bi ni primetila...Ali verovatno nemaju remote backup :D stare stedljive fore da se stedi novac i backup radi na istom hdd ili drugom hdd na istom serveru.

Ali dobro to su vec nagadjanja,Na greskama se uci.ma ko zna sta je problem necu vise da brbljam
[ balavi @ 01.10.2011. 23:30 ] @
Citat:
neca: Zato sto jos uvek niko iz oriona nije izasao sa tacnom informacijom i bjasnjenjem sta se desilo.


možda zato što neće da se blamiraju
[ view @ 01.10.2011. 23:48 ] @
Citat:
balavi: možda zato što neće da se blamiraju


Nije blamiranje imati problem i to objaviti ali moze biti i blamiranje ako su sami napravili problem....oni su na nivou bre sto kaze zika pavlovic treba ti pola dana da ih dobijes na telefon i imaju bilbordere :) po celom gradu ali zato neznaju gde su suplj pa im se desavaju ovakvi problemi.



Kivan bivsi korisnik rionovog ADSL-a od kojeg hoce da uzmu jos para
[ Darklord @ 02.10.2011. 00:06 ] @
view objasnio si proceduru za minut, stavis konfigurises ubacis. hey pa za to im ne treba tehnicka podrska moze da koristi neki dobar wiki.Ok a sada pitanje da li si nekad radio sa ha custerom i nekim ozbiljnijim sistemom? To ukljucis konfigurises instaliras cp ostavi sa strane.

Sto se raid kontrolera tice izgovor je pomalo glup ali ajde mozda se i to desava, medjutim sredili bi to ranije
[ view @ 02.10.2011. 00:37 ] @
Citat:
Darklord: view objasnio si proceduru za minut, stavis konfigurises ubacis. hey pa za to im ne treba tehnicka podrska moze da koristi neki dobar wiki.Ok a sada pitanje da li si nekad radio sa ha custerom i nekim ozbiljnijim sistemom? To ukljucis konfigurises instaliras cp ostavi sa strane.

Sto se raid kontrolera tice izgovor je pomalo glup ali ajde mozda se i to desava, medjutim sredili bi to ranije


O mom ili tvom iskustvu mozemo pricati na skype jer smo u kontaktu i sa takvom pricom skreces sa teme.

Koliko ja znam i oni su izasli iz mraka 90-ih i ponudili standardne varijante sa komercijalnim panelom tako da si definitivno skrenuo sa teme.
[ Darklord @ 02.10.2011. 00:50 ] @
I taj komercijalni kontrolni panel moze da se vrti na cluster-u, pocev od toga da koriste DRBD. Nisam skretao sa teme :) vec sam ti samo hteo napomenuti da ti pojma nemas sta je ispod haube i da si ljudima objasnio kako je to veoma sve jednostavno i da se oni mogu prosto cuditi kao je orion tim neprofesionalan, napravili su propust to su cinjenice ali nema potrebe da se podcenjuju ljude. Samo sam na to hteo da skrenem paznju, ne samo tebi vec i ostalim koji imaju slicno razmisljanje.

[Ovu poruku je menjao Darklord dana 02.10.2011. u 02:01 GMT+1]
[ view @ 02.10.2011. 01:28 ] @
Eh napisao sam ti odgovor a u medjuvremnu si izmeo deo teksta.

Pa nije bas sve jednostavno i treba zagrejati stolicu nekoliko sati da sve ponovo proradi ali sta ti hoces da detaljno opisujem kako je tesko zameniti jedan hardverski deo i reinstalirati server?
Pa sami su krivi sto su zakomplikovali,bilo koji os da koriste moraju brzo reagovati a i ako koriste neke kostum varijante tim cinom bi trebali da smanje mogucnost upada hakera i da su serveri bezbedniji.

Nagadjam ono sto mi padne na pamet to je moje pravo da glasno razmisljam a ko je kriv orionu sto ne moze da sasravi neko zvanicno obavestenje i treba da ih ljudi ocrne.bar im je ova reklama besplatna :D

Mozda gresim ali kako sam ja shvatio situaciju u orionu u razgovoru sa njima i dopisivanju to i jeste skup neznanaca i to 99.99% onih koji rade u kontaktu sa klijentima (korisnicki servis) e to im je reklama i ovakve price po forumima.Dzabe bilbordi po celom gradu i milioni u marketingu kad obican korisnik brzo shvati sa kim ima posla.
[ Darklord @ 02.10.2011. 01:37 ] @
Hmm izmenio sam deo teksta koji je bio typo .. promenio sam ljudi u ljude i to je cela izmena. Verovatno se radi o tome da su call centru koji je do sada radio samo adsl uvalili jos da rade i podrsku za hosting, medjutim po porukama koje sam ovde video oni ne mogu puno da pomognu osim da obaveste ekipe iz "hosting" odseka.

Znao sam im sistem administratora koji je do nedavno radio tamo i bas je razbijao. Dakle sobzirom da ne znas sta je ispod haube ne mozes situaciju opisivati laganom i da se radi o "jednom" hardverskom delu. A sistem je takav kakav jeste mozda treba da bude jednostavniji a mozda i ne. A nije najbolje resenje hostovati sve na jednom serveru pa tu cluster cini cuda.
[ view @ 02.10.2011. 03:02 ] @
O cemu ti pricas covece? Pa koji god sistem da koriste i sta god da se desi server mora brzo da se osposobi ili mozda gresi? Trbalo im je ~5 dana da vrate bekap i to objasnjavas nekim njihovim personalnim resenjima za mrezu servera...Mozda je to i bio problem jer im je otisao sistem administrator :)

Svaki problem moze brzo da se resi kada bekap imas na fizicki odvojenom mestu i ako imas takvo resenje onda je resavanje problema "lagano" a to sta su imali i kako je funkcionisalo nije problem korisnika a korisnici su sve platili po ne bas niskim cenama.Bas bih voleo da saznam kakav je to problem na serverima koji se resava pet dana.

Citat:
Verovatno se radi o tome da su call centru koji je do sada radio samo adsl uvalili jos da rade i podrsku za hosting, medjutim po porukama koje sam ovde video oni ne mogu puno da pomognu osim da obaveste ekipe iz "hosting" odseka.


Verovatno si u pravu onda to telefonsku centralu treba da bace kroz prozor i posalju ljude na dugogodisnju obuku.Ma i ovo sto znaju naucili su napamet ona zenska mi prica na telefon garantujem da ni sama ne razume o cemu prica.

Ja sam imao velikih problema sa njihovim adsl-om tako da znam da nisu do sada naucili nista ni o adsl-u i to mogu da razumem kad me ona prosledi u drugo odeljenje ali ni tamo mi nista ne pomognu nego uradi ovo,uradi ono,resetuj modem pa se javi kasnije ako opet imas problema posle smo nastavili prepisku putem maila i kada sam im u detalje dokazao da je problem kod njih u protoku ili modemu dobio sam odgovor da ce mi se neko javiti i niko se nije javio i pre nedelju dana sam ih opet pozvao i objasnio da nisam dobio odgovor na tikete i opet sam dobio odgovor da ce mi se neko javiti i niko se nije javio a u medjuvremenu sam dobio nebulozan predracun koji cu im vratiti u ponedeljak :)
[ pisac @ 02.10.2011. 03:54 ] @
Citat:
view: Ja sam imao velikih problema sa njihovim adsl-om tako da znam da nisu do sada naucili nista ni o adsl-u i to mogu da razumem kad me ona prosledi u drugo odeljenje ali ni tamo mi nista ne pomognu nego uradi ovo,uradi ono,resetuj modem pa se javi kasnije ako opet imas problema posle smo nastavili prepisku putem maila ...


Ja sam imao problema sa ADSL-om, ali je problem bio do Telekoma (do zarđalih kontakta u telefonskoj kutiji na banderi). Svejedno, problem sam na početku pokušavao da rešim preko Sezama (Oriona) nadajući se da će oni pritisnuti Telekom, zbog toga što je Telekom uporno tvrdio da je sve u redu kod njih.

