[ apolon10 @ 19.02.2004. 02:15 ] @
Da li na win98 moze da se instalira readkey modul za perl, ja perl nemam pojma ali mi trazi da neki *.pl fajl pokrenem sa perlom a on prijavljuje da nema readkey za win32 aplikacije. u pitanju je program za statistiku i nemam pojma sto im je trebalo da se kace sa ovakvim programom, koliko sam procitao pod win2k bi sve to radilo ali mi se ne menja sistem samo zbog toga, za win98 trebaju dodaci ako treba jos nesto pored readkey kazite.
[ apolon10 @ 19.02.2004. 13:52 ] @
Evo i problema pa ako neko hoce nek pomogne

c:\perl\bin>perl d:\games\sierra\halflife\cstrike\psychostats\install.pl
Note:Your system does not have the perl module Term::ReadKey installed.
This installation wizard is ehanaced with Term::RedKey installes. It is recommaned
you install it and then re-run the install wizard. This is Optional and youdo
NOT have to do this in order for the install wizard to finish

Windows detected <Perl v5.8.3>
*FATAL* 2004-02-19 14:27:21 : Error opening config file: install\lang_english.cfg
g: No such file or directory
*FATAL* 2004-02-19 14:27:21 : Error opening config file: install\lang_english.cfg
g: No such file or directory
[ Corey @ 22.08.2004. 10:23 ] @
I ja kada sam hteo da instaliram PsychoStats trazimi TermReadKey.Skinuo sam ga sa interneta i procitao upustvo ali ga nerazumem jer sam nov u Perlu.Evo upustva ako neko zna nek mi pomogne.
"To install, unpack somewhere, type "perl Makefile.PL", and then "make test".
If the compilation and the tests are successful, then change to root and run
"make install"."

[ Free_Sex @ 22.08.2004. 10:38 ] @
Dakle.

Odes na sledeci url i skines fajl sa link download : [url]http://search.cpan.org/~jstowe/TermReadKey-2.21/[/url]

Zatim treba da pronajdes gde ti je perl instaliran uopste. Moze da se desi da su
"stavili" perl zajedno sa svim tim.

Ali generano ti ide ovako.

U c:/perl/ ili nekom pod-direktorijumu imas direktorijum lib. Moze da se desi da imas dva (lib/ i site/lib/).

Sve jedno u koji direktorijum ces da ga instaliras. Napravis unutar tog lib/ jos jedan direktorijum koji ce da se zove Term. Ako ga vec imas super. I Prekopiraj ceo sadrzaj arhive u njega. I trebalo bi da ti radi.

Ako ne radi - pisi otpisano. Sanse da ti sve lepo proradi ako modul treba da se kompajlira (na win98) su veoma male.

Bolje reci meni niti jedan modul nije uspeo da kompajlira, a imam kompajlera koliko hoces - nece ni na jednom (gcc, VC, Borland, Turbo C ..., nmake gccov make, cygwin ...)

Mozda ti ako ti ne uspe ovo obicno kopiranje uspes da nadjes RPM distribuciju tog modula. To ti je vec kompajlirana verzija. Dakle googlas za "Term::ReadKey RPM" ili nesto slicno.
[ Corey @ 22.08.2004. 17:04 ] @
Ali gde treba da upisem ono sto mi trazi.I sta su to kompajleri?
[ VRider @ 22.08.2004. 17:14 ] @
Trazi na activestate.com taj modul. Tu su moduli vec prekompjalirani za windows. Instalacija prema readme, ali najbitnije je da ne trazi nista od kompajlera. Mozes da pogledas i perldoc ppd.
[ Free_Sex @ 22.08.2004. 19:25 ] @
Citat:
perldoc ppd


E majketi ajde reci ti sad gde on to da otkuca (kad ima win98) ?!?

Inace kompajler ti je program koji obicno tekstualni fajl, koji je napisan na nekom programskom jeziku (c, perl, visual basic) prevodi u exe oblik - onaj koji racunar razume ...
[ VRider @ 22.08.2004. 19:30 ] @
E, moj Alex. Otkucace u Command Promptu. Gde bi drugo?
I zasto objasnjavas sta je kompajler?
[ BobMarley @ 23.08.2004. 01:22 ] @
Citat:

Note:Your system does not have the perl module Term::ReadKey installed.
This installation wizard is ehanaced with Term::RedKey installes. It is recommaned
you install it and then re-run the install wizard. This is Optional and youdo
NOT have to do this in order for the install wizard to finish

Windows detected <Perl v5.8.3>
*FATAL* 2004-02-19 14:27:21 : Error opening config file: install\lang_english.cfg
g: No such file or directory
*FATAL* 2004-02-19 14:27:21 : Error opening config file: install\lang_english.cfg
g: No such file or directory


khrm.... cemu komplikacije .. procitajte pozornije tekst .... readkey NE TREBA samo je OPTIONAL da bi instalacija bila ENHACHED na neki nacin.

Problem sa ovim instalom je u tome sto ne moze da nadje one config fajlove ... a predpostavljam da ih ne moze naci jer pokreces install iz perlovog bin direktorija
pa mu je to automatski i working directory za instal.pl a u tome diru neeeema tih fajlova.
probaj otici u dir gdje se nalati taj insta.pl i otamo upisati
"X:\>perl instal.pl"

Kako ono kazu ? Ä‘ast maj tu sent.
[ Free_Sex @ 23.08.2004. 23:53 ] @
Eee u command promptu ?

Pa meni kaze : Bad command or file name.
[ BobMarley @ 24.08.2004. 23:24 ] @
jer nisi podesio perl interpreter dobro .. . cini m ise da u uputstvima negdje ima opisano kako da ubacis perl.exe u enviroment wina da mozes odasvud pokretati, ili povezi .pl ekstenziju sa perl.exe znaci da prepoznaje .pl kao u executable a onda ubisi u samom .pl fajlu prvu liniju
#!C:\perl\bin\perl.exe ili gdje ti je vec.

perl sam odavno stavio na win i mogu ga normalno od bilo kuda pokretati
[ Corey @ 25.08.2004. 10:39 ] @
Ma sve sam vas razumeo.Samo hocu da mi kazete gde da upisem ona sranja??
[ VRider @ 25.08.2004. 16:09 ] @
Pa procitaj pobogu sta smo napisali. Posebno obrati paznju na deo gde se spominje activestate.com.

http://aspn.activestate.com/ASPN/Modules/dist_html?dist_id=9715
Ako te vec toliko mrzi.
[ Corey @ 25.08.2004. 17:32 ] @
Kazu da treba da otkucam to u Promtu ali dobijam greske.
[ VRider @ 25.08.2004. 20:35 ] @
A to su?
[ Corey @ 26.08.2004. 10:31 ] @
Samo me znaim da li treba ja da u promtu navdem lokaciju ka folderu gde se to nalazi ili samo da to ukucam kako mi kaze.
[ OmerBeg @ 18.09.2004. 12:00 ] @
CPAN moduli (a takav je i ovaj modul) se instaliraju uz pomoc perlovog cpan shella

ili activestate ppm-a .

pogledaj i perlmodinstall dokumentaciju za detalje kako sam rucno instalirati perl module !