[ zmaj93 @ 16.10.2011. 09:59 ] @
Kao prvo: Pozdrav svim clanovima.

Imam problem sa wireless'om, a stvari stoje ovako:

Imam TP Link ruter, onaj roze-beli Telekomov ADSL, racunar i MSI laptop.

Sve je lepo radilo do skoro, a onda je prestalo. Ne verujem da je u pitanju kvar uredjaja, pokusao sam da zakacim jos jedan uredjaj na wireless, i posto to nije radilo, ja sam u ne znanju pokusao nesto da uradim na 192.168.1.1 i onda je sve prestalo da radi. Kada iskljucim ruter mogu da koristim internet na jednom racunaru, kao sto mozete da vidite i sami ovom porukom. Pokusao sam da vratim na factory reset, ali ne pomaze.

Ima li neko ovaj ruter da mi napravi back up [mozda moze da pomogne] ili ima li neko neku ideju kako da popravim ovo?
[ Jbyn4e @ 16.10.2011. 10:20 ] @
Koji model rutera, koji model telekom adsl modema/rutera? Pise na njima sa donje strane obicno. Ono imam ruter i ono belo roze nam govori kao da si rekao - imam kola, koje gume idu na njih? Koji si uredjaj vracao na fabricka podesavanja?

Ajde budi malo precizniji ako hoces pomoc.
[ zmaj93 @ 16.10.2011. 11:59 ] @
Nema problema.

ADSL SmartAx MT882, rekao sam rozo-beli jer kada sam zvao podrsku uvek su ga zvali rozo-beli, nikada ovim imenom, a ruter je TP Link WR340G. Resetovao sam ruter tako sto sam drzao dugme reset desetak sekundi, a kasnije asm pokusao da vratim na fabricko, ali i dalje ne radi.

Napominjem da je ranije radio, tako da nije do kablova, tj kablovi su tacno povezani.
[ Jbyn4e @ 16.10.2011. 17:37 ] @
Ajmo ovako: Otkaci vezu izmedju mt882 i 340g. Zakaci racunar na 340g. Otvori u browseru 192.168.1.1 i uloguj se sa admin/admin (posto si ga resetovao).
Idi na wireless, podesi naziv mreze i sigurnost (wpa2-psk), upisi kljuc i zapamti ga.
Dalje, idi da Network, u IP address stavi recimo 192.168.10.1.Snimi.
Zakaci kabl iz mt882 u WAN port od 340g.
Proveri da li sve radi.

[ zmaj93 @ 19.10.2011. 08:26 ] @
Pokusao, ne pomaze. Mislim da je problem sa, kada udjem u lan, ili nesto slicno, pise can not optain ip adress, ili slicno. Nemam trenutno vremena, psotavicu screen shot veceras da vidis kako to izgleda.
[ Jbyn4e @ 24.10.2011. 22:43 ] @
I je'l doslo to veceras?