Ono što sam hteo da kažem jeste da niko iz te njihove ADSL tehničke podrške do koga sam uspeo da dođem, nije mogao da shvati da one njihove PPP sesije koje vide u logovima nisu isto što i ADSL konekcije i kvalitet ADSL linije, i da u toku jedne PPP sesije ADSL veza može da se prekine, uradi retraining i ponovo uspostavi sa manjom brzinom (što mi se dešavalo) a da PPP veza uopšte ne pukne jer (ako) se sve obavi u manje od 50 sekundi. I to tako može da uradi i 10 puta u 15 minuta, tako da ja praktično više nemam nego što imam ADSL, a u logovima lepo stoji jedna jedina aktivna PPP sesija.

E, to nisu uspeli da shvate. Za njih je PPP sesija isto što i ADSL veza , i ako se ona ne prekida onda je sve u najboljem redu.
[ Tyler Durden @ 02.10.2011. 08:02 ] @
Citat:
Zato sto jos uvek niko iz oriona nije izasao sa tacnom informacijom i bjasnjenjem sta se desilo.


Pa nije bas. Ako se ne varam i sami su napisali da je problem nastao prilikom cackanja po storage sistemu.

A prica o kontroleru nema veze sa mozgom zbog proste logike, a ne zbog tehnicke strane. Opet ako se ne varam, SVI serveri su bili offline sto znaci da je postojao neki centralni cvor (storage) koji je napravio problem.
Osim ako Orion ima neki super server sa 100 jezgara, 100GB RAMa i 100TB disk prostora u 2U serveru pa sajtove svih svojih klijenata drze na JEDNOM serveru. Onda bi zamjena RAID kontrolera na jednom serveru napravila problem ;-)
[ Darklord @ 02.10.2011. 09:22 ] @
To je cena malih cena :) orion je generalno najjeftiniji provajder a takva je i usluga.
[ vestak @ 02.10.2011. 09:50 ] @
Hoće li neko da tuži ovaj Orion?
[ view @ 02.10.2011. 10:44 ] @
Citat:
pisac: Ja sam imao problema sa ADSL-om, ali je problem bio do Telekoma (do zarđalih kontakta u telefonskoj kutiji na banderi). Svejedno, problem sam na početku pokušavao da rešim preko Sezama (Oriona) nadajući se da će oni pritisnuti Telekom, zbog toga što je Telekom uporno tvrdio da je sve u redu kod njih.


Ja sam se razduzio za opremu i posle 5 dana uzeo PTT adsl koji radi bez ikakvih problema i meni je padalo na pamet da je problem u instalaciji u kuci ili na banderi ili negde na liniji do centrale ali eto vrlo lako sam utvrdio da je problem kod oriona.Mozda im je i modem bio poceo da zeza ali to oni sami treba valjda da primete ja sam ga dobio novog i od prvog dana je zezao.
[ neca @ 02.10.2011. 16:59 ] @
pa i ne bas...napisali su da su prilikom migracije na novi server pogubili podatke.
ali su zato stigli da se iskurce kako su prvi od svih sanirali probleme posle onog sr*a na gazeli.

Citat:

Obaveštavamo korisnike da je Orion telekom u najkraćem roku, prvi od svih provajdera, uspeo da sanira sve probleme nastale nakon što su u toku radova na mostu Gazela presečeni kablovi.


izmedju ostalog, vise na sajtu nema ni obavestenja da je bilo problema sa hostingom, vec samo da je otklonjen kvar.

@vestak
ja sam se malo raspitivao i izgleda da od toga nema nista pa i da ih tuzim...
[ mast3r @ 02.10.2011. 17:57 ] @
Citat:
Tyler Durden: Pa nije bas. Ako se ne varam i sami su napisali da je problem nastao prilikom cackanja po storage sistemu.

A prica o kontroleru nema veze sa mozgom zbog proste logike, a ne zbog tehnicke strane. Opet ako se ne varam, SVI serveri su bili offline sto znaci da je postojao neki centralni cvor (storage) koji je napravio problem.
Osim ako Orion ima neki super server sa 100 jezgara, 100GB RAMa i 100TB disk prostora u 2U serveru pa sajtove svih svojih klijenata drze na JEDNOM serveru. Onda bi zamjena RAID kontrolera na jednom serveru napravila problem ;-)


Možda tebi nema veze...
Verovatno tvoja logika drugačije funkcioniše u poređenju sa logikom ljudi koji su otklanjali kvar.

Najlakše je sagovorniku reći "Glup si, to nema logike, to nije tako" i implicirati da TI znaš rešenje ili barem šta je bio problem,
a da pri tom, ne argumentuješ svoj stav.

Ni jednog trenutka nisam video da si izneo neki komentar koji je doprineo temi.


Taj hosting, pored raid kontrolera, imao je problem i sa redudantnim napajanjem.
Dakle, može biti da se desilo prvo nešto sa strujom generalno... pa tek onda sa sistemom hostinga.

Jel ti taj zaključak logičan?


Da ne ulazimo u to da li je poslovno korektno držati sve shared hosting naloge na jednom 2u serveru...
Ali, tako je u stvari i bilo.
Obični shared smrtnici ---> ovamo...
Ostali onamo...

[ Tyler Durden @ 02.10.2011. 18:40 ] @
Nema potrebe da shvatas ovo pretjerano licno jer nisam to na taj nacin mislio.

Dakle, ti hoces da kazes kako Orion provjereno drzi SVE svoje shared hosting korisnike na JEDNOM fizickom serveru?
Meni je to vrloo tesko za povjerovati jer mislim da oni svakako imaju nekoliko hiljada aktivnih korisnika sto znaci da bi taj server morao biti neka zvijer po svim komponentama sto opet nema nikakvog smisla, ni sa prakticne strane, ni sa finansijske, ni sa tehnicke...
[ Darklord @ 02.10.2011. 18:52 ] @
Samo na njihovom sajtu si mogao da vidis hrpu imena servera veliki strumf strumfeta itd. Nego ja znam sta je bio problem. Radilo se samo o bios bateriji koja je bila prazna i storage server nije mogao da se upali 5 dana, dok nisu otisli do prodavnice i pazarili novu.
[ mjux @ 02.10.2011. 20:27 ] @
to za bateriju nema logike iz prostog razloga sto onda ne bi dizali sajtove sa backapa starog minimum nedelju dana, vec bi zamenili bateriju i nastavili gde su stali... uostalom koja to zamena baterije traje 5 dana, ako izuzmemo vikend posto valjda prodavnice ne rade i ne moze da se izvadi baterija iz nekog drugog kompa, onda da preformulisem.. . koja to zamena baterije traje 3 dana?
[ Darklord @ 02.10.2011. 21:04 ] @
Ne mogu da verujem da si mi poverovao :))) ja sam mislio da je ovo takmicenje ko ce da da najgluplji razlog, pa sam izasao sa mojom teorijom :)
[ dzigilibonglica @ 02.10.2011. 21:14 ] @
Iako nikako nisam imao problema sa njima , meni je sve ovo sto se desava njihovim korkisnicima strašno, pogotovo mi je žao onih koji su koristili mail vezan za domene...

Ali znate šta je najsmešnije/nastrašnije?

Od tih ~50,000 korisnika,
~49,500 korisnika nije primetilo ništa,

život se nastavlja...pojeo vuk magarca...
Tih 500 ogorčenih korisnika hostinga, za koje možemo da kažemo da je prosek koštanja tog hostinga 2000 din, a od toga je 1000din njihovo...,
pa to je 500,000 din zarade na godišnjem nivou, odnosno 5000eur(godišnje), što nikome ne bode oči, i kao da se ništa nije ni desilo!
Stanje redovno...


Nisam skoro radio ništa sa njima, ali po ovakvim vestima.......žao mi je ljudi koji rade tamo, nekada je to bila dobra firma (mediaworks)...
ebg...
[ view @ 02.10.2011. 21:44 ] @
Ko bre ima 50000 korisnika hostinga u srbiji?ili si mislio na ukupan broj korisnika sa ostalim orionovim ponudama?
[ mast3r @ 02.10.2011. 22:37 ] @
Figurativno... :)

@Darklord
Extra za bateriju :D:D:D

@Tyler
Dobro de... ne drže sve korisnike, ali deo njih je bio BAŠ na tom serveru...

Korisnici koji imaju te mikro pakete... koje već.
Pakete sa jednom bazom i sl.

Da ne kažem, male potrošače, koji misle da su za 1000-2000 din godišnje, uhvatili svevišnjeg za ono...



