[ nadavesela @ 03.10.2011. 10:20 ] @
Zelela bih za unos i prikaz vakav TextBox,
cija je duzina na primer 10, i koji je podeljen na 10 kvadratica, a zavisno od vrednosti podatka, popunjeni su kvadratici s desna na levo.
Ima li neko ideju ili znanje? Hvala
[ deerbeer @ 03.10.2011. 10:30 ] @
Napravi user -controlu koja sadrzi 10 obicnih textbox-ova (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa302342.aspx)
u kojoj ces da handlujes sve evente focusa key-down key-up itd ..
ili dosta teza varijanta da nasledis textbox pa da krenes sa nekim overajdom ...
[ Dusan Kondic @ 03.10.2011. 10:34 ] @
Na brzinu mi pada na pamet da bi mogla da se napravi UserControl-a sa Property-jem "Value" i deset TextBox-ova koje bi mogli bind-ovati za pojedinačne karaktere te vrednosti preko npr. deset private string-ova čije vrednosti bi popunjavali ValueChanged metodom.
Pozdrav.
[ nadavesela @ 04.10.2011. 08:42 ] @
Nemam zelju da bas sad neku kontrolu kreiram a posto XAML trazi angazman i dizajnera, odlucila sam se za varijantu sa TextBox.Background i ImageBrush

<TextBox HorizontalAlignment="Left" Margin="30,573,0,0" Name="textBox2" VerticalAlignment="Top" Width="143" MaxLength="10" FontSize="14" Text="NADA VESELA" FlowDirection="RightToLeft" IsUndoEnabled="False" AutoWordSelection="True" Height="25" BorderBrush="Black" BorderThickness="2">

<TextBox.Background>
<ImageBrush ImageSource="/WpfTextBox;component/Images/kvadrat1.bmp" Stretch="Fill" TileMode="Tile" Viewport="0,0,14,25" ViewportUnits="Absolute" />
</TextBox.Background>
</TextBox>

Image kvadrat1.bmp, treba da je podesen prema velicini izabranog fonta, a zavisno koliko zelim kvadratica u TextBoxu, kad imam kao sliku mogu i duzinu TextBoxa da podesim.

[ Shadowed @ 04.10.2011. 08:50 ] @
To ce ti raditi samo sa fixed width fontovima. Inace, bolje koristi linije iz wpf-a za background nego bitmap.
[ nadavesela @ 04.10.2011. 09:49 ] @
Slazem se za <LinearGradientBrush>, za probu mi je bilo brze sa ImageBrush, a htela sam da znam dali je dobra solucija sa Background Property, a isvaki kvadratic mogu razlicito da obojim :)