[ mamba24 @ 09.10.2011. 20:52 ] @
Kao prvo pozdrav svima vama koji citate ovu temu...ovo je moj prvi post a ujedno i prva tema na ovom forumu za koji idu sve pohvale...
Nakon sto sam konacno kupio laptop,dosao sam do sljedeceg koraka a to je kupovina hosting paketa koji bi zadovoljio moje potrebe...Konkretno evo o cemu se radi...

Imam u planu pokrenuti 5,6 sajtova koji bi bili na nasem jeziku,a zatim desetine njih na engleskom jeziku s ciljem neke zarade...I hajd sve bi to bilo fino da nisam dosao do saznanja sta znaci addon domena...dakle na vecini hosting sajtova broj addon domena je ogranicen,sto je meni nedovoljno...i ne znam sta da radim..da li da zakupim vise manjih hostinga koji bi drzali po par sajtova ili da nadjem neku firmu koja nudi neogranicen broj domena...ja sam vise za ovu drugu soluciju ali ne znam nijednu firmu koja nudi neogranicen broj domena...ako moze prijedlog,moze i na PP ako je zabranjeno stavljanje linkova...hvala puno
[ ivanbj @ 09.10.2011. 22:02 ] @
Ponuditi neograničeno addon domena bi značilo da ti možeš podići neograničen broj sajtova na tom hostingu i to nije nikome isplativo.

Provajder koji bi tako nešto nudio bi verovatno imao oversellovane servere, a malu finansijsku korist i realno ne bi bio pouzdan.

Pogledaj više manjih hostinga.
[ ivanbj @ 09.10.2011. 22:06 ] @
inače ako već planiraš više desetina sajtova sa ciljem neke zarade zašto ne uzmeš neki low end vps za početak, pa ne proširiš na nešto jače ako radi kako treba?
[ mamba24 @ 10.10.2011. 12:18 ] @
nista onda,ostaje mi da nadjem par manjih hosting paketa...hvala na brzom odgovoru
[ cyBerManIA @ 10.10.2011. 14:12 ] @
Mozes da razmislis i o reseller opciji. Ne znam kakav biznis plan imas, ali ukoliko planiras malu vecu posetu, porazmisli i o VPS kao sto ti je sve vec ivanbj rekao. Lako ces kasnije da ga unapredis ukoliko dobijes tu potrebu.
[ mamba24 @ 10.10.2011. 14:33 ] @
mislim da mi prvu godinu vjerovatno nece trebati neki napredniji paket pa cu najvjerovatnije zakupiti paket od 2gb prostora,250gb prometa,sa mogucnoscu 10 addon domena a kosta 400kn(55 €)