[ wsad @ 30.09.2011. 21:28 ] @
Problem je sledeci: Kako dodati fajl postojecoj zip arhivi (pri cemu ce se zadrzati vec postavljeni password), i da li je to moguce? Probao sam prostim prevlacenjem "drag&drop" fajla na name.zip fajl, ali nijesam uspio..
[ gilopile @ 01.10.2011. 11:14 ] @
Nije moguce dodavati fajl ukoliko ahriva nije otvorena, odnosno unet pass.
[ calexx @ 01.10.2011. 16:25 ] @
Koliko vidim, zip arhive ladno prihvataju d&d dodavanje fajlova a da pri tom ti novi fajlovi ostanu bez lozinke. Rar arhive ne prihvataju, mora da se otvore u arhiveru pa onda dodaju novi fajlovi (može i d&d) ali mora i da se upiše pass.

Šta je problem, uopšte ne radi d&d ili ne odradi kako bi trebalo?
[ wsad @ 01.10.2011. 17:32 ] @
Evo sad vidim da ukoliko je u pitanju .zip arhiva d&d radi, pri cemu dodati fajl ne zadrzava postojeci password .zip arhive, ali isto tako nakon odradjenog d&d otvara se novi prozor gdje se moze chekirati opcija "encrypt added files" i postaviti novi password za taj fajl, tako da u istoj .zip arhivi mogu postojati vise fajlova sa razlicitim passwordima.

Kada je u pitanju .rar arhiva, kod mene d&d ne radi, vec dobijam sledecu greshku

[ calexx @ 01.10.2011. 17:59 ] @
Greška pokazuje da uopšte i nisi naveo ime arhive u koju bi dodao nešto. Odakle radiš d&d? Nisam siguran da sam Windows podržava rad sa rar arhivama, moguće da automatski obriše ime arhive jer mu je rar nepoznat tip. Najlakši način je da otvoriš arhivu u winraru ili 7-zipu i onda prevučeš fajl u taj prozor.
[ wsad @ 01.10.2011. 19:13 ] @
Jednostavno file koji se nalazi na desktopu prevucem na rar arhivu koja je takodje na desktopu. Kada otvorim rar arhivu winzip-om i onda odradim d&d fajla u taj prozor, otvori se prozor encrypt (iako rar nije bio zasticen passwordom) gdje trazi da unesem i ponovim password koji se nastoji od najmanje 8 karaktera, i nakon sto to uradim javi se sl. greska



Kao sto kazes, vjerovatno windows ne podrzava rad sa rar arhivama... Uostalom nije ni mnogo bitno, mene je samo interesovalo da li mogu dodavati fajlove zip ili rar arhivi tako sto odradim d&d pri cemu ce i ti fajlovi biti automatski zasticeni passwordom koji vec postoji za zip, odnosno rar arhivu.. Ali izgleda da to nije moguce, vec svaki put moram ponovu kucati pass (govorim za zip) koji se moze razlikovati od prvobitnog passworda.