[ mmacaa @ 17.10.2011. 09:15 ] @
Totalno se ne razumem u digitalnu TV a treba mi TV kartica pa da pitam koju da kupim obzirom da pocetkom 2012 prelazimo na digitalnu TV sa nekim DVB-T2 standardom?

Znaci pitanja su sledeca:

1. Da li postoji na nasem trzistu takva kartica koja ce podrzava DVB-T2 standard? Ako postoji da li ako je kupim, posto i "danas i sad" zelim da gledam TV, ona podrzava i ove analogne kanale, ili ce takva kartica moci da se koristi tek u buducnosti a sad treba da kupim analognu karticu a za par meseci moram opet da kupim tu digitalnu?

2. Da li to znaci da ce sve televizije morati da predju na DVB-T2 standard ili ce samo RTS preci a svi ostali (B92, PINK, PRVA.....) ostati na analognoj posto mene u principu i ne zanima RTS jer ga nikad i ne gledam?

3. Imam neki LG LCD monitor koji nema DVI ulaz vec VGA, i da li ce to biti problem da ta buduca TV kartica sa DVB-T2 standardom moci da prikazuje sliku na tom mom monitoru? Inace monitor ima maksimalnu rezoluciju od 1920 X 1080 i ima 24 inca?

Zamolio bih hitan odgovor strucan posto bih danas kupio karticu ali ne znam dal da kupim ili ipak da sacekam iducu godinu.
[ DvbT-manijak @ 17.10.2011. 11:32 ] @
1. jok

2. svi prelaze

3. nema veze, tebi je monitor Full HD, biće OK


NE KUPUJ KARTICU DOK NE KRENE DVB-T2!