[ netinfo @ 16.10.2011. 19:15 ] @
Postovani prijatelji,

Da pojasnim sta sam hteo reci. Pravim jedan sajt u HTML-u koji je portalskog tipa i koji je za jednu veoma jaku organizaciju. Izricito mi je zabranjeno da koristim CMS-ove zbog virusa i njohivih propusta ali su mi rekoi da je pozeljno da se napravi da kada administrator bude postavljao novu vest ona bude automatski na vrhu a ostale da se pomere za jednu nize. NISAM POZNAVALAC PHP a posto znam da je to u HTMLu ne moguce uraditi pitam za pomoc jer su mi reki da se to moze napraviti u PHP-u.

Nadam se da me ne razumete a ako vas nesto dodatno zanima slobodno pitajte.

Hvala unapred
[ Milos911 @ 16.10.2011. 19:51 ] @
Citat:
netinfo:Nadam se da me ne razumete a ako vas nesto dodatno zanima slobodno pitajte.
Solidno si objasnio, tako da mislim da se dzaba nadas da te ne razumemo :D
Uglavnom, jedno od resenja je da upisujes datum u mysql bazu, i onda prilikom uzimanja podataka iz baze upises na kraju upita "ORDER BY date (Pa sad 'ASC' ili 'DESC'".
Ali imas dosta posla pre toga, na http://tizag.com imas dobre php tutoriale. Pa kreni polako :)
[ plus_minus @ 16.10.2011. 20:54 ] @
Evo ja ću da te pitam na osnovu citiranog dela..

Citat:
NISAM POZNAVALAC PHP a posto znam da je to u HTMLu ne moguce uraditi pitam za pomoc jer su mi reki da se to moze napraviti u PHP-u.


Da li si ti svestan koja tebe muka čeka ? Sve se da naučiti, ali ne toliko brzo kao što bi hteli. Opet, zavisi od osobe do osobe... Ako ti je deadline tog projekta nekih 3 meseca, onda i ima nade da ćeš upoznati php dovoljno dobro da bi kasnije i održavao taj sistem. Međutim, ako njima gori pod nogama, a ti kao što reče, ne poznaješ php ... u tom slučaju, želim ti svu sreću.
[ dakipro @ 16.10.2011. 21:22 ] @
Ako zelis da ucis php i radis na problemu onda je diskusija na ovu temu ok, ako pak ne zelis da ucis vec iskljucivo trazis nekoga da ti to odradi, onda ili kazi da premestimo temu u IT berzu ili otvori tamo novu temu
http://www.elitesecurity.org/f28-IT-berza-poslova
[ Zlatni_bg @ 16.10.2011. 21:51 ] @
Izvini, ali moram da budem direktan... neki ce reci da hejtujem... ali zasto si se ti prijavio da radis sajt u PHP-u za veoma jaku organizaciju ukoliko ga ne znas? Takodje iskreno mislim da CMS-ovi imaju mnogo manje propusta nego sto ce neki pocetnik napraviti sa svojom skriptom. Izvini, nije relevantno, ali mi ne ulazi u glavu. Ne radi se samo o vestima ovde, radi se o zastiti celokupnog iscitavanja iz baze podataka i toga da mozes napraviti gresku kojom ce neko imati pristup bitnim podacima koji ne bi trebali biti vidljivi.

Za to sto si ti zamislio, treba 5 minuta, prikazivanja vesti iz MySQL baze po zeljenom redosledu. Deo sajta za administraciju sa identifikacijom itd, mnogo, mnogo vise vremena.
[ Mr. Bond @ 16.10.2011. 21:58 ] @
Moram da se nadovežem na prethodne postove. Ako imaš konkretan problem slobodno ga izloži i pomoćićemo ti. Ovo mi liči na onaj fazon "Ajde uradite vi meni to ja to ne znam". Iz tvoje poruke nisam shvatio čime se baviš? Samo dizajnom, front-end programiranjem ili nešto treće? Taj posao o kojem ti pričaš rade web developer-i koji za to primaju lepu platu, iskreno meni se diže kosa na glavi od ovoga jer mi mnogo liči na onu situaciju u poslu kad klijentu saopštiš cenu a on ti izjavi "Meni će to moj mali iz komšiluka za 50e da uradi".
[ ColdKeyboard @ 25.10.2011. 15:03 ] @
Mislim da su ti u predhodnim postovima objasnili i kakve te muke cekaju i u sta si se uvukao time sto si vjerovatno dao najnizu cijenu na tenderu
za tu veoma jaku organizaciju a da pritome nisi im objasnio da ne znas da pravis dinamicke stranice.

Ukratko trebao bi da savladas osnovne pojmove u php-u, zatim naucis kako da koristis mysql, kako da zastitis svoj sajt od mysql injeckija i php hakova i sl.

Generalno gledajuci da ti znas php i mysql tvoj problem bi bio rijesen sa jednim mysql upitom tipa
Code:
SELECT * FROM `vesti` ORDER BY `id` DESC LIMIT 20


Ali opet da poznajes php i mysql i ovo bi ti bilo poznato.

U svakom slucaju jako puno vremena bi ti trebalo sve to da savladas tako da ako ta veoma jaka organizacija koja hoce sajt za male pare i ti moras da ga uradis
uzmi neki vec postojeci CMS kao sto je Joomla ili WP pa u njemu napravi im sajt i sigurno ce imati manje sigurnosnih propusta od tog CMS-a koji ces ti napraviti.

Pozdrav
[ HelloCode @ 29.10.2011. 22:20 ] @
U pocetku sam mislio da ti muke zadaje ajax impletiranje, ali ovo je takoreci pocetnicki problem, i ljudi koji ti pricaju da je ovo jako tesko nisu u pravu. Shtos je u tome sto treba da za svaku vest dodelis neki kljuc koji je jedinstven, a to je u ovom slucaju vest_id i onda da odradis auto number/increment na njoj i da sa mysql upitom koji radi sa php-om izvuces sve i u while petlji echo-ujes/prikazes sve vesti koje su ORDER BY `vest_id` DESC .

Naravno mozes i da odredis koliko vesti zelis da ti bude prikazano na pocetnoj stranici sa LIMIT <NUM>.
[ Zlatni_bg @ 30.10.2011. 01:44 ] @
A ti si upravo otkrio toplu vodu.

Niko nije rekao da je tesko napraviti najobicnije listanje podataka iz baze, problem je zastiti sve to i napraviti odgovarajuci admin panel, jer pretpostavljam da ta "organizacija" ne zeli da ubacuje vesti preko phpmyadmina, ili iz komandne linije. Tu vec mora da zna kako da zastiti sve to, a to nije bas pocetnicki posao.