[ nidzesi @ 06.10.2011. 21:09 ] @
Može li mi ko pomoći s ovim efektom? Kako u Photoshopu da dobijem od ove slike: ovu sliku: ?

Unapred hvala!
[ koska @ 06.10.2011. 21:17 ] @
Layer -> Layer Style -> Bevel and Emboss
[ nidzesi @ 06.10.2011. 21:53 ] @
Probao. Šta sve tu nisam petljao. I meni se iz prve činilo da je to to, ali ne mogu isto da dobijem... Možeš li mi reći koja podešavanja bi trebao da stavim?
[ 3way @ 06.10.2011. 22:01 ] @
Moras da selektujes grb i tek onda da radis na njemu.
Selektujes ga, kopiras i pastujes. Tako dobijes novi layer i onda u okviry "Blending Options" podesis embos kakav hoces ( i ako je potrebno jos nesto ).
Evo, ovo je na brzaka sa ne bas preciznim selektovanjem grba....
[ koska @ 06.10.2011. 22:09 ] @
Da, to zaboravih... moras da izdvojis prvo grb iz pozadine
i da bi dobio onako ostre ivice stavi chisel hard, smanji smooth, a povecaj depth
[ nidzesi @ 07.10.2011. 14:41 ] @
Mislim da sam uspeo. Ono na šta nisam obratio pažnju jeste onaj ugao padanja svetlosti, pa mi je pravilo istu crnu senku kao i 3way-u.

Još nešto, kako napraviti da svetlost pada na određeni deo slike? Tipa da se javi odsjaj?

Ovako nešto: (zamislimo da imam sliku koja nema taj odsjaj, a želim da ga dodam na sredini ili levo ili desno, svejedno)




Hvala puno na odgovorima!
[ koska @ 07.10.2011. 14:51 ] @
Isto tu gde su ti stilovi, stavi gradient od bele ka crnoj
Style gradienta stavi da bude Radial
Podesi mu Blend mode na Lighten (mozes da se igras jos sa Soft Light, Overlay i jos nekim)
pomeri misem gradient u neki ugao

Eksperimentisi malo sa providnoscu (Opacity) i velicinom (mozes preko Scale, a mozes i sam da editujes gradient)

[ Blaise De Vigenere @ 07.10.2011. 15:52 ] @
Možeš i ovako Filter / Render / Lens Flare, zatim odabareš mesto na slici na kojem želiš da bude odsjaj i klikneš OK.