[ Skeneropulos @ 28.09.2011. 03:47 ] @
Dobio sam poslovnu ponudu ovde u USA trenutno sam na J1 vizi. Kakvu ja vizu treba da imam da bi legalno ostao da radim. Poslodavac je spreman da mi pomogne oko papira pa me interesuje koliko je procedura komplikovana, koja viza i sta mi treba?

U pitanju je ozbiljan posao u naftnoj kompaniji
[ tdjokic @ 28.09.2011. 06:41 ] @
Jesi li gledao mozda ovo http://www.uscis.gov/portal/si...4a3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD meni se cini da ti spadas pod tu kategoriju, ali ja sam tu laik, samo sam ti naveo kao pocetak, a nadajmo se, da ce se javiti i neko nas otuda sa iskustvom o tome, ali trenutno ih je vecina otisla na spavanje dok ja ovo pisem, mozda je budan neko sa Zapadne obale.
[ milanche @ 28.09.2011. 07:56 ] @
Ne znam tvoj slucaj do detalja, a malo sam zardjao i po pitanju poznavanja viza,
bilo bi zgodno da se jave mladji clanovi.

Ono sto ti mogu reci je:

Pravo na rad imas sasvim sigurno sa H1B vizom, L1 vizom (unutar-kompanijski transfer) kao
i sa J1 vizom. Ova poslednja je u moje vreme bila rezevisana za posdiplomce/doktorante kao i
za post-doktorante, medjutim vdim da u zadnje vreme na tu vizu dolaze i studenti na work & travel
programe kao i au pair nannies (cuvanje dece), sto me malo zbunjuje. J1 viza je podrazumevala
odredjen rok za obavezan povratak.

U svakom slucaju, najbolje je da zvrcnes nekog imigracionog advokata, plati jednosatnu konsultaciju,
oni ce ti reci najtacnije kako stvari stoje.