[ Acid @ 19.02.2004. 16:17 ] @
pozdrav svima.
Imao sam neki virus koji sam uspesno izbrisao, ali sada kada pokrenem windows dobijam poruku
"windows can not find file...".
U msconfig-u u listi programa koji se pokrecu sa windowsom nema programa koji mi windows prikazuje.
Da li neko zna kako resiti ovaj problem?
Hvala.
[ matija-s @ 19.02.2004. 16:24 ] @
Vjerojatno si sa virusom pobrisao neki systemski file,ili ti ga je virus pojeo.Probaj nac na internetu taj file koji ti fali prilikom startupa i replace-aj ga.
[ Acid @ 19.02.2004. 16:28 ] @
taj fajl koji mi fali sigurno nije sistemski fajl, jer je bio detektovan u svim programima za uklanjanje crva kao virus ili tako nesto.
[ matija-s @ 19.02.2004. 16:32 ] @
windows can not find file...".

Koji file ... ?
[ DjordjeRd @ 19.02.2004. 17:33 ] @
Virus je prilikom (samo)instalacije kreirao startup ključ u registar bazi windowsa.
Kad pokreneš editor registar baze (Start->Run->regedit) pronađi sledeći ključ:

HKLM->Software->Microsoft->Windows->CurrentVersion->Run

Tu je krivac za startovanja fajla koga više nema posle uspešne dezinfekcije. Jednostavno obriši tu stavku i miran si.
[ superbaka @ 19.02.2004. 21:31 ] @
ili prostije receno to ti je :
virus can not find file...
[ reiser @ 20.02.2004. 19:34 ] @
Vidi u HKLM\System\ControlSet001\Services, tamo program moze da se doda i startovace se sa windows-om (ovo ne radi na 9x sistemima). Vidi kako je bilo ime fajla, i onda u registry pretrazi.
[ Čedomir Krsmanović @ 23.02.2004. 13:45 ] @
Pa možda se taj fajl ne poziva direktno iz startup-a nego preko nekog drugog programa. Stvarno bi pomoglo kada bi rekao koji je fajl u pitajnu.
[ reiser @ 23.02.2004. 21:45 ] @
Citat:
Pa možda se taj fajl ne poziva direktno iz startup-a nego preko nekog drugog programa. Stvarno bi pomoglo kada bi rekao koji je fajl u pitajnu.

Ako se program poziva onako kao sto sam gore napisao, onda mora da se re-executuje ili da pokrene neki drugi fajl kako bi ostao rezidentan.