[ atelago @ 12.10.2011. 11:05 ] @

Nedavno je obrisana (ne zaključana) odnosno uklonjena tema - "Trisekcija ugla-slično ms".
(Na toj temi sam prvi put objavio moj uređaj za trisekciju ugla. Iako ne zadovoljava uslov normalne
upotrebe lenjira i šestara taj uređaj daje tačnu trisekciju i vrlo je jednostavan, praktičan i koristan.)

Prema uslovima korišćenja ovog foruma tekstovi objavljeni ovde su zajednička svojina - vlasništvo.

Postavljam pitanje: Kako ja mogu dokazati datum kada sam svoj izum prikazao ovde?

Ako smo suvlasnici onda jednostrano uskraćivanje mogućnosti dokaza prioriteta nije u skladu
sa suvlasništvom.
[ Goran Mijailovic @ 13.10.2011. 10:26 ] @
Citat:
Prema uslovima korišćenja ovog foruma tekstovi objavljeni ovde su zajednička svojina - vlasništvo.


Vrlo jednostavno, mi nasu kopiju cuvamo na tebi je samo da sacuvas svoju ili hoces da kazes da je nisi sacuvao?
[ atelago @ 13.10.2011. 11:31 ] @
Ne radi se o čuvanju kopije nego o datumu objavljivanja uređaja za trisekciju ovde. Datum je važan, a ja to
nemam čime da dokažem. Datum objave ovde je neprikosnoven te se ne može reći da je to isto neko drugi
već objavio pre tog datuma. Zato bih zamolio da mi kažete na koji način možete da potvrdite datum na koji
je taj uređaj sa njegovim prikazom objavljen ovde na ovom forumu. Naravno, datum treba da se odnosi na
sliku (prikaz) uređaja pa ih treba povezati.
[ Shadowed @ 13.10.2011. 11:52 ] @
Arhivirao sam temu tako da ce na zahtev biti moguce proveriti datum.
[ atelago @ 13.10.2011. 13:34 ] @
Citat:
Shadowed: Arhivirao sam temu tako da ce na zahtev biti moguce proveriti datum.

Pa ja to zahtevam odmah.
Nije mi jasno zašto činite takve stvari. Kad otvorim "moj profil - broj poruka - [Pretraga]" onda u izlistanoj koloni tema
na kojima sam učestvovao uopšte se ne pojavljuje obrisana tema - kao ni kod drugih učesnika - tako da izgleda kao da
nismo ni učestvovali na toj temi i da nam u broj poruka ne ulaze te poruke.
Posebno mi nije jasno zašto kod uklanjanja takvih tema nema baš nikakvih objašnjenja zašto je to učinjeno.
Iako je ovaj forum privatno vlasništvo, valjda postoji zato što učestvujemo na njemu, odnosno sarađujemo, pa
ima smisla da očekujemo da ta saradnja bude korektna i da i mi ukažemo na probleme koji se odnose na nas kao
saradnike.
[ Shadowed @ 13.10.2011. 14:09 ] @
Poruka je napisana 23.09.2011. u 17:54

Pa, vidi, ne moze se ostaviti svaka tema na forumu. Neke budu i obrisane (iz raznih razloga). Obavestenje na mail dobija pokretac teme. Temu sam arhivirao tek naknadno pre nego sto je totalno obrisana bas zato da bih ti sacuvao taj datum.
Ako patentiras tu spravu i bude nekih sudjenja jer ti neko krsi patent, javi i ja cu nadleznima pokazati temu. Takodje, ako hoces, napravicu tebi kopiju u pdf formatu ili kako vec.
[ Goran Mijailovic @ 13.10.2011. 17:22 ] @
Nije mi jasno odakle ti ideja da je forum nesto stalno i da je neko duzan da cuva bilo kakve podatke ili sta vec a u svrhu tvog dokazivanja bilo cega. Da sutra gazda ovog foruma resi da ga ukine i obrise sa neta sta bi ucinio ti?

Citat:
Ne radi se o čuvanju kopije nego o datumu objavljivanja uređaja za trisekciju ovde. Datum je važan, a ja to nemam čime da dokažem. Datum objave ovde je neprikosnoven te se ne može reći da je to isto neko drugi već objavio pre tog datuma.

Pa prvo i prvo nije ti ovo patentni zavod a drugo sta ces da dokazujes? Da si izmislio "T-šipku"? Daj molim te
[ atelago @ 13.10.2011. 20:05 ] @
T šipka ili ne - nije bitno. Pokaži jednostavniji uređaj za trisekciju! Ili potraži - pa ako nađeš onda je
tvoje omalovažavanje i podnošljivo. I ne samo za trisekciju nego i n-sekciju ugla.I ne znam šta ti znači "Daj molim te".
Interesantno i ubedljivo...
(Nije patentni zavod nego Zavod za intelektualnu svojinu)
[ atelago @ 13.10.2011. 20:28 ] @

Citat:
Shadowed: Poruka je napisana 23.09.2011. u 17:54
Takodje, ako hoces, napravicu tebi kopiju u pdf formatu ili kako vec.

Budi ljubazan i pošalji mi kopiju poruke na kojoj se vidi i slika i datum privatnom porukom.
[ Goran Mijailovic @ 14.10.2011. 08:12 ] @
Citat:
atelago: T šipka ili ne - nije bitno. Pokaži jednostavniji uređaj za trisekciju! Ili potraži - pa ako nađeš onda je
tvoje omalovažavanje i podnošljivo. I ne samo za trisekciju nego i n-sekciju ugla.I ne znam šta ti znači "Daj molim te".
Interesantno i ubedljivo...
(Nije patentni zavod nego Zavod za intelektualnu svojinu)


Odlicno, vidim da sve znas, onoga dana kad zastitis svoj izum i kad potkrepis to validnom dokumentacijom dobices javno izvinjenje od mene.