[ srdjan milic @ 28.09.2011. 14:31 ] @
Dobar Dan svima,

Posto sam relativno dugo vremena radio u paketu za design postrojenja, AVEVA PDMS, a usput i pogledao mogucnosti drugih paketa, koji su dostupni na trzistu, kao Bentley paket , primetio sam da postoji resenje koje je ponudio AutoDESK
AutoCAD PLANT 3D
koje ima slicno korisnicko okruzenej kao AutoCAD 2010...

Zanima me postoji li neko u Srbiji, ko je radio u ovome software paketu, ili trenutno radi, ko iam iskustva, kakvi su mu utisci....

Moze li da uporedi sa postojecim resenjima na trzistu...ma, uopste radi li neko u ovome ovde kod nas....:)

Srdjan

[ srdjan milic @ 01.11.2011. 14:37 ] @
Niko, nista, nigde
Imo, nihil, usquam
[ enigma78 @ 01.11.2011. 15:13 ] @
Radim ja nešto, ali samo ograničeno, neke elemente cjevovoda i cjevovode, pošto inače nisam taj smjer za procesnu tehniku, ali radim u petrohemijskoj industriji, pa sam prisiljen poznavati neke stvari i u tom području, mada se trudim da ipak ne odlutam previše izvan proizvodnog mašinstva. Softver je za pohvalu ali ima i drugih rješenja u toj oblasti (Aveva npr.) mada su takvi specijalizirani softveri malo zastupljeni, pogotovo što tu oblast imaš pokrivenu modulima u svakom savremenom CAD-u. Pohvala za Autodesk 3D Plant je što ima standardnu bazu za sve cjevovode i elemenata cijevnih instalacija i opreme, uključujući razne tipove oslonaca i zavješenja, baš ogromna baza standardnih dijelova, pa je sa te strane u prednosti.

Čekao sam da odgovori neko ko je inače završio smjer za procesnu tehniku, termotehniku ili energetiku u mašinstvu, jer su kompetentniji, ali izgleda da oni rade sa nekim drugim programima...


Lijep pozdrav!
[ tibetanac @ 01.11.2011. 16:55 ] @
Ako si kako kažeš relativno dugo radio sa Aveva zašto bi menjao ako si ga savladao.
Mene interesuje koje su modućnosti Aveve pre svega da li može da se koristi za
izradu instalacija grejanja. Znači da se crta cevna mreža ili kotlarnica



POZDRAV!
[ ture27 @ 02.11.2011. 13:42 ] @
http://www.cadmatic.com/
[ MaliBatica @ 05.11.2011. 15:33 ] @
http://iom.invensys.com/AP/Pag...r_ProcessEngSuite_HEXTRAN.aspx
[ srdjan milic @ 24.11.2011. 10:22 ] @
Pozdrav Svima,

@Tibetanac
Menjas firmu, moras da menjas i software....Vrlo jednostavno. Takodje razmisli koliko firmi u Beogradu, ili uopste u Srbiji legalno rade u PDMS paketu, i zele da ga priuste sebi (bdw, ili "pored puta" , PDMS je jedna od najskupljih, ako ne i najskuplji)
PDMS za instalacije grejanja, je preopsiran i vrlo slozen paket. Mislim da je suvisno deljati cackalicu motornom testerom .
Takodje PDMS ima malo losiju saradju sa arh\gra paketima za projektovanje.
U firmi u kojoj radim, termo biro koristi AutoDESD REVIT paket, koji se odlicno slaze sa paketima za modelovaje u arhitekturi\gradjevini, tako da postoji odlicna saradnja izmedju timova, sto je i neophodno za projektovanje instalacija grejanja. Moji drugari ovde kazu da je REVIT nezamenjiv u tom pogledu., i da pred njim je tek lepa buducnost, a posto iza njega stoji jedna od najvecih kuca, mislim da ima veliku sansu da postane i standard.

deo iznad: Ne bih da bude reklama, niti bih da pravim neki flame oko software, posto je meni sve jedno sta se koristi. Samo prenosim iskustva i razmisljanja.

@ture27

Cuo za ovo, gledao prezentacije, i razmisljao na tu temu. Problem je sto bi bilo lepo da moze da se nabavi neki "test" paket, toga, pa da se vide mogucnosti....Ipak kada je potrebno istresti oko 100k jevreja za licence, nije bas tako jednostavno, a onda da ti ne radi ono sto si planirao, kao sto je slucaj sa ovim Plant3D (ne kazem da on kosta 100k jevreja )

@Mali Batica

Druze, bacio pogled na ovo. meni ovo ne lici na modeler (design paket) ovo su neki proracuni za procesnu industriju, mogucnost izrade PFD shema. Ili se varam ?....

Srdjan

P.S mene je u sustini samo zanimalo da li ima ljudi koji pokusavaju da rade neke projekte u ovom Plant3D, radi razmene iskustva, pljuvanja ili hvale ovog software paketa.

[ igorchina @ 25.02.2012. 18:42 ] @
Pitanje: Koja je razlika izmedju AutoDESK Plant Design-a i CADWorx Plant Professional-a tj ono najbitnije: ima li posla sa njima u Srbiji?
Da li neko drzi kurseve iz ovih programa?
Sa PDMS-om posla sigurno nema:( znam to iz prve ruke)