[ Mihail Miklaševskij @ 07.12.2001. 15:15 ] @
Danas sam video kjnigu u knjizari debelu ko biblija i nosi naziv "UNIX do kraja". Cena joj je tricavih 1900 dinara. Jel zna neko nesto opsirnije o toj kjizi pre nego sto puknem pare na knjigu umesto na pivce.
[ Gojko Vujovic @ 07.12.2001. 15:33 ] @
Evo ti online verzija engleskih izdanja tih knjiga (postoje dve verzije UNIX Unleashed knjige), pa vidi da li ti nešto od toga odgovara:

UNIX Unleashed, Internet Edition
UNIX Unleashed, System Administrator's Edition
[ Jovan Marjanovic @ 07.12.2001. 16:03 ] @
Jes da ovo nema veze sa BSD sistemima, ali ove dve navedene knjige bas i nisu literatura koju bih preporucio nekome ko hoce ozbiljno da se bavi UNIX-om. Dok je druga knjiga jos i nesto upotrebljiva, prva je potpuno beskorisna. Bavi se zastarelim tehnologijama, Fokusiraju na verzije operativhin sistema koje vise nisu podrzane od izdavaca ...
Pogleda sam samo HP-UX deo, i cim vidim da neko pominje VUE kao default desktop sve mi je jasno. Mi vec 4 godine ne supportamo VUE, i samo stari hakeri (kao par mojih kolega) koriste VUE na starim 9.x sistemima.
Isto take se pominju MWM i TWM kao window manageri. Sumnjam da iko pri zdravoj pameti koristi te dinosauruse :)

To bi bilo mojih 5 cents.
[ Ivan Tanasic @ 08.12.2001. 10:42 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Evo ti online verzija engleskih izdanja tih knjiga (postoje dve verzije UNIX Unleashed knjige), pa vidi da li ti nešto od toga odgovara:

UNIX Unleashed, Internet Edition
UNIX Unleashed, System Administrator's Edition


hmmmm, mislim da si nesto pobrkao.

Unix Unleashd je kod nas prevedena kao unix punom snagom! i kod nas ne postoje internet edition, admins edition i on treca, vrc je to spakovano u 2 knjige.

Unix do kraja je cinimi se ona zelena ogromna knjiga, tvrdo ukoricena koje nema po knjizarama (ne znam de si je nasao ) i kosta oko 3000 dinara.
[ rastaman @ 09.12.2001. 00:24 ] @
pa ovako...mi smo skoro uzeli Unix do kraja za Administratore...cisto da vidimo sta ima posto mozemo uzimati knjige iz biblioteke free. i sta da ti kazem...vecina kao i drugih knjiga...ja ne znam zasto prave takve knjige , ko da su uzeli i preveli man od svake komande...ali ima nekih dobrih stvari u knjizi , i ova knjiga ti ne sluzi da bi ucio iz nje nego samo da bi se podsetio ili video neki deo koji ne znas...
[ burner @ 09.12.2001. 00:58 ] @
U Izdanju Kompjuter Biblioteke iz čačka je relativno skoro izašla knjiga Majstor za Unix (rogobatno), u originalu Mastering unix. Prilično je OK, i po mom mišljenju je najbolja knjiga prevedena na srpski o unix based sistemima. Opisuje linux, freebsd (površno) i solaris (još površnije).
[ Mihail Miklaševskij @ 11.12.2001. 02:42 ] @
Citat:
burner:
U Izdanju Kompjuter Biblioteke iz čačka je relativno skoro izašla knjiga Majstor za Unix (rogobatno), u originalu Mastering unix. Prilično je OK, i po mom mišljenju je najbolja knjiga prevedena na srpski o unix based sistemima. Opisuje linux, freebsd (površno) i solaris (još površnije).


... znam, imam knjigu "Majstor za Unix" ali ova koju sam ja nasao pojavila se pre neki dan i stvarno je jako DEBELA. Cak ima i debele korice (nisam siguran koje je boje).
[ Markoxxx @ 12.12.2001. 00:23 ] @
Citat:
burner:
U Izdanju Kompjuter Biblioteke iz čačka je relativno skoro izašla knjiga Majstor za Unix (rogobatno), u originalu Mastering unix. Prilično je OK, i po mom mišljenju je najbolja knjiga prevedena na srpski o unix based sistemima. Opisuje linux, freebsd (površno) i solaris (još površnije).


da da.. knjiga je dobra, jos kad je Alkos prevede...
[ Mihail Miklaševskij @ 15.12.2001. 01:16 ] @
STA JE TU JE ... na kraju sam je i kupio., ipak hvala svima.