[ alimenta @ 29.09.2011. 08:52 ] @
Hostovali smo sajt kod Winstarta nekoliko meseci bez problema, da bi jednog momenta prezentacija prestala da bude vidljiva. Prvi odgovor sa njihove strane je bio da je njihov elitni server u kvaru i da su "kao zacarani". Na moj zahtev da se prezentacija vrati u stanje kakvo je bilo pre njihovog kvara na serveru, dobijam odgovor da ja to moram sama da vracam. Pitanje glasi: ako ja platim avansno za hosting provajderu, i platim izradu sajta dizajneru, i budem zadovoljna mesecima kako sve radi, pa onda pukne elitni server provajderu i sve se izgubi, u cijoj je nadleznosti da se podaci vrate.
Hvala unapred na odgovoru.
Pozz sa nevidljive prezentacije
www.alimentars
[ Stefan Jocic @ 29.09.2011. 09:43 ] @
Sve zavisi da li provajder pravi bekap podataka (pogledaj uslove korišćenja) i da li iste restore-uje besplatno. Zamoli ih da ti vrate stariji bekap ako ga imaju, ako ne sama si kriva što nisi čuvala svoje podatke. Inače, prezentacija se vidi. Nije problem sa DNS-om.


[email protected] [~]# ping -c4 alimenta.rs
PING alimenta.rs (178.63.104.5) 56(84) bytes of data.
64 bytes from cloud7.vSphere5.winstart.com (178.63.104.5): icmp_seq=1 ttl=56 time=20.7 ms
64 bytes from cloud7.vSphere5.winstart.com (178.63.104.5): icmp_seq=2 ttl=56 time=20.9 ms
64 bytes from cloud7.vSphere5.winstart.com (178.63.104.5): icmp_seq=3 ttl=56 time=20.8 ms
64 bytes from cloud7.vSphere5.winstart.com (178.63.104.5): icmp_seq=4 ttl=56 time=20.8 ms

--- alimenta.rs ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 received, 0% packet loss, time 3001ms
rtt min/avg/max/mdev = 20.768/20.834/20.950/0.160 ms
[email protected] [~]#


[ Darklord @ 29.09.2011. 09:48 ] @
Generalno ako je to njihov "elite" server za poslovne korisnike, trebali bi da imaju neki backup i budu pazljiviji. A ako kojim slucajem posedujes backup, mozes ga vratiti i sam, nije komplikovano.

Btw Stefane ovo sama si kriva je malo glupo.

[Ovu poruku je menjao Darklord dana 29.09.2011. u 11:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Darklord dana 29.09.2011. u 11:05 GMT+1]
[ alimenta @ 29.09.2011. 10:12 ] @
PRENOSIM U ORIGINALU PREPISKU, TJ ODOGOVR NA MOJ UPIT ZASTO SE NE VIDI PREZENTACIJA


ODGOVOR:

Jedan harddisk se pokvario, više informacija:
http://winstart.co.rs/
Kliknite na
podrška / obaveštenja


Radim ovaj posao od 1998 kao da me neko zacarao,

srv8 je moj elitni server...
Ima SSD hard drive sa operativnim sistemo.
I SATA drive sa sajtovima.

SATA drive se pokvario. Operativni sistem na SSD je radio.
U petak je automatski napravljen backup ali je SATA bio pokvaren!
Sto znaci da su ispravni backupovi od predhodne nedelje prepisani sa neispravnim
backupom.

Email nalozi su ostali ali su emailovi nestali!
Databaze su ostale ali su stranice nestale!


Srdačno,
Pera Tut


Ne znam kako je prezentacija vidljiva, meni na pokusaj da pristupim istoj javlja
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
[ Darklord @ 29.09.2011. 10:18 ] @
Pera je stvarno cudak. A i Pera nije izgleda cuo za software raid ( ako nema hardware ), druga stvar sta ce mu os na ssd disk, potpuno bacanje para za nista. Bolje da je radio mirroring.

Po njegovom pisanju vidi se da je skroz neozbiljan. I da ga treba zaobici u punom luku ukoliko se ne uozbilji.

Reci korisniku kao da ga je neko zacarao je glupo. Trebao je bolje projektovati sistem. Ovako je ljudima izgubio podatke.

Izgleda je Pera promasio profesiju jos te 98
[ Stefan Jocic @ 29.09.2011. 10:34 ] @
Citat:
Btw Stefane ovo sama si kriva je malo glupo.

Ne, nije. Opreznosti nikad dosta. Pogotovu ako se radi o poslovnom sajtu.
[ madamov @ 29.09.2011. 16:29 ] @
Upravo tako, osloniti se samo na provajderov bekap je ... , pa, moram tako reći, glupo.
[ Darklord @ 29.09.2011. 18:20 ] @
Onaj ko pruza uslugu web hostinga , bi trebao da uradi backup barem jednom mesecno, ako to ne moze onda u 2 ili 3 meseca iskljucivo zbog ovakve situacije, korisnik radi backup ukoliko su mu kriticni podaci i podaci stari 10 - 15 dana mu nista ne znace. Pruzaocu usluge ne moze da crkne disk i da on nema ama bas nikakav backup.