[ neca @ 03.10.2011. 06:37 ] @
poslednji racun za hosting usluge je iznosio 10 i kusur hiljada dinara....tako da mislim da ne drze samo te od 1000-2000 dinara na istom serveru.
a za svoje pare, i da je 50 dinara ima da se ponasam kao da sam uhvatio svevisnjeg za to tamo. To sto neko placa manje para, znaci da ima manje prostora manji bandwith manje baza, a ne da neko manje brine o njemu i njegovim podacima.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.10.2011. 07:15 ] @
Evo jutros srusen sajt http://www.predsednikskupstine-apv.rs/ ....

Opsti podaci
Status domena: Aktivan
Datum registracije: 20.04.2010 11:40:19
Datum poslednje izmene: 08.04.2011 10:48:00
Datum isteka registracije: 20.04.2012 11:40:19
Naziv registra: ORION TELEKOM d.o.o.
--------------------------------------------------------------
DNS serveri
dns1.orion.rs. - 77.105.36.77
dns2.orion.rs. - 77.105.37.77
dns3.orion.rs. - 67.18.147.77
dns4.orion.rs. - 114.111.129.149

--------------------------------------------------------------
Podaci o vlasniku
Kontakt: SKUPŠTINA AUTONOMNE POKRAJINE VOJVODINE
Sediste: Vladike Platona bb, Novi Sad, Srbija


Neko je napisao da su serveri sada zasticeni,e pa nisu...:)))

[ mast3r @ 03.10.2011. 08:35 ] @
Citat:
neca: poslednji racun za hosting usluge je iznosio 10 i kusur hiljada dinara....tako da mislim da ne drze samo te od 1000-2000 dinara na istom serveru.
a za svoje pare, i da je 50 dinara ima da se ponasam kao da sam uhvatio svevisnjeg za to tamo. To sto neko placa manje para, znaci da ima manje prostora manji bandwith manje baza, a ne da neko manje brine o njemu i njegovim podacima.



Problem je u Srbiji taj, da kada neko nešto plati... misli i da poseduje šta god - koga god.

Citat:
Danilo Cvjeticanin: Evo jutros srusen sajt http://www.predsednikskupstine-apv.rs/ ....

Neko je napisao da su serveri sada zasticeni,e pa nisu...:)))


Serveri možda i jesu... ali rupe u portalima i deface istih su problem administratora sajta... ne provajdera.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.10.2011. 09:05 ] @
I dalje tvrdim da postoje shell-s na serverima!

Mali update...

Skoro je 13h sajt i dalje "srusen",toliko o profesionalizmu Orion Telekoma!!!

[Ovu poruku je menjao Danilo Cvjeticanin dana 03.10.2011. u 12:43 GMT+1]
[ mast3r @ 03.10.2011. 12:08 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: I dalje tvrdim da postoje shell-s na serverima!

Mali update...

Skoro je 13h sajt i dalje "srusen",toliko o profesionalizmu Orion Telekoma!!!

[Ovu poruku je menjao Danilo Cvjeticanin dana 03.10.2011. u 12:43 GMT+1]


Ili ozbiljnosti admina sajta...
http://www.predsednikskupstine-apv.rs/administrator/

Dakle, krajnja neozbiljnost admina sajta.
Postoji gomila alatki koja može da zaštiti stranicu.
[ eksrazor @ 03.10.2011. 15:56 ] @
Orionovi dns serveri imaju 2348 domena. recimo da je odnos spoljnih sa orionovim hostom i domena kupljenih kod oriona sa spoljnim hostom 1 : 1. Odnos jacih i manjih paketa je bar 1:20. Posto na svakom serveru hostuju izmedju 200 i 300 sajtova (neki su aliasi) imaju izmedju 7 i 9 servera (mrzi me da pisem tacno koliko) i verovatno su najveci su srpski hosting provajder. Sami izracunajte koliko orion vredi kao biznis.

Citat:
Danilo Cvjeticanin: I dalje tvrdim da postoje shell-s na serverima!

Mali update...

Skoro je 13h sajt i dalje "srusen",toliko o profesionalizmu Orion Telekoma!!!

[Ovu poruku je menjao Danilo Cvjeticanin dana 03.10.2011. u 12:43 GMT+1]


Vidi, ovo sto ti tvrdis su ozbiljne stvari, zamolio bih te da to potkrepis dokazima. Ja sigurno necu hostovati sajtove na kompromitovanim serverima, bez obzira koliko jeftini bili. Ako postoje razlozi i dokazi za koje verujes da si ti u pravu , molim te da to i kazes ovde. Praznu tvrdnju ne mogu prihvatiti kao dokaz, prema tome budi konkretan.

neke od osnovnih stvari:
egrep "cgitelnet|webadmin|PHPShell|tryag|r57shell|c99shell|sniper| noexecshell|/etc/passwd|revengans" /home/*/public_html -R | cut -d: -f1 | uniq > /root/scan.txt
security "gitelnet |PHPShell| tryag| r57shell| c99shell| sniper| noexecshell| revengan" etc
disable_functions =exec,passthru,shell_exec,system,proc_open,popen,curl_exec,curl_multi_exec,parse_ini_file,show_source

Ja cu pisati orion hosting adminu i zatraziti objasnjenje i dokaze protiv tvoje tvrdnje ako mi dokazes da postoje shell-ovi na nekom orionovom serveru ili bar da im sistem nije konfigurisan kako treba. Ja hostujem sajtove na svim poznatim hostinzima u srbiji i na jos nekoliko malih, i na svojim serverima napolju. Video sam sve i znam kako svi funkcionisu tako da me nista ne bi iznenadilo.

Na zone-h.org-u vidim da arbanasi rade mass defacement uglavnom na orionovim serverima, ali mojim sajtovima nikad nista nije bilo, niti sam nasao rupe na serveru za razliku od na pr. euneta gde sam pronasao rupe. Tamo sam ih jedva naterao da nesto urade povodom toga. druga pretpostavka je i da oni koji stavljaju sajtove (a vecina koristi orion zbog cene) na orion koriste taj host jer je jeftin i jer se obucavaju u poslu i sto podrazumeva nedovoljno poznavanje cms-a ili php-a, sto je moguc razlog po meni. Kompromitovanje celog servera mi deluje nelogicno, jer pretpostavljam da svi imaju istu konfiguraciju, jer bi onda i moji sajtovi na shared hostu padali, sto nije slucaj.

Druga stvar je sto u mojim sigurnosnim logovima na samim sajtovima vidim pokusaje exploita preko cookie-ja, skoro epidemioloskih proporcija. To je isto dokaz u prlog tvrdnji da server nije kompromitovan, vec da su arbanasi male pcelice-vrednice, a vecina tih "hakera" ne koristi nikakvu zastitu na sopstvenim kompovima ili ip adresama, pa zavrse karijeru sa obrisanim hard diskovima.

Da li su mi sajtovi padali a da i ne znam? ta opcija nije moguca, osim ako su orionovi admini madjionicari. Jedna od zastita (spoljnih ili unutrasnjih) na sajtovima bi javila nesto.

Veruj mi, vise sam nego zaiteresovan da cujem tvoje dokaze ili bar dokumentovane logicki zasnovane pretpostavke.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.10.2011. 16:07 ] @
Vec sam po forumu postavljao linkove prema shell-ovima,ne zelim opet da gubim vreme na to. Ko je pratio sve teme vezane za Albanske hakere i Orion servere moze da potvrdi.

Slobodno im pisi,trazite dokaze,izgovore i sve ostalo.

Orion Telekom je svoje pokazao,neka nas ubedi u suprotno,nije moje da to radim.

Pozdrav
[ eksrazor @ 03.10.2011. 16:57 ] @
Ok, ako mislis da ne treba nista da dokazujes. Ja licno, kad nesto tvrdim i kad sam siguran, onda obicno imam neoborive dokaze i sa zadovoljstvom ih iznosim u svakoj konverzaciji. Jedan ili par linkova ili kratka prica te ne bi bas toliko opteretili, a mislim da bi svima koji prate ovu temu dosta znaciili kao informacija. Nazalost nisam uspeo da nadjem nigde na es bilo koji tvoj dokaz osim price oko zone-h.org-a i toga da su sajtovi sa oriona (intuicija i logika nisu isto). Mass defacement od oko 5-10 sajtova dnevno ili u par dana ne mora biti serverski problem.

