[ GMarco24 @ 07.10.2011. 23:23 ] @
Provedoh sate i sate sa ovim...
Da probam ukratko, pa ako ne ide, napisaci delove koda ili ceo kod. Struktura fajla izgleda otprilike ovako:

php deo - nakon provere isset($_POST['submit']) provera isset($_COOKIE['nekikolacic']), ako nije setcookie()...
HTML deo - nista specijalno
forma deo - sa action="php self..." (ovo je napisano kako treba sigurno)
i sad imam u formi recimo
<input type="checkbox" i imam php red u okviru input taga koji kaze if(isset($_COOKIE['nekikolacic'])){echo 'disabled="disabled"';}

Dakle, sta treba da se desi, da se forma prikaze normalno ako taj neko nije nijednom kliknuo na submit form, a kad klikne, da se to obradi(taj deo radi perfektno) i da se forma prikaze kao disabled. E, nece, ali cim odem sa stranice i vratim se ili kliknem jos jednom na submit, sve radi ok. Je l zna neko sta sam zeznuo?
Sve mi izgleda kao da se stranica ucitava uvek prvo od forme. Znaci ja kliknem submit, on prvo refersh-uje formu i tu vidi da kolacici nisu setovani, je l, pa onda ode na vrh stranice i odradi sve sta treba. Fazon je sto se sve izvrsi bas kako treba, svaki delic koda, sem sto on ne kapira da je kolacic vec postavljen. Na refresh stranice sve je vec ok, sad prikaze disabled formu.
Ne razumem...
[ Jbyn4e @ 08.10.2011. 08:29 ] @
Ne mozes u istom prikazu stranice da postavis kolacic i da ga procitas. On se procita pre svega (u headerima stranice koji salje web server), pa kad citas sa cookie, uvek imas vrednost koja je bila pre postavljanja kolacica. Da bi procitao novi kolacic, moras da refreshujes stranicu.

Mada ne vidim potrebu za tim sto radis, ako je postavljena promenljiva $_POST['submit'] ILI je postavljen $_COOKIE['nekikolacic'] , onda stavis da je disabled.
[ GMarco24 @ 08.10.2011. 12:50 ] @
Mislio sam da se sa action="...PHP_SELF..." poziva ponovo ceo skript? Sta da sam stavio action="nekifajl.php" i tamo stavim kompletno isti fajl kao i prvi. Onda ce da radi, je l?
Ovo sa ili $_POST ili $_COOKIE je super ideja, ali moguce je kliknuti submit, a ne selektovati nijedan checkbox, onda ne bi trebalo da se disable forma, nego da ide neka poruka. Ovako bi trebalo da radi ($_COOKIE) or (($_POST['submit']) and ($_POST['checkbox'])). Sad cu da probam