[ Hose_armando @ 06.10.2011. 14:12 ] @
Kako da dodelim templejt stringu? Gde da cuvam templejtove u bazi ili u klasicnom folderu?
Ovo je neka funkcija koju sam izvadio iz neke templejt klase koju sam nasao ali mi nije jasna.
Ukoliko razumem kako funkcionise mislim onda cu imate resenje problema.
Evo funkcije
public function addTemplateBit( $tag, $bit )
{
if( strpos( $bit, 'views/' ) === false )
{
$bit = 'views/' . $this->registry->getSetting('view') . '/
templates/' . $bit;
}
$this->page->addTemplateBit( $tag, $bit );
}
ovde se stringu bits dodeljuje VIEWS i sad mi nije jasno sta VIEWS prestavlja.Kako da dodelim u ovom primeru odredjen html templejt koji ima npr naziv template.tpl.Pomocu include-a mi je bilo jasno ali ovde u OOP mi nije.
Jel moze neko da mi odgovori na ovo poceticko pitanje koje ce mnogima izgledati glupo ali meni prestavlja problem.
Hvala unapred

[ dakipro @ 06.10.2011. 14:25 ] @
Ovako izvuceno iz konteksta deluje kao putanja, naziv foldera 'views'. Nislim da gledas previse uzak deo template sistema i da gledas previse kompleksan deo.
Video sam i prethodne tvoje teme i nisam bas razumeo sta ti je problem tacno i sta pokusavas da uradis tacno. Na pitanje kako da dodelis templejt stringu, prvo kontrapitanje glasi "a zasto?" i cemu to prakticno sluzi, i zasto to radis tacno? Ako zelis da fajl prebacis u string, ima gotovih funkcija za to. Templejte cuvas uglavnom u folderu, ne vidim potrebu da to cuvas u bazi, samo komplikuje naknadne izmene. Osim ako bas nemas dobar razlog da ih cuvas u bazi