Dobijanje administrativnog pristupa joomli ili wp-u zahteva 5 min posla pri default instalaciji , na pr. znaci oko sat vremena sve u svemu, da idu rucno sajt po sajt. a cms php template fajlove je moguce editovati iz cms-a, a na krekovanim sajtovima vidim da je to glavni oblik defacement-a (dobijanje admin privilegija preko nezasticenih parametara u cms-u). Takodje su vazne sql inekcije preko generickih potpisa i bccto inekcije preko mail formi.

Svi ovi nacini (a ima ih jos dosta) su laksi i brzi od shell opcije. Da ne govorim o lokalnim keylegerima, trojancima i sl.

Sa druge strane mozda je tih 5-10 sajtova sve sto albaski hakeri mogu da postignu na serveru pre nego sto admin otkrije shell. Ova prica bi isla u korist tvoje tvrdnje.Ali, sa shell-om na serveru zasto skidati samo 5 sajtova kad mozes da skines odjednom 50 ili 100?

Bilo bi lepo da bar nesto kazes, oko cega bi mogli da pokrenemo diskusiju da li je to moguce na orionovim serverima ili ne. (pastie.org sa spiskom srusenih domena ili prica oko Omnicom Solutions d.o.o, nisu dokazi za kompromitovan server vec pretpostavke (intuicija etc)). Daj metodologiju postavljanja shell-a na orion server, to bi bio dokaz koji je proveriv. ovako je sve na rekla-kazala.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.10.2011. 17:05 ] @
Informacije vezane za shell-s na Orion serverima sam slao putem privatnih poruka,to mogu da potvrde svi koji su trazili,bilo ih je stvarno mnogo. Da dokazujem nesto vise puta stvarno ne zelim.

Kakav pastie,kakav Omnicom Solutions D.O.O,ne razumem o cemu se radi?

[ eksrazor @ 03.10.2011. 17:19 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Informacije vezane za shell-s na Orion serverima sam slao putem privatnih poruka,to mogu da potvrde svi koji su trazili,bilo ih je stvarno mnogo. Da dokazujem nesto vise puta stvarno ne zelim.

Kakav pastie,kakav Omnicom Solutions D.O.O,ne razumem o cemu se radi?


Onda bih te zamolio za pp ako nije veliki problem. Tako bih imao nesto sto bih mogao da proverim i ako se slozim sa tvojom procenom, kontaktiram orionove admine sa par pitanja...

p.s. Ovo oko pastie i omicron su tvoj postovi od 27.04.2011. u 12:31 i 27.04.2011. u 11:46 na temi 'Orion hosting, oborena joomla od strane albanskih hakera? Šta sad?' .. nesto sto sam nasao na search-u es-a
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.10.2011. 17:21 ] @
Sad razumem,to jeste iz te teme... Mogu samo da ti prosledim tada uploadovane shellove,mozda i dalje rade,ne znam,nisam ih nikada otvarao niti cu otvarati.

Imas PP.

Ppoz
[ Darklord @ 03.10.2011. 18:24 ] @
Malo ste izasli iz teme? Ne znam i sta ako je neko ubacio php shell na server, ako postoji php shell ne mora da znaci da se moze zloupotrebiti osim da se iscita trenutni direktorijum i sitnice. Malo ste ga preterali mogli ste da se raspravljate na pp, eksrazor ako mislis ili imas dokaze da administrator servera na kojem se hostuje tvoj sajt vrsi obstrukciju svojih duznosti jednostavno preselis sajt, to je jednostavno i brzo. Kroz sat vr se vrtis na drugom mestu.
[ since1986BC @ 03.10.2011. 19:22 ] @


Morao sam ... :)

[Ovu poruku je menjao since1986BC dana 03.10.2011. u 20:44 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 03.10.2011. 20:58 ] @
Citat:
Orionovi dns serveri imaju 2348 domena.


Mora biti mnogo vise od toga.
Ako je ovo ipak tacna cifra onda su daleko od najveceg hostinga u Srbiji.
[ elinfo @ 03.10.2011. 23:30 ] @
Postovana gospodo,
Samo zelim da vas obavestim da sam poslao pismo velikom Veziru i da trazim 3 godine zbog neozbiljnosti koju su iskazali.
Imaju 3 dana da mi odgovore pozitivno ili ih u suprotnom momentalno menjam, jer rezervni hosting imam, koji nazalost nisam aktivirao jer su rekli da ce "unapredjenje sistema" biti reseno u najkacem mogucem roku.

Da li jos neko od vas pisao?

Ima li smisla da se svi kolektivno potpisemo sajtovima koji su kod njih i da trazimo nakadu za pretrpljenu stetu i nervozu?
Sta mislite o tome?
[ Danilo Cvjeticanin @ 04.10.2011. 07:24 ] @
Naravno,to i treba uraditi,jer svi koji su bili offline trpeli su gubitke,a to cete tek videti...
[ zivanicd @ 04.10.2011. 07:43 ] @
Danilo... skoro sam bio u Orionu i nacuo sam da neko od njihovih hosting klijenata ima posebno interesovanje za tvoj rad...

Nisam pratio ES mesec dana zbog obaveza, ali vidim da se ovde oko Orion Hostinga digla velika prasina...
[ Danilo Cvjeticanin @ 04.10.2011. 07:49 ] @
Idemo dalje...

http://www.sepf.gov.rs/

Fond za zastitu zivotne sredine...
[ Danilo Cvjeticanin @ 04.10.2011. 08:30 ] @
Citat:
Tyler Durden: Mora biti mnogo vise od toga.
Ako je ovo ipak tacna cifra onda su daleko od najveceg hostinga u Srbiji.


Moje informacije kazu da ima oko 6000 domena...
[ valjan @ 04.10.2011. 09:10 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Idemo dalje...

http://www.sepf.gov.rs/

Fond za zastitu zivotne sredine...


A izgleda da i Republicka Radiodifuzna Agencija promovise novu programsku semu :-)
[ Danilo Cvjeticanin @ 04.10.2011. 09:10 ] @
www.rra.org.rs

E ovo je vec stvarno sramota!!!
[ Danilo Cvjeticanin @ 04.10.2011. 09:14 ] @
Unajmili su firmi UCK iz Albanije da im radi redizajn....

za one koji nisu videli...

http://zone-h.org/mirror/id/15538264
[ technotize @ 04.10.2011. 10:40 ] @
7-9 servera je nesto veliko u hostingu, cak i za Srbiju??
[ mast3r @ 04.10.2011. 11:11 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Unajmili su firmi UCK iz Albanije da im radi redizajn....

za one koji nisu videli...

http://zone-h.org/mirror/id/15538264



Moraš priznati da im je dizajn dobar :)
[ eksrazor @ 04.10.2011. 11:26 ] @
Citat:
Tyler Durden: Mora biti mnogo vise od toga.
Ako je ovo ipak tacna cifra onda su daleko od najveceg hostinga u Srbiji.


naveo sam samo top lvl domene, ne znam kako bih uradio whois rs domena. ukupno rs (sa poddomenima) ima oko 66000, od toga na orion ide oko 5000 do 6000. Ako neko zna moze na pp uvek sam spreman nesto novo da naucim.

Citat:
technotize: 7-9 servera je nesto veliko u hostingu, cak i za Srbiju??


Orion u principu ima mnogo domena/hosta po serveru. Na primer eunet ima oko 50-tak domena po serveru, verat u proseku oko 150 itd. To ne znaci da su sajtovi sporiji od drugih provajdera , cak mogu da potvrdim na osnovu mojih testova koje radim konstantno vec 2 godine da je orion ubedljivo najbrzi, od euneta su brzi u proseku za 20-30 % ali se u zadnjih par meseci eunet popravio i vec par meseci ima najbrzi odziv. Naravno govorim samo podatke za sajtove koji su meni bitni, ne neku zvanicku statistiku.

Drugi problem sa orionom je sto ima (verovatno, to je moja pretpostavka) web filtere za seo, sto onemogucava dobar seo skor, dok eunet nema taj problem. Ali orion je skoro 2,5 puta jeftiniji. Ali eunet zato sa druge strane iste batine ima veliki broj spam hostova, pa se ljudi cesto iznenade da im je mail spamovan izvan srbije, tj ide u spam umesto u inbox.

Citat:
Danilo Cvjeticaninwww.rra.org.rs

E ovo je vec stvarno sramota!!!


stvarno jeste, sajtovi padaju previse brzo, izgleda da tu nesto nije bas najcistije. Treba uvesti standarde u ovu oblast, normirati testove i diplome i omoguciti samo ozbiljnim igracima da rade poslovne sajtove umesto danasnjeg standarda "komsijin mali to zna da radi". hvala za pp, btw.

