[ 3way @ 15.10.2011. 16:19 ] @
Da li je moguce nekako preneti tekst koji izlazi u pretrazivacima kao autocomplete u search bar? Ne kuca mi se uvek ceo string, totalno je neudobno...
[ Zoran Milovanovic @ 15.10.2011. 16:42 ] @
Ne razumem bas, izvini ako sam omasio odgovor.

Otovri google.com na telefonu, a zatim u njihovom search polju ukucaj sta zelis i imas + desno.

Ako nije to, mozes li da mi pojasnis, sta kako, ne razumem bas najbolje :)

poz.
[ 3way @ 15.10.2011. 16:45 ] @
:)
Aplikacije koje sadrze search bar ( od browsera do marketa ) uglavnom izbacuju slicne rezultate vec nakon kucanja prva 2-3 slova. Rezultati se otvaraju u padajucem meniju i klikom na neki od njih mogu da pretrazujem po tom kriterujumu. Medjutim, ja hocu da koristim ponudjeno, ali da suzim pretragu.
Na primer...
Otvorim Youtube i kucam "gogol", a ispos se otvara lista "Gogol bordello", a slede "gogol bordelo" + nazivi pesama. Ja zelim da ceo taj strin "gogol bordelo" prenesm u search i dokucam jos nesto svoje.
[ bakara @ 15.10.2011. 16:51 ] @
Pa izaberi to sto hoces i nastavis sa kucanjem.

Naravno izberes bez entera..
[ 3way @ 15.10.2011. 16:53 ] @
E to....Kako da izaberem na touch screen-u?
[ Zoran Milovanovic @ 15.10.2011. 17:36 ] @
Sada mi je jasno, delimo istu muku.

Na androidu cim selektujes nesto iz padajuceg menija, automatski pretrazi po tim upitom. I (uglavnom) nemas mogucnost da editujes upit, vec ponovni ulazak u search ti daje cisto polje. ;-(

Potrebno je da moze bas ono sto ima na google.com kada si preko mobilnog.
[ Zoran Milovanovic @ 15.10.2011. 17:39 ] @
Otkucah post i pade mi napamet nesto i probah. Ukoliko imas fizicke/opticke tastere za gore/dole, mozes da se kreces kroz padajuci meni i u search polje se nalazi ono sta si selektovao + imas mogucnosti da dodas zeljene reci..
[ bakara @ 15.10.2011. 18:40 ] @
Citat:
3way: E to....Kako da izaberem na touch screen-u?


Lepo...dodirnes na rec iz padajuceg menija i nastavis da kucas.

Citat:
Zoran Milovanovic: Sada mi je jasno, delimo istu muku.

Na androidu cim selektujes nesto iz padajuceg menija, automatski pretrazi po tim upitom. I (uglavnom) nemas mogucnost da editujes upit, vec ponovni ulazak u search ti daje cisto polje. ;-(.

Pricate o browseru ili...?
[ 3way @ 15.10.2011. 19:12 ] @
Citat:
Lepo...dodirnes na rec iz padajuceg menija i nastavis da kucas.

Tako samo aktiviras pretragu po tom pojmu. Poenta je da selektujes pojam, dokucas nesto, pa tek onda pretrazujes.

@Zoran
Od dugmica imam samo volume :)
[ bakara @ 15.10.2011. 19:18 ] @
Citat:
3way: Tako samo aktiviras pretragu po tom pojmu. Poenta je da selektujes pojam, dokucas nesto, pa tek onda pretrazujes.

@Zoran
Od dugmica imam samo volume


Ne rece gde i sta pretrazujes?

Ako je browser, probaj boat browser, radice to sto hoces.
https://market.android.com/det...com.boatbrowser.free&hl=en
[ Zoran Milovanovic @ 15.10.2011. 19:21 ] @
Market, Youtube, bilo koji search.. Na touch only phones ne mozes da selektujes. :-) Odmah zadaje upit..
[ S A J A @ 16.10.2011. 11:50 ] @
I mene ovo iritira. Ako hoću malo drugačiji upit onda moram sve ponovo da kucam.
[ 3way @ 16.10.2011. 19:20 ] @
Evo delimicnog resenja:

Znaci treba koristiti Swype tastaturu. U Operi ovo radi odlicno, tacno kako treba, ali se u ostalim aplikacijama tastatura gasi nakon klika na jedno dugme, pa ju je potrebno ponovo aktivirati klikom na search bar.