[ MTodorovic @ 05.10.2011. 08:54 ] @
Google je izvrsio redirekciju sa google.com na google.rs za surfere iz Srbije, pa to bi trebalo da se odrazi i na povecanje saobracaja na srpskim sajtovima. Ovaj rast bi trebalo da potice od srpskih surfera koji su sa google.com zavrsavali po sajtovima u regionu, tj. Hrvatskoj, Bosni i td ...

Pitanje za vlasnike sajtova, da li ste primetili rast saobracaja na kljucnim recima na kojima ste bili dobro pozicionirani na google.rs?
[ darkol @ 06.10.2011. 08:00 ] @
Ja nisam! Kod mene je sve isto!
[ Danilo Cvjeticanin @ 06.10.2011. 08:14 ] @
Kod mene takodje sve isto.
[ agvozden @ 06.10.2011. 09:05 ] @
To je ono čemu sam se nadao - uvek sam svoje sajtove forsirao prema google.rs.

I da, bolje će biti rangirani sajtovi na ćirilici ;)
[ Miloš Spasić @ 20.10.2011. 23:04 ] @
Primetio sam rast posete sa Google-a, samo mi nije bilo jasno šta se događa. Mislio sam da su opet menjali search algoritam.

Super je to što su uradili, Google.com treba da koriste ljudi koji traze nesto na Engleskom, a svi ostali treba da koriste regionalne Google pretraživače. To će umnogome da olakša posao nama u web industriji. Jer do sada se moralo voditi računa o pozciji sajta na Google.com i na Google.rs, sada je to svedeno samo na jedan pravi domen.

U najvećoj dobiti su surferi, jer će sada dobijati mnogo relavatnije razultate pretrage za ključne reči na Srpskom.