[ PaStvarno @ 04.10.2011. 13:48 ] @
moj slučaj sa orionom ovde

sve u svemu, ništa se nije popravilo samo se pogoršalo...
[ Tyler Durden @ 04.10.2011. 14:16 ] @
Citat:
naveo sam samo top lvl domene, ne znam kako bih uradio whois rs domena. ukupno rs (sa poddomenima) ima oko 66000, od toga na orion ide oko 5000 do 6000. Ako neko zna moze na pp uvek sam spreman nesto novo da naucim.


Pa nisi bio precizan u svojoj prvoj poruci
A whois za .rs domene imas na whois.rnids.rs
[ elinfo @ 04.10.2011. 15:20 ] @
"Posle konsultacija sa menadžmentom vam je odobreno godinu dana gratis usluge."

Ocekivo sam da svako za sebe napise sta je uradio sa Orionom i da li ih je kontaktirao ali vidim da ste resili da ne pisete o tome.

[ eksrazor @ 04.10.2011. 15:27 ] @
Citat:
Tyler Durden: Pa nisi bio precizan u svojoj prvoj poruci
A whois za .rs domene imas na whois.rnids.rs


mislio sam na direktan whois dns-ova provajdera za rs domene hostovane na serverima provajdera.
[ mjux @ 05.10.2011. 01:57 ] @
Citat:
elinfo: "Posle konsultacija sa menadžmentom vam je odobreno godinu dana gratis usluge."

Ocekivo sam da svako za sebe napise sta je uradio sa Orionom i da li ih je kontaktirao ali vidim da ste resili da ne pisete o tome.


Mene su zvali iz Oriona jos pre nego je usluga normalizovana i ponudili mi da predjem na veci paket, na sta sam ja pristao. Dodusem, cuo sam i da su nekima nudili i paket i gratis godine i sta ti ja znam...
To sve izgleda funkcionise na principu pijace, pa ko ce se vise cenkati. Mislim da zbog toga niko nece da prica o tome, jer niko nece da kaze koliko je bolje ili losije prosao od drugih
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.10.2011. 06:44 ] @
Kupili su vas za sitne pare ;)
[ Nemke_BG @ 05.10.2011. 11:05 ] @
meni je u toj prici najjace sto ce ljudi koji su dobili jaci paket free godinu dana verovatno ostati na tom jacem(dakle skupljem) paketu posle toga carski
[ Tyler Durden @ 05.10.2011. 11:29 ] @
aha :)
orion ce jos da profitira od svega
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.10.2011. 12:25 ] @
Ja sam slao vise mailova,ali odgovore nisam dobijao. Ima li neko kontakt osobe koja je odgovorna za Hosting u Orionu,voleo bih da porazgovaramo malo...
[ mast3r @ 05.10.2011. 12:45 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Ja sam slao vise mailova,ali odgovore nisam dobijao. Ima li neko kontakt osobe koja je odgovorna za Hosting u Orionu,voleo bih da porazgovaramo malo...


Svakako...
Ako treba, daće ti i broj Đinovića...

Pa nije taj admin javno dobro bre!
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.10.2011. 13:28 ] @
Zasto da ne?
[ Miroslav Strugarevic @ 05.10.2011. 14:57 ] @
Citat:
mast3r: Svakako...
Ako treba, daće ti i broj Đinovića...

Pa nije taj admin javno dobro bre!


Xaxa dobar odgovor :)
[ elinfo @ 05.10.2011. 21:08 ] @
Imas pod kontakt na orionu.

Ono gde sam se ja dopisivao za tehnicki deo je hosting@... a isto funkcionise i prodaja@....
Mozda ovo drugo da probas pa te oni prebace gde treba.

U svakom slucaju pogledaj na njihovom sajtu gde su kontakti pa probaj.
Telefoni sad rade, a kada je bilo gusto koristio sam i online kontakt sa sajta
[ neca @ 05.10.2011. 22:47 ] @
meni danas ponudili godinu dana vpsa (starter) za dz :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 06.10.2011. 13:43 ] @
Javili se ljudi,ipak se citaju mailovi. Razgovor prosao skroz ok ;)
[ nemesis @ 06.10.2011. 20:17 ] @
znachi ja imam osnovane sumlje da je neko u orion hostingu na neki jakim drugama ...
bila im jeunapred placena usluga .. ono neogranicheno prometa / prostora ...
ajde proradilo je ... ja sam pitao kako ce da nam nadoknade steta i gde da uputim osteni
zahtev .. posle me zove neki lik i nudi VPS neki sa 200gb prometa itd.. ja kazem coveche
ja treba da prebacim velike forume ni pod razno mi ne odgovara.... javice se...
ajd... elem.. jedno nedelju dana posle ja pitam sta je bilo .. pa znate vps .. pa ok ali ja
necu VPS .. dajte mi vishe domena da mogu da hostujem i ok .. znachi necu VPS sa 512mb rama
i nekim smesnim diskom..
zasto pa recimo da imam pregovore da preselim jedan sajt koji ima video bibioteku od nekih
tera ipo ... i onda muk ... jao pa moram se konsultujem ...
elem.. neogranicheno prostora / prometa ? jel tako ...
danas popodne mi stize poruka sa nekim pristupom na neki VPS .. ma ok al meni to ne treba
usput pristup na root ne radi .. lol .. ajde... da udjem u cpanel .. ok ... radi ... al kad ono
nem mi domena :)) .. bwahahah ... znachi oni su ne pitajuci me to izmestil negde
naravno neradi domen koji sam dodao juche ... a ja treba dizem wordpress... sutra treba
bude operativan za klijenta ... aaa ..
znachi iskreno ne znam... stvarno ovo vishe prelazi granicu perverzne gluposti ... a prirom
ljudi iz prodaje niti znaju sta je bandwidth niti znaju sta su veliki sajtovi niti sta je to oni
ko mufloni imaju zacrtano pakete koje prodaju i to je to ... ok ali prodali ste mi uslugu
koja ne radi ... :)
i josh uvek mi nisu vratili jedan poddomen noseceg domena ... na tom poddomenu sam za
klijenta za pare pocheo da razvijam forum/portal ... a toga neeeemaaaaa... nema mu ni baze..
nishta aaaa .. i tako josh uvek nishta ... ne znam dal da opet dodajem poddomen da krecem
iz pochetka ? dal ce vratiti iz backup pa da mi opet prepishu ...
evo zovem podrsku ... vec 10 min sam 2gi .. evo sad sam pravi .. wow ...



[Ovu poruku je menjao nemesis dana 06.10.2011. u 21:36 GMT+1]
[ nemesis @ 06.10.2011. 20:28 ] @
i dalje sam prvi ... 20 min ...

[Ovu poruku je menjao nemesis dana 06.10.2011. u 21:39 GMT+1]
[ nemesis @ 06.10.2011. 20:38 ] @
na vezi sam preko 30 min ...
i dalje sam prvi na listi cekanja ...
al evo zahvaljuju mi se na strpljenju ...
[ nemesis @ 06.10.2011. 20:50 ] @
da se pohvalim da sam vec 40 min ``radosni`` korisnik
telefonske linije podrske ... i dalje sam prvi na listi cekanja ..
prvi slobodni operater ce mi se ``uskoro`` javiti :)...

a lol :)
valjda cekaju 22h pa kazu a pa ne radim vishe ;))
[ nemesis @ 06.10.2011. 21:01 ] @
i dalje sam prvi ... evo aj da izguramo S A T vremena ...
[ nemesis @ 06.10.2011. 21:12 ] @
to je to .. sat vremena je proshlo pre par min...
kad sam ih nazvao opet... kazu rade do 22h ...
bash lepo :0 .. sat vremena dignute slushalice znachi :)
[ pisac @ 06.10.2011. 21:45 ] @
Pa napisao sam već ovde: loše konfigurisan asterisk. Zbudženo nešto na brzinu, samo da radi, i tako ostavljeno zauvek.
[ mast3r @ 07.10.2011. 03:02 ] @
Citat:
nemesis: to je to .. sat vremena je proshlo pre par min...
kad sam ih nazvao opet... kazu rade do 22h ...
bash lepo :0 .. sat vremena dignute slushalice znachi :)



Dobro bre Petre, jesi li ti normalan? :D

1. Što nas izveštavaš iz minuta u minut... :D (aka, nije ti ovo tviter bre :D)
2. Da si iole ozbiljan u poslu kojim se baviš, uzeo bi neki reseller plan kod većeg provajdera preko...
3. Prodaja i ne treba da zna stručne termine, već samo ono što im je neko sažeo u nekoj maloj proceduri
Oni su tu da prodaju i tu se svaka dalja priča završava.

