[ igorsa @ 19.02.2004. 22:15 ] @
Ima li neko ideju kako napraviti više css stilova koji će se menjati u zavisnosti kako admin odabere? Probao sam sa Php stylesheet switcherom, ali on radi na principu više stilova koje posetilac odabere kako hoće da izgleda stranica samo za njega.
[ BobMarley @ 19.02.2004. 23:18 ] @
napravis vise .css fileova i spremis ih u neki /choose dir i onda sa nekom php, perl or whatever scriptom koju moze pokretati samo admin (iz nekog secure dira) kopiras u root .css file koji želiš.
[ igorsa @ 19.02.2004. 23:57 ] @
Hvala, mada to kontam. Mene interesuje kako da u adminu napravim da odaberem css stajl koji želim i da se on na indexu u

Code:
<link href="<?php echo 'plavo'; ?>.css" type="text/css" rel="stylesheet" />


ispiše i da tako stoji do sledeće izmene admina. Lako je sa sesijama odraditi da posetilac sam odabere, ali to mi ne odgovara.
[ noviKorisnik @ 20.02.2004. 07:36 ] @
Koliko sam razumeo - ovde se ne radi o interaktivnom igranju i kreiranju css definicija već samo o proceduri za izbor jednog fajla i primenu odluke do sledećeg biranja...

Imaš recimo "style" direktorijum u kome su svi ceesesovi od kojih administrator bira onaj koji želi da primeni na celi sajt. Iščita se koji su sve fajlovi u direktorijumu i to stavi na output na select element formulara.
Code:
$actual_css = 'plavo.css';
$dir_style_name = 'style/';

echo "<select name=\"actual_css\">\r\n";

$dir_style = opendir ($dir_style_name);

while (($file = readdir($dir_style)) !== false)
{
  if ($file == '.' || $file == '..') continue;

  echo "<option value=\"$file\""
  . ($file == $actual_css ? ' selected' : '')
  . ">$file</option>\r\n";
}
closedir ($dir_style);

echo "</select>\r\n";

Ovde je $dir_style_name konstanta na nivou sistema i odnosi se na direktorijum koji sadrži isključivo css fajlove...

Varijabla $actual_css je aktualna vrednost važećeg css-a. Naravno - ne zadaje se na način kako je ovde navedeno već se vrednost čuva u konfiguracionom fajlu ili u bazi. Obrada prosleđenog formulara obezbeđuje izmenu ove vrednosti.

Pri svakoj poseti nekoj stranici sajta iščitava se vrednost $actual_css i koristi:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style/<?php echo $actual_css; ?>" />