[ reikonija @ 15.10.2011. 12:40 ] @
Pozdrav , potrebno mi je objasnjenej ovoga koda :

Code:
Private Sub extractPages_google_search_site()
Do While (Me.go < Me.page_no)
Dim MatchList As MatchCollection = New Regex("(><a href=\W(https?|ftp|gopher|telnet|file):?((//)|(\\\\))+[\w\d:#@%/;$()~_?\+-=\\\.&]*)\W class=l", RegexOptions.IgnoreCase).Matches(Me.txt_source.Text)
Dim m As Match
For Each m In MatchList
Dim lv_item As New ListViewItem("", 3)
lv_item.SubItems.Add(Uri.UnescapeDataString(m.Value.Replace("><a href=""", "")).Replace(""" class=l", ""))
Me.lv_urls.Items.Add(lv_item)
Next
Me.lbl_url_found.Text = Me.lv_urls.Items.Count.ToString
Me.search_cursor = (Me.search_cursor + 100)
If (Me.page_no = &H3E8) Then
Me.page_no = (Integer.Parse(Me.cbo_max_results.Text) / 100)
End If
Me.go += 1
Me.GetHtmlSource_google_web_search()
Loop
End Sub


Zeleo bih da ga preradim u delphi programski jezik ali samo ga 50 % razumijem (varijable,petlje) pa ako bi neko bio dobar da mi ga pojasni . hvala
[ ventura @ 15.10.2011. 13:10 ] @
A šta bi trebala da je ideja ovog koda? Da izvuče linkove stranica koje izbaci rezultat google search-a?
[ reikonija @ 15.10.2011. 13:24 ] @
Da oarsuje stranicu i vadi linkove...
[ ventura @ 15.10.2011. 17:17 ] @
Za to imaš mnogo jednostavnijih primera od ovog zapetljanog regexa, a možda čak da ima i nešto u delphiju..
[ reikonija @ 15.10.2011. 17:26 ] @
Brate trazio sam , cijeli dan sam u potrazi za tim , svakakve sam biblioteke kompajlirao , taj kod 100 % radi , ostali mi parsuju linkove sa puno gresaka , da mi je samo da mi neko pomogne da taj kod rekonstruisem u delphi kod. Neka neko pocne ja cu zavrsiti...Kao da trazim iglu u plastu sijena , ima kod za perl za python a za delphi kao da ne postoji... :(
[ Shon3i @ 16.10.2011. 00:36 ] @
A da koristis wininet api za ovo. Recimo OpenURL a zatim ucitas stranu u baffer i onda manipulacijom stringova izvuces sta ti treba.
[ neki_adsl @ 12.01.2017. 13:56 ] @
Caos, potrebno mi je objasnjenje koda,ako je neko vichan :) . Htela sam otvoriti novu temu,al eto postoji slicna.


Code:


public static boolean add(Connection conn, Trafika trafika){
        boolean retVal = false;
        try{
            String query = "INSERT into trafika (naziv,godina,adresa) values(?,?,?)";
            PreparedStatement p = conn.prepareStatement(query);

            p.setInt(2, trafika.getGodina());
            p.setInt(3, trafika.getAdresa().getId());
            p.setString(1,trafika.getNaziv());
            if(p.executeUpdate() == 1){ // ne razumem zasto se ovaj deo poredi sa 1?
                retVal = true;
                trafika.setId(getInsertedId(conn));
            }
            p.close();
            
        }catch(Exception e){
            log.fatal(e);
            log.fatal("Ne moze se dodati trafika" + trafika);
        }
        return retVal;
        
    }



Eto tu gde je ovaj deo sa komentarom, zasto se p.executeUpdate() == 1 poredi sa jedan? i zasto za add, delete,update se koristi boolean tip metode?
[ Aleksandar Đokić @ 12.01.2017. 14:09 ] @
Taj kod u "if" se odmah i izvrsava, i onda proverava da li je uspesno izvrsen, sa ==1.
[ Milan Milosevic @ 12.01.2017. 15:55 ] @
Ovo je pitanje je za JAVA podforum a ne za delphi.
U kucas u google PreparedStatement executeUpdate i dobijes opis trazene funkcije na Oracle sajtu za java api sql



int executeUpdate()
throws SQLException

Executes the SQL statement in this PreparedStatement object, which must be an SQL Data Manipulation Language (DML) statement, such as INSERT, UPDATE or DELETE; or an SQL statement that returns nothing, such as a DDL statement.

Returns:
either (1) the row count for SQL Data Manipulation Language (DML) statements or (2) 0 for SQL statements that return nothing
Throws:
SQLException - if a database access error occurs; this method is called on a closed PreparedStatement or the SQL statement returns a ResultSet object
SQLTimeoutException - when the driver has determined that the timeout value that was specified by the setQueryTimeout method has been exceeded and has at least attempted to cancel the currently running Statement