Evo, da ne ispadne da branim konstantno Orion,
sajt koji bi` hostovao kod nekog domaćeg provajdera,
bio bi sajt neke mesare... logo, dve stranice, kontakt forma i ćao.

Sve ostalo, što zahteva baze, cms, dinamičke stranice, forume i sl... samo stranci.

Tbh, ne znam ni jednog domaćeg provajdera koji nije bio uhakovan...
Ne samo uhakovan, nego da nije imao down...

[off]
@Nemesis, seti se kako si ti restartovao servere u Tehnicomu :D, šrafcigerom...
[ nemesis @ 07.10.2011. 09:02 ] @
sori za poruke .. ok prihatam mogao sam i u jednu ... al onoako dok sam cekao da mi se neko javi na telefon
podrske ...

neka kokosh me danas smarala iz hostinga ... oni misle da je VPS sa 200GB prometa i 20GB prometa bolji za mene
pa su malo samo inicijativno mi dzarali hosting plan ... reko al ja to necu ... pa da ali to vam je bolje ... ok al necu
... al zvala vas je koleginica i ponudila .. ok ne treba mi to .. hocu sto sam platio .. neogranichen prostor / promet ...
pa da al ovo je bolje .. reko ok slazem se .. a i vi ste rekli da bi vam treba VPS sa bar 2GB rama ... reko da i
neogranicheno prometa i prostora ... pa da ali ... nema ali ... vratite mi kako je bilo ... i kad mi kaze ... pa znate
javite nam na telefon ako bude problema .. pomenuo sam joj i telefon is sat vremena cekanja ...

skroz je nebitno da li ej ozbiljan hosting ili nije ... nije nishta krucijalno ... ali placeno im je i to preko pravno lica
znachi u obavezi su da godinu dana / 24 sata pruzaju neshto sto su uzeli pare .. unapred ... skroz nebitno kako
cu ja svoje sto sam kupio da koristim i za koju ozbiljnost ... ja bi jako voleo da mi oni napishu da nisu u mogucnosti
da pruze uslugu ...

resetovanje servera srafcigerom ? ... jedino ako je neshto u zurbi...
[ mast3r @ 07.10.2011. 11:00 ] @
Nisu obavezni 24/7/365 ako nemas tu klauzulu u ugovoru...
Zaboravih sad kako se to zove...
A i, mislim da nemas to u ugovoru...

:D

I mojne si tako bezosecajan prema devojkama koje rade svoj posao.
Nije ona tebe samoinicijativno zvala, vec zato sto su joj tako rekli sa vise instance.
U krajnjem slucaju, nije ona kriva sto ti hosting ne radi, ili radi sa manom, ona je samo operater.

To bi trebao da znas kako funkcionise, obzirom da si radio slican posao.
[ angelos @ 07.10.2011. 12:11 ] @
Nemesise mora da mi pokazes kako se to radi! :D
Ima da mi ustedis puno vremena sa spustanjem baza pre gasenja. :)
Cek, da nisi ti srafcigerom spalio server salu kod sajma pre par godina ? LOL
[ bachi @ 07.10.2011. 12:16 ] @
angelos napisa:
> Cek, da nisi ti srafcigerom spalio server salu kod sajma pre par godina ? LOL

More info, we need more info. looooooooooooooolllllll
[ mast3r @ 07.10.2011. 12:29 ] @
Citat:
angelos: Nemesise mora da mi pokazes kako se to radi! :D
Ima da mi ustedis puno vremena sa spustanjem baza pre gasenja. :)
Cek, da nisi ti srafcigerom spalio server salu kod sajma pre par godina ? LOL



Nije, nije...
Da, da... tada je izgorela server sala... ali ne zbog šrafcigera, već zbog varničenja kabla na uređaju za
poprečnu vezu.
Sa komunikacionog reka se proširilo na sve ostalo + klime + NOV NOVCIJAT IBM rek sa 7-8 servera...
Halon se nije aktivirao na vreme.
:D

Ja sam bio u smeni
hahahahaha

:D

To je sad skroz druga tema!

[Ovu poruku je menjao mast3r dana 07.10.2011. u 13:45 GMT+1]
[ NenadS @ 07.10.2011. 18:36 ] @
Ne branim ih... cak sta vise, ta devojka radi za pare i radi na takvom radnom mestu da mora da ocekuje takve rasprave... i ne moze da bude opravdanje, pa ona je zensko, jadna, ona nista nije kriva... a nema sanse da dodjes do onoga ko jeste kriv i da sa njim popricas direktno jer to tako funkcionise... isto je kao kada zoves call centar nekog mobilnog operatera zato sto su nesto zabrljali i onda se razderes, a neko ti kaze, sto se deres, oni ti jadni nista nisu krivi...

Slozio bih se i sa tim da ko je ozbiljan, uzece dedicated i nece se zamajavati sa unlimited onim i ovim jer to prosto ne moze tako da radi... verovatno u Ugovoru stoji da ako tvoj sajt pocne da pravi probleme ostalim sajtovima, bice iskljucen ili ce te prebaciti na VPS, tako da o unlimited prostoru i transferu na shared hostingu nema ni govora... ali posto 90% ljudi ima jako male sajtove i trosi malo resursa, provadjeri onda sebi dozvoljavaju taj luksuz da nude unlimited sve kako bi privukli musterije... ali ostavljaju sebi prostora da te ugase ako tvoj sajt trosi previse resursa jer da nije tako, nikome na svetu ne bi trebalo hosting skuplji od 4$ mesecno, mozda bi i FB mogao da predje na orion, a mozda i google sa youtube-om :)

I Skype ima unlimited calls ali do 10.000 minuta mesecno uz 50 razlicitih brojeva dnevno na osnovu fair usage policy-ja :) Kako to objasniti, unlimited, a bas i nije?

Sve u svemu, shared hosting sluzi za sajtove koji ne zaradjuju novac, svaka dalja prica o tome je suvisna.
[ nemesis @ 08.10.2011. 13:51 ] @
Citat:
angelos: Nemesise mora da mi pokazes kako se to radi! :D
Ima da mi ustedis puno vremena sa spustanjem baza pre gasenja. :)
Cek, da nisi ti srafcigerom spalio server salu kod sajma pre par godina ? LOL


pobrko si me sa nekim ... pozar za koji ja znam je bio bash dosta kako sam ja
otishao iz tehnikoma tipa par godina kasnije :) a halon ... ovaj pa halon mora se servisira
znachi nemozesh ukljuchish i zaboravish al to je vec druga tema ...


Citat:
NenadS: Ne branim ih... cak sta vise, ta devojka radi za pare i radi na takvom radnom mestu da mora da ocekuje takve rasprave... i ne moze da bude opravdanje, pa ona je zensko, jadna, ona nista nije kriva... a nema sanse da dodjes do onoga ko jeste kriv i da sa njim popricas direktno jer to tako funkcionise... isto je kao kada zoves call centar nekog mobilnog operatera zato sto su nesto zabrljali i onda se razderes, a neko ti kaze, sto se deres, oni ti jadni nista nisu krivi...

Slozio bih se i sa tim da ko je ozbiljan, uzece dedicated i nece se zamajavati sa unlimited onim i ovim jer to prosto ne moze tako da radi... verovatno u Ugovoru stoji da ako tvoj sajt pocne da pravi probleme ostalim sajtovima, bice iskljucen ili ce te prebaciti na VPS, tako da o unlimited prostoru i transferu na shared hostingu nema ni govora... ali posto 90% ljudi ima jako male sajtove i trosi malo resursa, provadjeri onda sebi dozvoljavaju taj luksuz da nude unlimited sve kako bi privukli musterije... ali ostavljaju sebi prostora da te ugase ako tvoj sajt trosi previse resursa jer da nije tako, nikome na svetu ne bi trebalo hosting skuplji od 4$ mesecno, mozda bi i FB mogao da predje na orion, a mozda i google sa youtube-om :)

I Skype ima unlimited calls ali do 10.000 minuta mesecno uz 50 razlicitih brojeva dnevno na osnovu fair usage policy-ja :) Kako to objasniti, unlimited, a bas i nije?