Onaj podatak kako je "dobar" backup pregazen "losim" je verovatno samo glupost. WinStart izgleda nikad ni nije radio backup.
[ alimenta @ 29.09.2011. 19:14 ] @
Nisam sigurna da sam blize resenju. Ja sajtu i dalje ne mogu da pristupim, niti da bilo sta na njemu radim,i to traje vise od mesec i po dana. Bez obzira na to ko bi trebao da radi back up, moj upit se odnosio na pitanje da li provajder moze da se apsolutno ogradi od toga sto ja nemam pristup prezentaciji, a definitivno nije moja greska zbog kvara na njegovom serveru. U pitanju je ipak gubitak podataka a ne tehnicka neispravnost.
Da ne kazem da se na istom mestu nalazila jos jedna prezentacija (exponent.rs).......

[ Stefan Jocic @ 29.09.2011. 20:10 ] @
Svi provajderi imaju dobro sastavljene uslove korišćenja i pravilnike i verujem da su se vrlo dobro ogradili od ovakvih slučajeva. Pogledaj na njihovom sajtu TOS pa ćeš videti šta ti je raditi. Možda isti prilikom narudžbine nisi pročitala, što većina i ne radi, ali samom kupovinom se predpostavlja da se slažeš sa uslovima koji su navedeni na sajtu. Generalno - slaba vajda. I da pristanu na neki ustupak to će možda samo biti 1yr free hosting.
[ DusanSukovic @ 30.09.2011. 09:06 ] @
Citat:
Darklord: Pera je stvarno cudak. A i Pera nije izgleda cuo za software raid ( ako nema hardware ), druga stvar sta ce mu os na ssd disk, potpuno bacanje para za nista. Bolje da je radio mirroring.

Po njegovom pisanju vidi se da je skroz neozbiljan. I da ga treba zaobici u punom luku ukoliko se ne uozbilji.

Reci korisniku kao da ga je neko zacarao je glupo. Trebao je bolje projektovati sistem. Ovako je ljudima izgubio podatke.

Izgleda je Pera promasio profesiju jos te 98



Objasni mi ako mozes zasto je losa stvar OS na SSD?

Hvala.

[ Darklord @ 30.09.2011. 09:09 ] @
Da li to "ubrzava" performanse servera?

SSD ce ti koristiti ako koristis mysql baze na njoj pa da se brze cita i pise u tabele. On je ocigledno samo drzao OS na njemu ? Ili je korisno da apache moze brzo da upisuje logove or what?

User fajlovi nisu bili na njemu, kao ni email adrese, ni baze.

So ?
[ Predrag Supurovic @ 30.09.2011. 09:28 ] @
alimenta, pogledaj ugovor koji imas sa provajderom, ako se on obaveyao da pravi reyervne kopije sadržaja onda je on kriv. Ako je u ugovoru izričito navedeno da je bekap tvoja stvar, onda si ti kriva.

Sudeci po korespondenciji, provajder ocigledno radi bekap i verovatno je time ugovorno obavezan.

Inace, vrlo je dobra praksa da bez obzira na provajdera uvek imas sopstveni bekap sajta. Mali je milion razloga za to a ova situacija je samo jedan od njih.

U svakom slucaju, ovaj tvoj provajer ostavlja utisak da je neki zesci amater, pilićar koji je milsio da može da lepo zaradi ne radeći ništa a ti si nasela na njegovu dobru priču.
[ 0x8000 @ 09.01.2012. 14:24 ] @
Samo bih dodao da Winstart treba definitivno zaobići jer Pera prilično neprofesionalno i neodgovorno radi svoj posao. Sajt koji hostujem kod njega radi sa prekidima već više od mesec dana, a u poslednjih 10 dana ne mogu ni da pristupim svom sajtu.
Nakon što sam od njega dobio autorizacioni kod kako bih izvršio transfer domena, on mi je zatvorio nalog sa objašnjenjem da ne bih dobijao više fakture, iako mi još uvek nije istekao hosting za mesec za koji sam platio. Sada ne mogu da se prijavim na svoj nalog kako bih uklonio zaštitu za nedozvoljeni transfer domena, kako bi novi registar uspešno završio transfer, ne mogu pomoću kvitica sa mog naloga da mu ostavim poruku, skype je ugasio zbog upozorenja o sumnjivim IP adresama, a na mejl ne odgovara.
Uostalom posetite winstart.co.rs i pogledajte neka od saopštenja o statusu hostinga pa će vam biti jasno o kakvoj se hosting usluzi radi.
[ mulaz @ 09.01.2012. 14:42 ] @
Citat:
Ukidanje neograncenih hostinga! 2012-01-06


Analizirao sam procese koje su se dešavale na serverima. Naime u ponudi sam imao neogranićene hosting pakete. Kada krene backup on pravi to na SSD disk. Disk se napuni skroz. Prvi simtom je da se ne moze logovati i mailovi ne rade. Posle MySQL prestane raditi, i na kraju se SSD pregreje i pokvari. Zato sam primoran da ogranicim sve hosting pakete kako ne bi došlo da pada još servera! Ogranicenje je za prostor, protok ostaje neogranićen.


lol :D