[ nfsdamirski @ 20.10.2011. 00:35 ] @
Pozdrav svima,
Moje pitanje je vezano za GPS pracenje ljudi. Zapravo necu da pratim nikoga iz licnog profita nego se radi da imam baku koja je ima 80 godina i boluje od Alchajmerove bolesti i cesto joj se desava da se izgubi. Treba mi uredjaj pomocu kog cu moci da vidim njenu lokaciju na karti u realtime-u. Da li postoji nesto takvo i kako moze da se dodje do njega.
Hvala na svim odgovorima.
[ mulaz @ 20.10.2011. 01:40 ] @
google: gsm gps tracker

imas razlicitih oblika i funkcionalnosti, od obicnih "kutijica", do narkuvica i sl.


vecinom rade tako da posaljes sms, i u odgovoru dobijas koordinate (koje posle upises u google maps, ili otvoris na bilokojem pametnijem telefonu). Neki cak imaju mogucnost da sami posalju sms sa lokacijom u slucaju udaljivanja od neke lokacije (lokaciju i daljinu naravno sam namestas).

imas i neke koji preko gprs-a salju stalno svoju trenutnu lokaciju, i mozes na internetu da vidis uzivo, ali to zavisi od firme koja pravi to, i jos ostaje pitanje koliko dugo ce to da traje, pre nego firma propadne i ugase sajt. Sa koordinatama si uvek bezbedan, ali trebas rucno da upisujes koordinate iz sms poruke u browser/google maps.

naravno mogucnost+kvalitet je vezan vise-manje na cenu, a treba ti i jedna sim kartica koja moze da prima i salje sms-e (sto u ovom slucaju bas nije problem)
[ nfsdamirski @ 20.10.2011. 06:28 ] @
Ma novac je najmanji problem. Ovo resenje sto automatski salje poruke kad se udaljis od navedene lokacije mi je najinteresantnije. Da li znas koje su to firme u Srbiji ili na balkanu. Hvala ti puno na odgovoru.
[ the_tosic @ 20.10.2011. 17:45 ] @
[offtopic]
Ne znam gde ima da se kupi, ali:
- verujem da ti uredjaji nemaju neku vecu autonomiju (mozda 3-4 sati)
- mozda je najbolje da baku zatvorite u kucu ili u dvoriste :/. I ja sam imao problema s mojom, i to je bilo jedino resenje na zalost.
[ mulaz @ 22.10.2011. 16:14 ] @
http://www.dealextreme.com/p/p...r-car-child-elder-black-102670

mozda nesto ovako?

nisam koristio, ne znam dal radi, i kako radi, i ne znam da li ima gde jeftinije... treba malo jos pogledati na ebayu, i naci neki review na internetu za neki takav ili slican uredjaj.
[ nfsdamirski @ 23.10.2011. 11:57 ] @
@ the_tosic Na zalost to nema sanse da se uradi jer bi se napravio mnogo veliki problem

cunjao sam malo po ebuy-u ali iskreno receno nekako mi je boja opcija u radnji jer moze da se pokupi i koji savet od prodavca.
Ono sto bi mi naj, naj odgovoaralo je neki gps tracker koji uz sebe ima softver pomocu kog bi mogla da se ocita lokacija u realnom vremenu i jos kad bi imala opcija prikaz na karti to bi bilo vrh ali nisam siguran koliko to postoji.

[Ovu poruku je menjao nfsdamirski dana 23.10.2011. u 13:09 GMT+1]
[ homerruma @ 05.01.2012. 21:58 ] @
Da li je problem resen ako jeste zbog drugih pojasniti kako?
[ 3way @ 05.01.2012. 22:00 ] @
Ako je dao babi Android telefon, otvorio joj nalog na Gmaps i ukljucio Google Latitude - problem je resen.
[ dragancesu @ 12.03.2012. 11:50 ] @
Danas vidim u novom katalogu proizvod koji bi trebao zadovoljiti zahteve

http://www.top-shop.rs/index.a...earch&pid=851681&pcs=2

p.s. napomena, ovo nije preporuka vec samo info, tesko je reci nesto samo na osnovu slike i teksta ma kakav on bio