[ GMarco24 @ 05.10.2011. 01:19 ] @
Ovo ako nije bilo 300 puta do sad u razlicitim varijantama, ali nijedan koristan odgovor nisam nasao. Kupio sam domen krajem avgusta i podigao sajt. Tek kasnije sam saznao da je domen vec postojao. Sada je 5.okt, sto znaci da je proslo oko 40-tak dana od podizanja sajta, a Google izgleda da nije posetio moj sajt. Je l' to moguce? Kada kucam site:mojsajt.com izlaze 4 strane koje nisu moje, vec su stranice starog sajta. Prijavio sam svoj URL na Google-u, poslao sitemap. Cak postoje i par spoljnih linkova do njega. Hoce li to da bude dovoljno ili ja treba jos nesto da uradim?
[ plus_minus @ 05.10.2011. 02:22 ] @
Add/remove owners?

Jesi li skoknuo do tog dela na Google webmaster tools ?
Kada postaviš site, pored verfikacije i sitemape, trebaš i to da uradiš.

[ GMarco24 @ 05.10.2011. 02:36 ] @
Da, sada sam jedini registrovani owner. Nisam napomenuo, ja sam sajt prijavio danas, jer i nisam znao kako sve funkcionise. Dakle, od danas pa 25 dana najvise ako sam dobro shvatio do posete robota i konacnog rangiranja?
[ plus_minus @ 05.10.2011. 03:22 ] @
Onda samo malo strpljenja i biće sve u redu. Ne mora čak ni 25 dana da prođe.
[ GMarco24 @ 05.10.2011. 19:47 ] @
Da ,evo vec su neke stranice indeksirane. Jos nesto, ovaj Webmaster tools za sve informacije u vezi sajta prikazuje "no data available" ispod imena mog sajta. Je l tu potrebno vreme ili ja treba nesto da uradim, posto nigde ne vidim da ista mogu da ucinim, sem sto sam poslao sitemap i kada kliknem na "why not?" pored "no data availabe" dobijam objasnjenja sta je sta i cemu sluzi, kao da su zaboravili da sam kliknuo na "why not" a ne na "what's this"
[ plus_minus @ 06.10.2011. 00:33 ] @
I tu je potrebno malo vremena. Nisu ni 2 dana prošla. Samo polako, krenuće da se ređaju nformacije o tvom sajtu, tu gde treba. Što se tiče njivovog objašnjejna, verovatno ima razloga zašto je toliko debilno, a jeste.
[ Danilo Cvjeticanin @ 06.10.2011. 08:15 ] @
+ Google radi update... strpi se jos danas ...
[ GMarco24 @ 06.10.2011. 12:26 ] @
Nije meni zurba, nego ne znam da li ja treba nesto da radim, pa zato pitam. Neko rece da google vise ne prijavljuje sajtove preko url-a, a i ovaj sajt je bio aktivan, pa sam ocekivao da ce sami da ga posete, a ipak je trebalo da prijavim i uradim jos stosta. Zato i pitam treba li ja nesto da radim. Ali ok, sad bi trebalo da sam uradio sve sta treba i vreme je potrebno.
Hvala svima na pomoci
[ Ljubiša Begović @ 06.10.2011. 13:36 ] @
Google će tvoj sajt posetiti sigurno, bio on ranije aktivan ili bio totalno nov. Dakle, čak i ako ništa ne preduzimaš, google će posetiti sajt i indeksirati (pre ili kasnije, a od više faktora zavisi hoće li biti pre ili kasnije, osim ako je nekad bio banovan).
Ako se pitaš da li nešto treba da radiš - pa treba stalno da radiš na tome, to je proces bez kraja.