[ milanzemunac @ 18.10.2011. 11:44 ] @
Pozdrav prijatelji,

Ne razumem se skoro pa uopste u PHP, i pitanje koje postavljam je mozda glupo, ali bih bio izuzetno zahvalan ako bi mi neko pomogao. Dakle, rec je o Wordpressu i opciji Related posts. Opcija super funkcionise, ali problem je sto mi prikazuje samo thumbnails posta, a ja bih zeleo da mi pored thumbnails objavi i naslov posta. Sta treba dodati u kodu da bih imao i sliku i naslov posta?

Code (php):

<?php /* include theme options */ include( TEMPLATEPATH . '/functions/get-options.php' ); ?>

                                   <!-- BEGIN #related-posts -->
                                   <div id="related-posts" class="clearfix">
                                   
                                        <?php
                                        $backup = $post;  // backup the current object
                                        $tz_categories = get_the_category($post->ID);
                                        if ($tz_categories) {
                                             $tz_category_ids = array();
                                             foreach($tz_categories as $tz_individual_category) $tz_category_ids[] = $tz_individual_category->term_id;
                                       
                                             $args=array(
                                                  'category__in' => $tz_category_ids,
                                                  'post__not_in' => array($post->ID),
                                                  'showposts'=>$tz_related_number, // Number of related posts that will be shown.
                                                  'caller_get_posts'=>1
                                             );
                                             $tz_related_posts = new wp_query($args);
                                             if( $tz_related_posts->have_posts() ) { ?>
                                                 
                                                  <h3 class="widget-title">Sorodne objave <?php if ($tz_related_message) { ?><span><?php echo ($tz_related_message); ?></span><?php } ?></h3>
                                                 
                                                  <?php while ($tz_related_posts->have_posts()) {
                                                       $tz_related_posts->the_post();?>
                                                       
                                                       <!-- BEGIN .post-container -->
                                                       <div class="post-container">
                                                       
                                                            <?php if (  (function_exists('has_post_thumbnail')) && (has_post_thumbnail())  ) { /* if post has post thumbnail */ ?>
                                                            <div class="post-thumb">
                                                                 <a href="<?php the_permalink(); ?>" rel="bookmark" title="<?php printf(__('Permanent Link to %s', 'framework'), get_the_title()); ?>"><?php the_post_thumbnail('thumbnail-related'); /* post thumbnail settings configured in functions.php */ ?></a>
                                                            </div>
                                                            <?php } ?>

                                                       <!-- END .post-container -->
                                                       </div>
                                                  <?php
                                                  }
                                             }
                                        }
                                        $post = $backup;  // copy it back
                                         wp_reset_query(); // to use the original query again
                                        ?>
                                   
                                   <!-- END #related-posts -->
                                   </div>
 


Hvala!


[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 18.10.2011. u 13:11 GMT+1]
[ Goran Rakić @ 18.10.2011. 12:05 ] @
Ubaci <?php the_title(); ?> u petlju za ispis naslova iza <div class="post-container">.
[ milanzemunac @ 18.10.2011. 12:22 ] @
Hvala! Dobio sam naslove! Ali imam jos jedno pocetnicko pitanje. Prikazani naslovi su obican tekst, nisu linkovani ka postovima. Sta da uradim da i naslovi (isto kao i thumbnails budu linkovani ka postu). Takodje, sta da uradim da <?php the_title(); ?> mogu da malo doteram u css-?

Ja sam nesto isprobavao, i napravio sam ovako nesto i sada sve lepo radi (dobio sam linkove i na textu, malo doterao u cssu):

<div class="thetitlerelated">
<a href="<?php the_permalink(); ?>" rel="bookmark" title="<?php printf(__('Permanent Link to %s', 'framework'),

get_the_title()); ?>">
<?php the_title(); ?></a>
</div>

Dodao sam ovo u kod, i sada sve radi ok. Pa eto, jel moze ovako ovako?

[Ovu poruku je menjao milanzemunac dana 18.10.2011. u 15:35 GMT+1]