Sve u svemu, shared hosting sluzi za sajtove koji ne zaradjuju novac, svaka dalja prica o tome je suvisna.


cek cek cek .. sam aj socijalna sluzba tim ljudma ? da razmishljam kako im je dal im je teshko itd ? nisam
ja sam musterija koja je platila i kojoj i dalje ne radi ... a lol ...
ja znam sta sam kupio .. unlimited / unlimited.. jedva cekam da mi kazu paprioloski da nemogu prodato ...
elem.. ja nisam video nikakva ogranichenja .. e sad sto su se malo prerachunali ... to je samo njihov problem..

znachi njima je usluga placena .. oni mi na svoju ruku i bez mog pristanka menjaju paket .. da jeste to mozda bolje
u njihovim glavama ali ja znam sta sam platio i zasta mi treba i naravno i posle poziva kokoshi po drugi put da su njene
kolege to vec pre sat vremena namestile .. meni i dalje ne radi :") .. L O L >..

--- 16:45 ...
evo kao neshto mi radi .. kreneme muljam podatke kad ono .. pogledam nema komunikaciej sa bazom ..
hm ... ``There are no databases associated with your account.`` pishe na account-u :) ...
znachi ili je mreo server ili neshot muljaju opet ...


[Ovu poruku je menjao nemesis dana 08.10.2011. u 16:45 GMT+1]

--- 17:47
i dalje ne radi ``Error establishing a database connection`` ... telefon podrske izbacuje :)
lol ...

[Ovu poruku je menjao nemesis dana 08.10.2011. u 17:47 GMT+1]

-- 19:01
i tako i dalje ne radi ... podrska evo sad im radi telefon ... al ono vec neko vreme sam
prvi na listi cekanja :) ..

[Ovu poruku je menjao nemesis dana 08.10.2011. u 19:02 GMT+1]
[ Mordred @ 08.10.2011. 21:48 ] @
Nisam pratio celu temu, ali imam 2 domena na jednom hostu kod Oriona. Samo da iznesem šta se dešavalo, da ljudi mogu d aih izbegavaju:

U petak pukao host
U subotu mi online podrška (voice nema šanse da dođeš na red) kaže biće rešeno u što kraćem roku
U sredu mi online podrška (voice nema šanse da dođeš na red) kaže da će biti rešeno do kraja dana
U petak na sajtu napišu da su sredili. Moj hosting i dalje ne radi. Pošto je bilo veče, pošaljem mail tehničkoj podršci.
U subotu i nedelju TP kao da nije radila. Online nikoga, na voice sam stalno prvi na redu, držao sam otvorenu vezu 43 minuta i niko se nije javio.
U ponedeljak im opet pošaljem mail (nisam imao vremena da čakema voice)
U sredu konačno dobijem voice TP, objasnim o čemu se radi i za 30 minuta mi osposobe hosting paket, vrate sve izgubljene podatke i to jave telefonom.


Bottomline, nakon 13 dana nemogućnsoti korišćenja usluge koju sam platio, promenio sam hosting provajdera. Veliki je Orion, neće to ni osetiti, ali ako nešto plaćam, želim to i da koristim.
[ mluddn @ 10.10.2011. 07:21 ] @
Pročitao sam u par navrata da je posle ovoga neko dobio upgrade paketa, ili čak free godinu.

Da li su svi dobili nešto, ili bar da li su svi dobili ponudu? Ja lično nisam dobio ništa..

Da li je moguće da daju samo onima koji se bune? Kad bolje razmislim, veliki broj korisnika ni ne zna da je bilo problema, pa verovatno ne žele ni sa ih obaveštavaju..

Na koji način da iniciram razgovor o tome sa Orionom?
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.10.2011. 10:00 ] @
Pisi im mailove,zovi ih,sigurno ce te neko kontaktirati.
[ mast3r @ 10.10.2011. 12:47 ] @
Citat:
nemesis: cek cek cek .. sam aj socijalna sluzba tim ljudma ? da razmishljam kako im je dal im je teshko itd ? nisam
ja sam musterija koja je platila i kojoj i dalje ne radi ... a lol ...
ja znam sta sam kupio .. unlimited / unlimited.. jedva cekam da mi kazu paprioloski da nemogu prodato ...
elem.. ja nisam video nikakva ogranichenja .. e sad sto su se malo prerachunali ... to je samo njihov problem..

znachi njima je usluga placena .. oni mi na svoju ruku i bez mog pristanka menjaju paket .. da jeste to mozda bolje
u njihovim glavama ali ja znam sta sam platio i zasta mi treba i naravno i posle poziva kokoshi po drugi put da su njene
kolege to vec pre sat vremena namestile .. meni i dalje ne radi :") .. L O L >..

--- 16:45 ...
evo kao neshto mi radi .. kreneme muljam podatke kad ono .. pogledam nema komunikaciej sa bazom ..
hm ... ``There are no databases associated with your account.`` pishe na account-u :) ...
znachi ili je mreo server ili neshot muljaju opet ...


[Ovu poruku je menjao nemesis dana 08.10.2011. u 16:45 GMT+1]

--- 17:47
i dalje ne radi ``Error establishing a database connection`` ... telefon podrske izbacuje :)
lol ...

[Ovu poruku je menjao nemesis dana 08.10.2011. u 17:47 GMT+1]

-- 19:01
i tako i dalje ne radi ... podrska evo sad im radi telefon ... al ono vec neko vreme sam
prvi na listi cekanja :) ..

[Ovu poruku je menjao nemesis dana 08.10.2011. u 19:02 GMT+1]


Ti možda jesi mušterija koja nije zadovoljna, ali...
Toga nigde u svetu nema, samo kod nas... jer kod nas su ljudi navikli,
ako plaćam, onda posedujem!!!

Nema potrebe za takvim tonom i urlanjem na operatere.
Stvar je kulture i razumevanja...
Ako nemaš ništa od navedenog, to je već druga priča.

Mislim da svaki admin / webmaster / whateva` treba da ima backup soluciju.

Npr. u ovakvoj situaciji, baza može da bude izdvojena.
Nemoj mi samo reći da nemaš drugih hosting naloga...

Mislim, da to nije problem nabaviti, čak i free + 1 mysql, kao privremeno rešenje.


Gimnastika u ovom poslu je izuzetna.
Ko je nije koristio, nije admin... :D




[ nemesis @ 11.10.2011. 15:24 ] @
iskreno se ne secam da sam povision glas na kokoshku koja me zvala
ali sam joj stavio do znanja sta mislim ...
ako sam neshto platio onda to treba da mi isporuche ? jel tako ? tako je
a da cekash sat vremena kao prvi na listi cekanje je ili da su digli slushalicu
ili da sa nekim prichaju sat vremena i nemogu mu reshe problem, fail u svakom
sluchaju te podrske
znachi danas su mi emailom potvrdili da su oni greskom me prebacili na VPS ?
pa mozesh misliti koliki retard trebash da budesh ako ti neko kaze NECU VPS da
ga prebacish na VPS ? ... znachi to nije bash mala greska ? jel tako ?
jedan poddomen su zagubili .. kao i njegove podatke :) ajd ... to je valjda
mala greshchica ...
4 dana sam cekao jednu profakturu, i posle 20 poziva telefon im objashio da necu
webmaster nego hocu linux pro neogranichen ... jer kao pravno lice mogu to, po istoj
ceni ... e tek onda sam dobio profakturu .. uplatio i sad planiram zadnji BAJT tog
svog da iskoristim ...
reklamirali su uslugu kao neogranicheno prometa/prostora ... ni na reklami a ni
prilikom slanja profakture koja ima je placena nije navedeno postojanje ogranichenja
e sad ... rekoh im ako postoji ogranichenje da mi to na pravno lice dostave u pisanoj
formi sa pechatom .. :) jer je to onda lazno reklamiranje

``Limiti se odnose hosting prezentacija bez arhiva podataka koje nisu uključene u rad same
prezentacije, ličnih ili poslovnih dokumenata, dokumentacije, uputstava i video materijala za
šta bi Vam u svakom slučaju bilo potrebno naprednije rešenje od shared hostinga``

znachi oni bi josh da mi odrede sta bi ja trebao da stavljam u prezentaciju ?
pa valjda je sve deo prezentacije i ukljucheno je u njen rad .. sta nekog briga sto ja imam
slike/video/audio propratnu bibiloteku od 900GB ? ... sve je to deo prezentacije ...
mozda ja bash imam neku potrebu da drzim u mysql bazi synoptichke podatke za celu zemljaljsku
kuglu pa unazad koliko postoje ? ... mozda imam fetish na takve stvari ... sta neko bre briga
sta ja drzim medj svojim podacima ...
* pod uslovom naravno da nije neshto zabranjeno zakonima republike srbije ili slichno
tipa dechija pornografija, piraterija i slichno ...


