[ kisobran007 @ 03.10.2011. 14:47 ] @
Pozdrav ljudi, ovo mi je prvi post ovdje i nadam se da sam na dobrom mjestu.
Naime, imam neku web stranicu koju sam napravio otprilike prije 2 godine i doslo je vrijeme za naplatu. Taman sada se pruzila prilika preko paypal-a iako ga mnogi ne koriste ali mislim da ce biti dovoljno za sada. Sto se tice bankiranja i tih sistema, glup sam, eto toliko. Sve sto znam je otic na bankomat i podignuti novac. Dobio sam dakle, ovu Visa Electron karticu i fercera kad je u pitanju online kupovanje. Sada me zanima kako da je osposobim preko paypala da mogu naplacivati. Registrovao sam se na paypal i kupovao sam preko njega, domene, hostinge, servere i sl. Osposobio sam i na stranici to naplacivanje i povezao sa paypalom. Jedino sto mi je prostalo je osposobiti karticu da mi na nju moze lijegati novac. Pokusao sam ovo sam uraditi ali mi trazi neki "paypal token" ili nesto slicno, kada su mi skinuli 1.95$ sa racuna. Zna li neko gdje pronaci taj "paypal token" ili sta vec. Je li to negdje u banci mogu dobiti ili sta vec??? Do koliko se moze primiti novca mjesecno, koliko transakcija maksimalno i ta ogranicenja me zanimaju? Ako neko ima iskustva sa slicnim i ako mu nije problem da mi to ovdje detaljno pojasni bio bih zahvalan do kraja zivota. I na kraju takodje me zanimaju SMS gateway-i, koji je najbolji i da li se uopste isplati ih koristiti?
Hvala unaprijed
[ Googladzija @ 03.10.2011. 23:12 ] @
Citat:
kisobran007:
Registrovao sam se na paypal i kupovao sam preko njega, domene, hostinge, servere i sl. Osposobio sam i na stranici to naplacivanje i povezao sa paypalom. Jedino sto mi je prostalo je osposobiti karticu da mi na nju moze lijegati novac. Pokusao sam ovo sam uraditi ali mi trazi neki "paypal token" ili nesto slicno, kada su mi skinuli 1.95$ sa racuna. Zna li neko gdje pronaci taj "paypal token" ili sta vec.

pretpostavljam da nemas e-banking, jer bi tu informaciju lako ocitao na stanju racuna. ako dobijas mjesecne izvode i tamo si to mogao naci. ako nemas nista od toga onda potrazi u banci na salteru, odnosno trazi da ti napisu pune podatke o obavljenoj transkaciji (u vezi onih skinutih 1.95$). a na paypal sajtu imas upute koji dio koda se treba ukucati. iako mi nije jasno kako si uopste mogao verifikovati paypal account bez toga...
[ kisobran007 @ 04.10.2011. 08:55 ] @
Citat:
Googladzija: pretpostavljam da nemas e-banking, jer bi tu informaciju lako ocitao na stanju racuna. ako dobijas mjesecne izvode i tamo si to mogao naci. ako nemas nista od toga onda potrazi u banci na salteru, odnosno trazi da ti napisu pune podatke o obavljenoj transkaciji (u vezi onih skinutih 1.95$). a na paypal sajtu imas upute koji dio koda se treba ukucati. iako mi nije jasno kako si uopste mogao verifikovati paypal account bez toga...


Hvala Vam na odgovoru, ocigledno da sam fulao kategoriju jer nema dosta odgovora ali jbg ima dosta slicnih. To ok, znaci kako sam ja skontao to doci ce mi u opisu taj kod ali me zanima sad koliko mogu ja mjesecno primiti novca i koliko transakcija obaviti, pretrazio sam i preko trazilica i u help centru paypala ali nisam mogao naci pa eto ako moze neko da mi kaze da li uopste imaju ta ogranicenja?? Sto se tice verifikovanja accounta kad sam ja registrovao se na paypal tada je samo trebalo verifikovati e-mail i unijeti brojeve kartice i to je to, odmah sam mogao kupovati ali me sada zanima prodaja.
Pozz,