[ mika @ 20.02.2004. 00:34 ] @
Kratko i jasno pitanje: kako u novoj f##@$%cking verziji (moram tako da se izrazim, sorry, mnogo sam rezigniran) napraviti scroll traku za tekst? U prethodnoj verziji to se radilo praktično iz tri koraka: Napravi se tekst, postavi se "render as HTML", "multiline", iz menija "text" štiklira se "scrollable" i iz "UI components" se prevuče scroll traka na sam tekst i Flash sam ostalo odradi, i napravi fin scroll bar sa desne strane.

E sad, kako se to radi u novom Flashu? Mislim, da li uopšte može, jer pod "UI" components" ne postoji uopšte komponenta "scrollbar". Posedujem Flash MX 2004 professional.

Ovo mi je jako bitno, hvala na odgovorima!
[ Nikola Denić @ 20.02.2004. 02:24 ] @
Udahni duboko,smiri loptu,
U ovoj verziji se nije nista promenilo,osim sto u dyn polju mozes bez razmisljanja da kucas nasa slova... ;)

RTFM
[ mika @ 20.02.2004. 08:37 ] @
Ma pogrešio sam što sam deinstalirao prethodni MX, jer sam u njemu mnogo lakše napravio taj scroll bar. Inače to mi treba hitno samo zbog nekog većeg teksta koji treba da ugradim u prezentaciju, ranije nisam toliko koristio Flash osim za sitnije akrobacije, ActionScript nisam uopšte koristio.

Dakle, još uvek nisam provalio kako se to radi, ako neko zna nek pošalje. Pozdrav!
[ Egoist @ 20.02.2004. 16:06 ] @
I ja sam se o jadu zabavio sa scroll barom.
jer u mx2004 verziji nema vise te komponente. Od sad macromedia predlaze koriscenje textarea componente za txt.
Ja sam je rucno napravio za obicno text polje.
pogledaj u manual.
treba ce malo Action Scripta.
Ako ti ne trebaju prednosti MX2004 (jer su skoro sve vezane za AS2). Vrati se na MX verziju.