[ mojeKorIme @ 04.10.2011. 14:25 ] @
Pozz .. napravio sam desktop aplikaciju u delphiju koja super radi na serveru 5.1.
instalirao sam server 5.5. i javlja mi sada gresku bad handshake zna li neko kako ovo rijesiti..

googlao sam ali bezuspjesno..

hvala unaprijed
[ bogdan.kecman @ 04.10.2011. 14:49 ] @
kako se konektujes iz delfija na mysql? koristis odbc ili neki native mysql konektor? treba ti najnovija verzija konektora samo vidi koji koristis pa da ti kazem gde da nadjes upgrade
[ mojeKorIme @ 05.10.2011. 07:19 ] @
hvala ti Bogdane na odgovoru...
mydac 5.20.0.13 for delphi 7
vcl komponenta (ako ti to sta znaci)..


pozdrav
[ bogdan.kecman @ 05.10.2011. 08:47 ] @
devart nam je klijent, mydac radi sa svim verzijama mysql-a ali ces morati da upgradeujes tu komponentu, 5.20 je ako se ja dobro secam negde s'pocetka 2008 a mysql 5.5 tada nije postojao. Sada je aktuelna verzija mydac-a 7.1 ili 7.01 ne secam se tacno ..
[ mojeKorIme @ 05.10.2011. 10:37 ] @
hvala ..nekad je bezbolnije instalirati stariju verziju mysql-a :) i jos jedan primjer
da se ne trebaju koristiti third party components :)

pozz
[ bogdan.kecman @ 05.10.2011. 10:49 ] @
nemas ti problem sto koristis 3rd party komponentu nego sto koristis komercijalnu komponentu koju nisi platio a novu verziju jos niko nije izlecio ... to su dve vrlo razlicite stvari ... mydac kosta dovoljno malo da ti se vrlo isplati da ga kupis za "prvi posao" koji uradis sa njim ... ja sam licno kupio 15tak licenci, to lepo stavis u cenu klijentu - kazes "da bi aplikacija mogla da se uradi u ovom roku i za ove pare morate da kupite i licencu za mydac koja kosta ovoliko, platite je ovde i prosledite mi informacije" .. onda lepo imas licenciran mydac, klijent dobije svoj app regularno ti naplatis svoj posao on plati mydac i mirna bosna .. umesto da ti juris izlecen lib koji ce mozda da radi a mozda ne, da klijent "misli" da je nesto platio a ne da koristi polu ukraden app etc etc .. mydac standard kosta ispod 150$ ... nije neko dranje ... ako je klijentu to skupo uvek imas libmysqlclient koji mozes da cimas direkt iz delfija (ima nekih wrapera na netu) ali mu onda svejedno uzmes 100-200$ vise posto je tako rad sporiji pa ti treba par dana duze da zavrsis app ...

klijenti u srbiji moraju da shvate da nema vise bilo koji sw za 10E .. dokle god im se budu nudila polu resenja sa zakrpama i lekovima nece shvatiti .. rad mora da se postuje, prvo svoj a onda i tudji, kada za 15 godina budes imao problema sa rukama, ledjima, vratom, ocima .. pitacu te dal ti se isplatilo sto si radio "sajtove za 10e" (ne shvatiti ove sajtove bukvalno)
[ mojeKorIme @ 05.10.2011. 12:53 ] @
kad ovako lijepo napises ne mogu da se ne slozim sa tobom ;)
svaka cast!
[ bogdan.kecman @ 05.10.2011. 13:03 ] @
ja napisah samo "klijenti u srbiji", obicno pisem "jugi" posto tu mislim i na bracu hrvate, bracu bosance (i ove i one), bracu montenigerse i bracu iz bivse sfrj republike makedonije ... rodjaci iz slovenije su odavno naucili da naplacuju svoj rad tako da njima ne treba tupiti o tome...

a ono sa ledjima shvatite ozbiljno .. godine prodju mnoooogo brzo .. ja gledam moje kolege 35-45 godina, 99% nas ima probleme sa donjim delom ledja, sa vratom i sa ocima a preko 50% ima probleme i sa zgobovima na rukama (trose se od kucanja i to mnogo, mis isto ne pomaze ..) .. kad pogledas sa 35 u nazad i vidis kako si napravio hiljade aplikacija a u dzepu imas par jevrica i na stolu komp koji vec ne vredi ni pola koliko si ga platio a zivis kao podstanar (ili jos gore, kod mame i tate) i cekas zeninu platu da zamenis tastaturu na kojoj se koci enter a od "sledeceg posla" ces da zamenis grejac na bojleru, do tada neka malo pecka nije strasno ... nedo bog nikome (u kog god boga da ko veruje, ja ni u jednog al ..) ali na zalost gledam mnogo mojih drugara koji su sada sa 35+ godina u bas toj situaciji ..

nemoj me pogresno shvatiti, ja nisam "gadljiv na lekove" .. koristim i ja tu i tamo po neki kreknut app ... i ove sve koje sam kupio sam prvo koristio kreknute pa sam odlucio da ih kupim (kada su poceli da donose pare), ali ako nekome nesto prodajes, ne mozes sebi da dozvolis da prodajes kreknut lib, prosto, ako ti prodajes nesto i ne cenis rad ulozen u to sto je neko napravio (npr taj lib) onda automatski ne mozes da ocekujes od onoga kome si prodao da ceni rad koji si ti ulozio u tu aplikaciju ... on ce da ocekuje da je dobije za 10 jevrica ... elem, smorio sam puza, sto bi reko moj brat, odo radit ..