[ anon70939 @ 16.10.2011. 12:35 ] @
Pozdrav, kako da utisam kuler na ovoj kartici levo???

Kartica je nova, ali je bas bucnija u odnosu na box kuler na procesoru i napajanje. Jel postoji neko sofversko resenje da kada ne upotrebljavam nesto preterano karticu da se smanji brzina okretaja?

Ili, jel moze da se kupi neki drugi kuler i da stavim umesto ovog?
[ Binary Mind @ 17.10.2011. 23:35 ] @
To je generalno problem kod GeForce GT 220. Bucne su.
[ optimizator @ 18.10.2011. 20:24 ] @
Instaliraj prvo neki program da pratiš temperature komponenti u računaru (u konkretnom sliučaju -karticu).Vidi kolika je sada sa takvom brzinom ventilatora.
izvuci napajajanje ventilatora sa kartice,i pomoću prigodnih žica i pinova priključi ventilator na neki slobodan izvod koji ide direktno iz napajanja. Crvenu na crvenu,a crnu probaj na preostale.Treba dobiti manji napon,pa će samim tim i obrtaji biti manji što rezultira gotovo nečujnom karticom.
Sad samo pogledaj temperaturu kartice uz neko opterećenje,pa ako ne ide mnogo gore (a i ne bi trebalo jer nije leto)...završio si posao.
To sam uradio kod moje kartice,i čak ni letos nije bilo problema,(temperatura nije prelazila 55°C).
[ anon70939 @ 18.10.2011. 21:08 ] @
Pomocu programa MSI Afterburner pokazuje mi 37 stepeni trenutno. Ja slabo igram igrice, tj uopste. Mozda sad instaliram nesto cisto da vidim kako izgleda.

probacu pa javljam.

tnx