[ mast3r @ 12.10.2011. 10:54 ] @
Pero... mnogo filozofirash :D

[ nemesis @ 12.10.2011. 15:27 ] @
posto ja stvarno ne znam o kome se radi sa te strane nick-a
stvarno ni ne znam kad smo postali na ``Pero`` ...
elem danas mi je neko iz oriona poslao neke pdf ... koji opet jako nedefinishu limite ne limitiranog ;")
ima li neko neki dobar sql stress tool ;)?
:)))
[ mast3r @ 12.10.2011. 15:46 ] @
Citat:
nemesisposto ja stvarno ne znam o kome se radi sa te strane nick-a
stvarno ni ne znam kad smo postali na ``Pero`` ...
elem danas mi je neko iz oriona poslao neke pdf ... koji opet jako nedefinishu limite ne limitiranog ;")
ima li neko neki dobar sql stress tool ;)?
:)))


peer :)

mogao si samo da povežeš tačkice... hosting, restart šrafcigerom, tehnicomNET, požar... itd...
[ nemesis @ 13.10.2011. 20:05 ] @
ahahah ...
pa napishi peer ... sta tu master ovo ono ...
bre !
elem.. gde se secam ja tih stvari ... toliko toga se izdeshavalo :)
[ limis @ 19.10.2011. 12:42 ] @
Citat:
mluddn: Pročitao sam u par navrata da je posle ovoga neko dobio upgrade paketa, ili čak free godinu.

Da li su svi dobili nešto, ili bar da li su svi dobili ponudu? Ja lično nisam dobio ništa..


Mi nismo dobili nikakvu ponudu, niti izvinjenje zbog "problema" koji su i koje smo imali. Sva sreća pa mi za par dana ističe hosting kod njih, tako da sam bez nekog dodatnog nerviranja uplatio hosting kod drugog provajdera.

Neka im je sa srećom - mene više neće videti.

[ mp3men @ 22.10.2011. 16:14 ] @
Ova sva halabuka mi liči na jednu mmm.. da kažem sličnu priču nekada davno koja se desila....priču iz zvezdarske šume
[ aaaca @ 26.10.2011. 19:02 ] @
Obavezni 24/7/365 - prevedeno na srpski: 4/5/190 (ako bude uslova i za to)

Ma puca njima qrsluk.
[ nemesis @ 27.10.2011. 11:29 ] @
meni su nudili prelazak na neki vps sa 200gb mesechno :)
lepo im rekoh da mi to ne odgovara nego da produzimo
placen paket ... nisu se javljali dalje ...
cekam ponedeljak pa da krenem opet da im bomabardujem
tiketima ... ;) ...
[ profesorristic @ 31.10.2011. 07:35 ] @
Moj sajt isto tako hostuje kod Oriona. I ja sam imao problem sa njihovim hostingom krajem septembra, a u oktobru sam uputio pismo sa pitanjem: zbog čega moj sajt, nakon što su otklonili kvar, zauzima skoro duplo više prostora nego pre pada servera. Nisu odgovorili, ali su me prebacili na paket koji je veći od "Mikro". Naravno da meni to ne treba. Prešao bih preko toga, ali jutros umesto naslovne stranice sajta vidim:
"Error: Database connection failed. It is possible that the database is overloaded or otherwise not running properly.The site administrator should also check that the database details have been correctly specified in config.php".
Pogledao sam još neke sajtove koji hostuju kod njih, neki su OK a neki su isto tako pali.
[ Grof Alexandar @ 09.11.2011. 10:11 ] @
ORION OPET NERADI, sta sad da im radim, ovo je prevrsilo svaku meru, a sluzba njihova kao i prosli put, cekanje do besvesti
[ Grof Alexandar @ 09.11.2011. 10:29 ] @
Evo ga proradio je, izgleda kod njih dok se nebunis niko nista neradi
[ neca @ 19.05.2012. 10:21 ] @
Da oživim malo ovu temu!
Mrtvi orion ponovo ne radi! Jel ima još neko problem?
[ eksrazor @ 19.05.2012. 10:45 ] @
Odlicna ideja

Informacije koje ja imam (posle 15min cekanja na tel.) je da im je pao mysql server. prolece je, pa je odlucio da je dosta radio.
[ neca @ 19.05.2012. 10:58 ] @
Katastrofa su. U poslednjih par meseci sam imao dosta situacija sa njima i više mi ih je pun...
Ako neko ima preporuku za neki normalan hosting neka šalje na PM ako je probelm zbog reklamiranja. Akcenat je na tome da je firma iz Srbije da mogu da ga platim preko računa.
Može i VPS!
[ eksrazor @ 19.05.2012. 11:16 ] @
mislim da je proradio. bilo je kratko ali slatko :) Backup-uj sajt redovno, svaki hosting ce ti praviti probleme, pogotovo u srbiji.
[ neca @ 19.05.2012. 11:29 ] @
oni ne rade od 8 jutros sigurno (tad sam primetio) Tako da i nije bilo kratko, a kad oni ne rade ja dozivljavam traume :)
ma bekapujem...ali me nervira sto u poslednje vreme, malo malo paimaju neki downtime.
[ milosbeo @ 19.05.2012. 12:57 ] @
Kakvi su to pilicari/amateri!
[ aaaca @ 19.05.2012. 16:32 ] @
Ako odete na moj sajt www.aca.rs videćete da je Eunet jedna od mojih omiljenih firmi. Nikada nisam imao problema s njima.

Ne znam zašto je preporuka problematična. Ako možemo da pljujemo po nekima, zašto neke ne bi hvalili? To se ne može smatrati klasičnom reklamom.

Naravno, zaključuje se da svoj sajt hostujem kod Eunet-a i to je tačan zaključak.
[ flighter_022 @ 19.05.2012. 22:05 ] @
Ako je sajt neprofitni, jos i da razumem, ali ako sajt generise vise od recimo $10 profita mesecno, ne vidim apsolutno ni jedan razlog zasto bi se hostovao kod lokalnih pilitjara. Naravno, nisu svi tako neprofesionalni, ali velika vecina jeste.

Evo, nudim besplatno, za 3 korisnika, hosting. Sredite domen (kod mog hosting provajdera u USA kosta $10 godisnje), a od mene, rekoh besplatno, dobijete odredjen prostor na serveru (recimo 200-500 MB) i jednu MySQL bazu. Posto to dajem besplatno, nemate CPANEL (ili neki ekvivalent) ali imate FTP a za web aplikacije, kazete sta hocete i to iz CPANEL-a mogu da vam ubacim.

Ja svoj hosting ionako placam tako da ja nemam ekstra troskova.

Jedini uslov je da je sajt neprofitni. Ukoliko generise profit na bilo koji nacin, i tu mozemo da se dogovorimo.

Pozdrav.
[ aaaca @ 26.05.2012. 20:13 ] @
Čak i ako je neprofitni sajt u pitanju, 50 evra godišnje i nisu neke velike pare: oko 15 evra domen i 35 evra osnovni hosting.
[ Darklord @ 26.05.2012. 21:17 ] @
Fighteru a mozda ljudima ipak treba privatnost njihovih podataka, kako vidim koristis bluehost pa bi na taj unlimited nalog stavljao ljudima sajtove. Svima je poznata politika opterecenja kod takvih provajdera, hostovanjem vise sajtova mogucnost da ti suspenduju nalog se povecava i mogucnost da se na nekom sajtu nadje botlneck se isto povecava sto na kraju prouzrokuje suspenziju tvog naloga.

Koriscenjem tvog hosting naloga im je uskakanje u jos dublju rupu.

Danijel
[ Strale @ 23.03.2013. 22:47 ] @
Hosting ne radi ni sajt im ne radi. Krsina od firme