[ anakin14 @ 03.10.2011. 13:19 ] @
Potrebno mi je da uzmem mapu sveta u ogromnoj rezoluciji i napravim da se svaka drzava highlightuje odredjenom bojom kada se predje preko nje a kada se klikne da se ta drzava uveca preko mape i izlaze neki parametri. Da li je flash najbolji za ovo ili je bolja neka druga tehnika, ne znam silverlight?

Moze li mi neko dati smernice a ja cu sam provaljivati kako da ovo uradim pomocu mape.
Da li mi je nepohodan vektor ili mogu obradjivati i rastersku mapu?
Da li pomocu nekog programa (ovo nema veze sa flashom ali da ne otvaram temu) 2d mapu iz pticje perspektive mogu prebaciti u izometrisku perspektivu?
Kojom tehnikom da odvajam drzave? Da pravim button od svake?
Kako da klikom uvecam bas tu drzavu - taj shape?

Izvinjavam se na velikoj kolicini pitanja ali stvarno sam nov u flashu a ovo mi mnogo treba!
Hvala i pozdrav!
[ madcama @ 03.10.2011. 13:45 ] @
Koliko znam flash je vektorski program pa zato mislim da bi najbolje bilo da koristis vektore.
Posto pretpostavljam da si se vec istrosio kupovinom Adobe flasha preporucujem ti onda Inkskape - besplatni vektorski alat za rad sa vektorima, a u njemu mozes da uradis kompletnu pripremu za tvoj projekat.
I ja bih koristio dugmad, ali sacekaj i misljenje nekog iskusnijeg od mene.
[ anakin14 @ 04.10.2011. 13:04 ] @
besplatnu vektorsku mapu sveta koja mi odgovara sam vec nasao, tako da mi nije potrebna izrada vektora vec manipulacija istim. Imam Corel, al kolko vidim flash ne podrzava .cdr by the way.

eee sad...

Kada idem na insert new symbor pa button, flash trazi da crtam dugme, da li nekako mogu da kliknem da deo mape posto je u vektoru svaka drzava razdvojena i odredim da mi bute dugme?
Kako da napravim kada za dugme biram framove, da mi highlightuje celu drzavu i da podeblja granice ako imam odvojenu drzavu u vektoru?
Pretpostavjlam da cu uvecanje preko free transform da uradim?

Ovo je za sad, hvala puno!
[ deerbeer @ 04.10.2011. 13:22 ] @
Citat:

Kada idem na insert new symbor pa button, flash trazi da crtam dugme, da li nekako mogu da kliknem da deo mape posto je u vektoru svaka drzava razdvojena i odredim da mi bute dugme?

Koliko se secam mozes da napravis proizvoljnu konturu da je oznacis i da onda konvertujes u simbol. Right click -> Convert To Symbol.
Onda zakacis mouse/key -evente na taj novi simbol koji ces da hendlujes .
[ anakin14 @ 05.10.2011. 14:56 ] @
To sam resio, e sad jedno pitanje, posto drzava ima mnogo, da li postoji nacin da nekako odjednom sve drzave koje su inace odvojene u vektoru konvertujem u dugme sa istim akcijama? ili cu nazalost morati sve rucno?

I jos jedno pitanje, kojom opcijom neku drzavu da podelim na dva dela da mi ostanu dve celine kao sto su sada celine drzave?

to je za sada.
Hvala vam na vremenu i pozdrav!