[ darthskywalker @ 29.09.2011. 23:27 ] @
Pozdrav,
imam neki tekst u <p> tagu i ispod tog teksta zelio bih da ubacim button (npr. Read More), ali zelio bih da bude sa desne strane. Zna li neko dobar nacin kako to rijesiti a da ne idem preko margina, paddinga i da unosim piksele, nego da to bude automatski? Ja sam rijesio to na nacin da ubacim ispod teksta div i u njega button a na taj div stavim text-align: right. Pa eto reko da upitam da li postoji bolji nacin od ovoga nego da svaki put ubacujem div tag. Hvala
[ raaddd @ 30.09.2011. 09:39 ] @
button {
float: right;
}
[ darthskywalker @ 04.10.2011. 00:20 ] @
Hvala na pomoci :) interesuje me jos jedna stvar, kako da npr. samo taj button zalijepim na dno. Imam 3 diva jedan do drugog i u svakom tri proizvoda i koja linija teksta ispod koje se nalazi img button za detalje. Zelio bih da ti svi buttoni budu u istoj liniji, tj. zalijepljeni za dno diva. Kako to rijesiti? Probao sam kombinovat nesto sa display: table-cell i vertical align ali nije uspjelo.
[ raaddd @ 04.10.2011. 01:01 ] @
Ako ti je sasdržaj ta tri div-a statičan (ne menja se i slična je količina teksta u njima, npr. dva-tri reda), najlakše je da div-ovima zadaš fiksnu visinu i pozicioniraš ih relativno. Na taj način oni postaju kontekst za dugmiće koje pozicioniraš apsolutno i daš im bottom:0. Ovako postavljeni button-i će se nalaziti uvek na dnu div-a i neće zavisiti od prethodnog sadržaja (slika, tekst).

U ovom slučaju float:right ti neće raditi posao jer je dugme sad apsolutno pozicionirano - pomeraj ga sa left ili right. Zavisi kakav je dizajn i šta nameravaš... Pozdrav.
[ darthskywalker @ 04.10.2011. 12:10 ] @
Odlicno, radi, hvala puno :)